اسباب بازی کودکانه تماشا-اسباب بازی

مرتبا اسباب بازی ها را از لحاظ شکستگی و خطرات بالقوه آنها کنترل نمایید. یک اسباب بازی خراب یا خطرناک باید تعمیر شده یا دور انداخته شود. لبه های اسباب بازی های چوبی که ممکن است تیز یا تراشه دار باشند، باید سمباده نرم زده شوند. هنگام مجله اسباب بازی رنگ کردن اسباب بازی ها و جعبه های آنها، از به کار بردن رنگ های کهنه پرهیز نمایید، مگر آنکه رنگ را اخیرا خریده باشید زیرا رنگ های کهنه محتوی سرب بیشتری هستند. در ادامه به معرفی مزایای مهم و اصلی خرید اسباب بازی پرداخته ایم.

  • برای شنیدن صداهای هیجان انگیز زنگ ها، سوت ها، خنده ها و غیره، بر روی کلید ضربه بزنید.
  • عروسکها، تجهیزات پزشکی، لوازم آشپزخانه، سشوار، اتو، چرخ خیاطی، خانه های عروسکی، بازی های فکری و ساختنی، اسباب بازی های موزیکال و پازل ها، جزو اسباب بازی هایی هستند که برای دختر بچه بسیار جذاب می باشند.
  • ✔️ در واقع می توان گفت انتخاب اسباب بازی کودکان باید با سن ، جنسیت و موارد دیگر هماهنگ باشد به طور مثال عروسک 2 سالگی با 5 سالگی تفاوت دارد که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .
  • ضمن آنکه مهارت‌هایی همچون سرعت عمل، هماهنگی سریع چشم و دست، تعادل و پردازش سریع اطلاعات و مهارت های زبانی کودکان را افزایش می‌دهد.

در سن پیش دبستانی مهارت های حسی ، حرکتی ، اجتماعی ، زبانی و علایق کودکان تغییر می کنند . آن ها دوست دارند در این سن با ویژگی های مختلف اشیا آشنا شوند و همچنین آن ها را در درون یکدیگر قرار دهند و دوباره بیرون آورند ، از اسباب بازی های کودکان در این سن می توان خانه سازی ، تلفن ، اسباب بازی و … از وسایل بازی کودکان در این دوره می توان به توپ های پارچه ای ، اسباب بازی های ویژه دندان در آوردن و … رشد کودکان از زمانی که به دنیا می آیند تا گذراندن دوره کودکی خود بسیار سریع است و همچنین تغییرات در نیاز های کودکان ارتباط مستقیم با رشد آن ها دارد . بنا به اینکه خواسته های کودکان با افزایش سن آن ها تغییر می کند ، به دنبال آن نوع بازی و اسباب بازی هایشان نیز باید تغییر کند و متناسب با سن و ویژگی های رشدی شان انتخاب شوند .

بازی درمانی برای تقویت گفتار کودک

در دل طبیعت بروید و طبق چارچوب هایی بچه هارا رها کنید تا بازی کنند و به همه نیازهایشان برای رشد برسند. در هر دور بازی با رو شدن هر کارت، بازیکنی که اولین نفر لیوان‌هایش را روی هم قرار دهد و زنگ را به صدا در بیاورد برنده آن دور از بازی خواهد شد. این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود. کودک از چهار سالگی به قبل ویژگی های اخلاقی و شخصیتی خود را پیدا کرده اند در نتیجه در این سن به طور ایمن تر و با اعتماد به نفس رفتار می کنند . می خواهند خودشان را به دیگران نشان دهند و نظر آن ها را جلب کنند .

روانشناسی رشد کودکان

استفاده از اسباب‌بازی‌های ساده برای کودکان راحت‌تر است و به نظارت کمتری نیاز دارد. ترجیحا برای فرزندتان اسباب‌بازی‌هایی که صفحات نمایش دارند، انتخاب نکنید و چنین اسباب‌بازی‌هایی انتخاب می‌کنید، مراقب زمانی که از آن استفاده می‌کند، باشید. تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان تا هشت سال به طور متوسط هر روز بیش از دو ساعت با صفحه‌های نمایش وقت می‌گذرانند. بیش از حد قرار گرفتن در معرض صفحات نمایش، می تواند اختلالات خواب و مجموعه‌ای از مسائل دیگر را به همراه داشته باشد. کودکان در این سن در حال رشد هستند و احتیاج به اسباب بازی های دارند که به این روند رشد کمک کند.

مراقبت از کودکان در مقابل اسباب بازی های خطرناک وظیفه همگان است. انتخاب دقیق اسباب بازی و نظارت بر کودکان در هنگام بازی، همیشه بهترین روش مراقبت از کودکان در مقابل صدمات ناشی از اسباب بازی به شمار می رود. گاهی هم شرایط کودک، طوری است که می‌توان با بازی‌درمانی او را بهبود بخشید.