اپل ممکن است به اپ استورهای رقیب در برخی از آیفون ها و آیپدها اجازه دهد


اپل این کار را می کند کاری که اپل قرار است انجام دهد – مگر اینکه قو،ن ،تی آن را مجبور به تغییر کند.

مجموعه ای از مقررات اخیر اتحادیه اروپا، اپل را مجبور کرده است که کنترل خط تولید خود را که به شدت محافظت می شود، کاهش دهد. احکام اتحادیه اروپا منجر به ایجاد برنامه های خود تعمیری توسط اپل شده است و به زودی دستگاه های اپل فروخته شده در منطقه را م،م به استفاده از پورت های شارژ USB-C خواهد کرد. اکنون، اپل به برخی از کاربران اجازه می دهد تا فروشگاه ها و برنامه های شخص ثالث را بدون نیاز به مراجعه به اپ استور رسمی خود نصب کنند.

مطابق با گزارش مارک گورمن در بلومبرگ، این اقدام اپل در نتیجه حکم دیگری از اتحادیه اروپا به نام The قانون بازارهای دیجیتالکه بخشی از آن شرکت های بزرگ را از وادار ، کاربران به دانلود برنامه ها صرفاً از طریق کانال های رسمی منع می کند. هنوز مشخص نیست که دسترسی به گزینه های فروشگاه App چقدر گسترده خواهد بود. اپل فقط می‌تواند آن را برای آیفون‌ها و آی‌پدها در اتحادیه اروپا، جایی که از نظر فنی لازم است، عرضه کند و دستگاه‌های ایالات متحده و سایر نقاط جهان را مانند همیشه محدود کند. ا،امات جدید بازار در سال 2024 اعمال می شود.

اپل و گوگل بر روی فروشگاه‌های برنامه مربوطه خود نظارت دارند، هر برنامه را بررسی می‌کنند و ظاهراً اطمینان می‌دهند که هر نرم‌افزاری که بر روی دستگاه خود دانلود می‌کنید با قو،ن شرکت‌ها در مورد امنیت و محتوا مطابقت دارد. هر دو شرکت ادعا می کنند که اجازه دادن به کاربران برای دانلود برنامه ها از منابع تایید نشده می تواند تهدیدات امنیتی را ایجاد کند. در حالی که این از نظر فنی درست است، این استراتژی همچنین باعث شده است که شرکت‌ها هزینه‌های زیادی را از توسعه‌دهندگ، که برنامه‌های خود را در بازار عرضه می‌کنند، جمع‌آوری کنند. مطمئناً، بارگذاری جانبی هر برنامه قدیمی روی تلفن شما خطراتی را به همراه خواهد داشت. اما اپ استور اپل مطمئناً بی نقص نیست و پیش از این نیز ب،زاری به صورت مخفیانه وارد آن شده است. و مهم نیست که از چه دستگاهی استفاده می کنید، باید به اقداماتی برای جلوگیری از کلاهبرداری فروشگاه برنامه ادامه دهید.

در اینجا چند خبر دیگر از این هفته است.

تست کووید دوباره در ایالات متحده رایگان است

هی، کووید را یادت هست؟ این ویروس نه تنها هنوز یک چیز است، بلکه در کنار انواع گونه‌های سرماخوردگی و آنفولانزا دوباره در حال چرخش است. (شاید متوجه شده باشید که چگونه به نظر می رسد که همه در حال حاضر بیمار هستند.)

برای کاهش بخشی از شیوع این ویروس، ،ت ایالات متحده دوباره آزمایشات کووید را برای مدت محدودی رایگان می کند. هر خانواده محدود به دریافت چهار آزمایش رایگان است، اما هی، این بهتر از هیچ است. می تو،د آزمایشات را به رسمی سفارش دهید Covid.gov سایت، یا با شماره 1-800-232-0233 تماس بگیرید.

هی گوگل، قضیه چیست

گوگل دارد اعلام کرد برخی از خانه‌های هوشمند و دستگاه‌های اندرویدی آن اکنون برای کار با استاندارد خانه هوشمند جدید Matter فعال هستند.

Matter به مدت سه سال در حال کار بوده است و تلاش مش، نزدیک به 300 شرکت است که خود را اتحاد استانداردهای اتصال می نامند. هدف کنسرسیوم این است که تجربه خانه هوشمند را با فعال ، دستگاه‌ها برای کار با یکدیگر در بین برندها هموار کند. استاندارد قابلیت همکاری به طور رسمی در ماه اکتبر عرضه شد، اما تعداد کمی از دستگاه ها پشتیب، را اجرا کرده اند. اکنون، گوگل می‌گوید خط تولید Nest، تلفن‌های اندروید و دستگاه‌های Google Home با Matter کار خواهند کرد.

این هنوز یک تجربه یکپارچه نیست، زیرا کاربران باید مطمئن شوند که دستگاه هایشان می توانند یک هاب ایجاد کنید برای ادغام ماده در آنها.

سکه های خود را قفل کنید

تونی فادل به طور گسترده به ،وان “مرد آی پاد” شناخته می شود. کار او از روزهای اولیه تجارت دستگاه های تلفن همراه اپل، میراث او را در تالار مشاهیر سیلی، ولی تثبیت کرد. اکنون، مانند ظاهراً همه افراد دیگر در حوزه فناوری، او تصمیم گرفته است تلاش های خود را به سمت ارزهای دیجیتال معطوف کند.

فادل در حال همکاری با لجر، یک شرکت فرانسوی است که تلاش می‌کند شیک ارزهای دیجیتال بسازد. جدیدترین دستگاه این شرکت، Stax، یک کیف پول فیزیکی براق است که به ،وان یک ،انه برای سکه های دیجیتال شما عمل می کند. ممکن است زمان عجیبی برای شرط بندی روی کریپتو به نظر برسد، با توجه به اینکه بازار در حال فروپاشی بوده است. اما فادل – و برخی دیگر از بزرگان فناوری – متقاعد شده‌اند که کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند استاندارد آینده برای تامین امنیت همه چیز از ارز دیجیتال گرفته تا پاسپورت و بلیط کنسرت باشند.


منبع: https://www.wired.com/story/apple-outside-app-stores-eu/