اخراج‌های الفبا به ربات‌های مرتب‌سازی زباله ضربه می‌زنند


به یک ربات آموزش دهید برای باز ، دری، و باید قفل یک عمر فرصت را باز کند. برای یکی از جوان‌ترین شرکت‌های تابعه آلفابت، روبات‌های روزمره، اینطور نیست. فقط بیش از یک سال بعد فارغ التحصیل از آزمایشگاه X Moons،t Alphabetسخنگویی تأیید کرد، تیمی که بیش از صد ربات چرخدار و یک دست را برای جمع ، میزهای کافه تریا، جدا ، ، و بازیافت و بله، درهای باز آموزش داده بود، به ،وان بخشی از کاهش بودجه در سرتاسر والدین Google تعطیل می شود.

دنیس گامبوآ، مدیر بازاریابی و ارتباطات ربات‌های روزمره، می‌گوید: «Robots Everyday دیگر پروژه‌ای جداگانه در Alphabet نخواهد بود. «برخی از فناوری و بخشی از تیم در تلاش‌های روباتیک موجود ادغام خواهد شد در Google Research

سرمایه گذاری روباتیک آ،ین شرط ش،ت خورده برای X است که در دهه گذشته قبل از اینکه آنها را نیز در نظر بگیرد، بالن های پرتاب کننده اینترنت (Loon) و بادبادک های تولید انرژی (Makani) را نیز تولید کرد. از نظر تجاری غیرقابل تحمل برای شناور نگه داشتن سایر پروژه‌های X مانند Waymo (توسعه وسایل نقلیه خودران) و Wing (آزمایش پهپادهای تحویل مواد غذایی) به ،وان شرکت‌هایی در Alphabet فعال می‌شوند، اگرچه چشم‌انداز مالی آن‌ها همچنان در چالش‌های نظارتی و فناوری غرق شده است. مانند ربات‌های روزمره، این سرمایه‌گذاری‌ها از فناوری‌های جدیدی بهره می‌برند که در آزمایش‌ها نوید قابل توجهی را نشان می‌دهند، اما قابلیت اطمینان بالایی نداشتند.

روبات‌های روزمره از زیر آوار بیرون آمدند حداقل هشت مورد رباتیک توسط گوگل یک دهه پیش ،ی پیج و سرگئی برین، بنیانگذاران گوگل، انتظار داشتند که یادگیری ماشینی رباتیک را تغییر دهد، و به ویژه پیج می خواست یک ربات مصرف کننده بسازد، یکی از کارمندان سابق که در آن زمان شرکت داشت، به طور ناشناس صحبت کرد تا در مورد بحث های داخلی صحبت کند. این منبع می‌گوید تا سال ۲۰۱۶، کارآفرین نرم‌افزاری هانس پیتر بروندمو را مسئول پروژه‌ای به نام Help (و بعداً برای مدتی Moxie) برای استفاده از یادگیری ماشینی برای توسعه ربات‌هایی که می‌توانند کارهای روتین را انجام دهند و با محیط‌های مختلف سازگار شوند، قرار دادند. .

این تیم مزرعه‌های بازوها و زمین‌بازی‌ها را راه‌اندازی ،د، جایی که ناوگ، از روبات‌ها برای ماه‌ها همان کار را تکرار می‌،د-مانند تفکیک ،. این یک تلاش بی رحمانه برای تولید داده ها برای آموزش یک مدل یادگیری ماشینی بود که سپس می توانست ربات ها را با دانش مورد نیاز برای استفاده از دوربین ها، بازوها، چرخ ها و دستگیره های انگشت مانند خود برای تعامل با دنیای اطراف خود تجسم بخشد. نوآوری این بود که مهندسان را از رویکرد سنتی در روباتیک دور نگه می‌داشت که باید دستورالعمل‌های خاصی را برای ماشین‌ها کدنویسی کنند تا برای هر سناریوی بالقوه کوچکی دنبال شوند. این ایده تا حد زیادی برای کارهای اولیه کار می کرد. Google به ناوگان Everyday Robots کمک کرد تا سالن‌های غذاخوری غول جستجو را تمیز کند و اتاق‌های کنفرانس نامرتب را در اواسط همه‌گیری بررسی کند.

با حسن نیت از گوگل

سال گذشته، Everyday Robots پیشرفت بیشتری را با محققان هوش مصنوعی گوگل نشان داد. این پروژه یک مدل زبان بزرگ شبیه به ChatGPT را در سیستم روباتیک ادغام کرد و به ،وان مثال، کمک‌کننده مک،کی را قادر می‌سازد تا با آوردن یک کیسه چیپس به ،ی که می‌گوید گرسنه است، پاسخ دهد. اما Google و Everyday Robots در آن زمان تاکید ،د که پیشخدمت سرگردان به خواست و خواست یک نفر از دسترس مصرف کنندگان دور مانده است. تغییراتی که برای انسان‌ها بی‌اهمیت به نظر می‌رسند، مانند نوع نور اتاق یا شکل کیسه چیپس، می‌توانند باعث اختلال در عملکرد شوند.

به گفته این کارمند سابق، Everyday Robots از همان روزهای ابتدایی خود درگیر این بود که آیا ماموریتش دنبال ، تحقیقات پیشرفته یا ارائه محصول به بازار است. بیش از 200 کارمند، از جمله افرادی که بر عملیات مشتری نظارت می‌کنند، رقصیدن به روبات‌ها را آموزش می‌دهند و طراحی بی‌نقص را زیر نظر می‌گیرند. کارشناسان رباتیک ،ن می زنند که هر یک از ربات های آن احتمالاً ده ها هزار دلار قیمت دارد.

این هزینه‌ها برای آلفابت بسیار زیاد بود، که «شرط‌های دیگر» آن مانند Everyday Robots و Waymo حدود 6.1 میلیارد دلار در سال گذشته ضرر ،د. سود کلی آلفابت در سال گذشته با کاهش 21 درصدی به 60 میلیارد دلار رسید، زیرا هزینه‌های تبلیغاتی گوگل کاهش یافت و سرمایه‌گذاران فعال از این شرکت خواستار کاهش هستند. در 20 ژانویه، آلفابت اعلام کرد که حدود 12000 کارگر، 6 درصد از نیروی کار خود را ا،اج خواهد کرد. Everyday Robots یکی از معدود پروژه هایی بود که منحل شد.


منبع: https://www.wired.com/story/alphabet-layoffs-hit-trash-sorting-robots/