آنتروپوسن واقعاً از چه زمانی آغاز شد؟


به گفته دانشمندان، گونه های مهاجمی که توسط انسان به مناطق جدید معرفی شده اند نیز می توانند نشانگر باشند. واردات ناخواسته گونه‌های بیگانه در آب با،ت کشتی‌هایی که از آسیا به سانفرانسیسکو می‌رسند، خلیج سانفرانسیسکو را متحول کرد. واترز گفت: «نقطه‌ای وجود داشت که 98 درصد از کل گونه‌های جانوری در خلیج واقعاً مهاجم بودند. گرده های گونه های گیاهی معرفی شده مانند درختان مورد استفاده در جنگلداری تجاری نیز می توانند تغییرات را ثبت کنند.

ترنر گفت: آلودگی شیمیایی و ف،ی در رسوبات نیز نمایان می شود انقلاب سبز بر پایه کودهای مصنوعی و آفت کش ها بود، و بنابراین شما آن را در هسته های رسوبی می بینید. کل کوکتل مواد شیمیایی صنعتی پس از جنگ منفجر شد. این که آیا مواد شیمیایی به اندازه کافی در محیط باقی می مانند که نشانگر آنتروپوسن باشند، هنوز مشخص نیست.

12 مکان بالقوه برای سایتی که دوره جدید را تعریف می کنند، همگی برخی از نشانگرها را نشان می دهند، اما آنها بسیار متنوع هستند. واترز گفت: «از آنجایی که آنتروپوسن به طور رسمی پذیرفته نشده است، ما همچنان در تلاش هستیم تا به مردم ثابت کنیم که این چیزی محلی نیست، چیزی است که شما می‌یابید و در مجموعه‌ای از محیط‌های مختلف مرتبط می‌شوید.»

همه آنها این دگرگونی چشمگیر آنتروپوسن را به خوبی نشان می دهند. اما مکان‌هایی که واقعاً برجسته هستند، مکان‌هایی هستند که واقعاً می‌تو،د وضوح سالانه لایه‌ها را ببینید. این کاملاً شگفت‌آور است که این مکان‌ها تغییرات سیاره‌ای را در قط،امه‌های سالانه به تفصیل شرح می‌دهند.»

همه جوانب مثبت و منفی دارند. هسته یخی پالمر 32 متری از شبه جزیره قطب ج، طول، ترین رکورد آنتروپوسن است، اما مکان دور از آن به این م،ی است که رد برخی از نشانگرها اغلب کمرنگ است. با شروع آنتروپوسن، رسوبات دریای بالتیک از رنگ پریده به سیاه تغییر می کند. این به دلیل شکوفه های جلبکی ناشی از آلودگی است که تمام ا،یژن را از آب می مکد. اما رسوبات ورقه ورقه سالانه ندارند. سایت باستان شناسی در مرکز وین یک رکورد 200 ساله به دست می دهد که تاریخ آن بر اساس آثار باست، است، اما به دلیل توسعه مجدد، شکاف هایی در پرونده وجود دارد.

انتخاب مکان، و در نتیجه زمان و مکان رسمی برای طلوع آنتروپوسن، در دست 23 عضو رای دهنده AWG است، اما پس از آن باید توسط کمیسیون فرعی چینه شناسی کواترنر، سپس کمیسیون بین المللی چینه شناسی، و در نهایت به تصویب می رسد اتحادیه بین المللی علوم زمین شناسی. یک ضرب الاجل نیز وجود دارد: کنگره بین المللی زمین شناسی در کره ج،ی در سال 2024، زم، که مأموریت AWG به پایان می رسد. واترز گفت: «تقریباً گفته شده است که ما تا آن زمان فرصت داریم تا این کار را انجام دهیم.

نائومی اور،، استاد دانشگاه هاروارد و یکی از اعضای AWG بدون رأی، گفت: «به ،وان زمین‌شناس، آموزش دیده بودیم که فکر کنیم انسان‌ها بی‌اهمیت هستند. این یک بار درست بود، اما دیگر اینطور نیست. شواهد گردآوری شده توسط AWG بدون هیچ شکی نشان می دهد که رد پای انسان اکنون در سنگ ها و رسوبات مشهود است. آنتروپوسین اساساً یک مفهوم علمی است، اما پیامدهای فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اقدامات ما را نیز برجسته می کند.

مارک ماسلین از UCL، که نویسنده مش، بود سیاره انسان با سیمون لوئیس، گفت: «من فکر می‌کنم آنتروپوسن یک اصطلاح فلسفی انتقادی است، زیرا به شما امکان می‌دهد در مورد تأثیری که می‌گذاریم، و می‌خواهیم چه تأثیری در آینده داشته باشیم، فکر کنید.»

ماسلین و لوئیس قبلا 1610 پیشنهاد شد به ،وان آغاز آنتروپوسن، نشان دهنده تأثیر عظیم و مرگبار استعمارگران اروپایی بر قاره آمریکا و در نتیجه جهان است. اما مازلین گفت که توافق بر سر یک تعریف مهمتر از مکان دقیق آن است.

او گفت: «تا به حال در مورد مواردی مانند تغییرات آب و هوایی، بحران تنوع زیستی، بحران آلودگی به ،وان موارد جداگانه صحبت کرده ایم. مفهوم کلیدی آنتروپوسن این است که همه اینها را کنار هم بگذاریم و بگوییم که انسان ها تأثیر زیادی بر روی زمین دارند، ما ابرقدرت زمین شناسی جدید هستیم. سپس آن رویکرد کل نگر به شما اجازه می‌دهد که بگویید: “در مورد آن چه کنیم؟”


منبع: https://www.wired.com/story/when-did-the-anthropocene-actually-begin/