اخلالگرانی که می خواهند مرگ را سبزتر کنند


در سال‌های پس از آن، حداقل سه شرکت تنها در واشنگتن ایجاد شده‌اند که برخی از آن‌ها میلیون‌ها سرمایه از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر دریافت کرده‌اند. و با توجه به ایالت های بیشتر، کارآفرینان می گویند که این صنعت زنده تر از همیشه است.

حداقل شش ایالت تاکنون این فرآیند را قانونی کرده‌اند و کالیفرنیا، پرجمعیت‌ترین ایالت ایالات متحده، پس از اجرایی شدن قانونی که در سال گذشته تصویب شد، در سال 2027 اجازه تولید کمپوست انس، را می‌دهد و پتانسیل را برای میلیون‌ها مشتری جدید باز می‌کند.

ترومن گفت: «در واشنگتن، جایی که تولید کمپوست انس، برای مدتی قانونی بوده است، صنعت متمرکز و فوق رقابتی است. اما من مطمئن هستم که همه به محض باز شدن کالیفرنیا، تمرینات فشاری انجام می دهند و آماده می شوند تا به کالیفرنیا بروند.

تجاری‌سازی مراقبت‌های مرگ جایگزین در حال حاضر باعث ایجاد تنش در صنعتی شده است که بر اساس یک محصول پرتنش ساخته شده است. سخت است که مردم درباره مرگ صحبت کنند، خیلی کمتر روی آن سرمایه گذاری کنند. به گفته کیتلین داوتی، کارشناس مرتضی و نویسنده چندین کتاب درباره مرگ و صنعت تشییع جنازه، این امر باعث شده کارآفرینان مراقبت از مرگ و حامیان مرگ سبزتر دست به گریبان شوند تا اه، نوع دوستانه را با ا،امات فرهنگ استارت آپی متعادل کنند.

او می‌گوید: «تفاوت جدیدی بین ایده بنیادین آیین‌های مربوط به مرگ در کمپوست‌سازی انس، در مقابل جذابیت عجیب و غریب سیلی، ولی که در حال ظهور است، وجود دارد. “این یک پیشرفت شگفت انگیز است.”

با وجود بازار سنتی مراسم تشییع جنازه به ارزش 20 میلیارد دلار، جای تعجب نیست که فناوری های جدید توجه سرمایه گذاران فناوری را برانگیخته است. یک نظرسنجی در سال 2019 از انجمن مدیران تشییع جنازه نشان داد که تقریباً 52 درصد از آمریکایی ها به گزینه های دفن سبز ابراز علاقه کرده اند و کارشناسان ،ن زده اند که بازار در حال ظهور با تلاش های قانونی در ماساچوست، ایلینوی، کالیفرنیا و نیویورک باز شده است. می تواند ارزش بازاری در محدوده 1 میلیارد دلار ایجاد کند.

همچنین یک بازار رو به رشد در نسل Z و هزاره ها وجود دارد، که فراخوانده شده اند نسل‌های «مثبت مرگ» – تمایل بیشتری برای بحث در مورد برنامه‌های پس از زندگی در سنین پایین‌تر و امتحان جایگزین‌های سبز دارند. استارت‌آپ‌ها با گسترش رسانه‌های اجتماعی در حال رشد هستند: بازگشت به خانه بیش از 617000 دنبال کننده در TikTok دارد، جایی که کارکنان آن به سؤالاتی مانند «تعویض لگن در فرآیند کمپوست‌سازی انس، چه می‌شود؟» پاسخ می‌دهند. و “در طول فرآیند بوی آن چگونه است؟”

کمپوست انس، تنها گزینه جایگزین برای مراقبت از مرگ نیست که با افزایش علاقه روبرو شده است. سایر موارد عبارتند از آکوماسیون، فرآیندی قانونی در 28 ایالت که توسط آن بدن به مایع و سپس پودر تبدیل می شود. دفن سبز، که در آن اجساد بدون مومیایی ، یا تابوت دفن می شوند و اجازه داده می شود به طور طبیعی در طول زمان تجزیه شوند، تقریباً در همه ایالت ها قانونی است، اما قو،ن در مورد محل دفن جسد متفاوت است.

به گفته دوتی، اما از میان همه گزینه‌های جایگزین، به نظر می‌رسد که کمپوست انس، بیشترین توجه را به خود جلب کرده است.

«من فضای کمپوست را به گونه‌ای رقابتی منحصربه‌فرد می‌بینم که من ندیده‌ام [processes] او گفت: مانند آب‌سوزی یا حتی سوزاندن. به نظر می‌رسد که به‌طور منحصربه‌فردی در پیوندی از سیاست‌های تغییر آب و هوا و فناوری جدید قرار گرفته است که به اخلاق سیلی، ولی علاقه‌مند است.»

تمرکز بر اخلاق

مزایای زیست محیطی مراقبت از مرگ جایگزین به نقطه فروش بزرگی برای شرکت ها تبدیل شده است زیرا سرمایه گذاری های سبز رو به افزایش است. Transcend، یک استارتاپ دفن سبز مستقر در نیویورک که وعده تبدیل بدن انسان به درخت را پس از مرگ می دهد، هدف خود از احیای جنگل های انبوه و تدفین سازگار با محیط زیست را در تبلیغات خود برجسته می کند و در وب سایت خود بیان می کند: «هر درختی پایه و اساس سالم تری برای آن ایجاد می کند. تمام زندگی روی زمین.”

موسس و مدیر عامل آن، متیو کوچمن، سابقه سیلی، ولی دارد و خود را یکی از اولین کارمندان Uber می‌داند. او می گوید که او پس از تعمق در مورد ماهیت م،وی گزینه های دفن به صنعت مراقبت از مرگ آمد.


منبع: https://www.wired.com/story/the-disruptors-w،-want-to-make-death-greener/