اینترنت که تاکر کارلسون ساخت


دروگان می‌گوید، یک خشونت ضمنی در این نظریه وجود دارد، به‌ویژه وقتی که از دیدگاه ایالات متحده فیلتر شود. رسانه های جریان اصلی آمریکا، و به ویژه فا،، به افرادی که از اصطلاحات توطئه گرایانه استفاده می کنند – از جمله ارجاع به “نخبگان” و “جه، گرایان” و اشاره به “بازنش، بزرگ”، مانند آنچه توسط Vlaardingerbroek ساخته شده است، پلتفرم هایی ارائه می دهند که به ندرت اتفاق می افتد. پخش تلویزیون در اروپا یا استرالیا.

اصطلاحاتی مانند «جنگ نژادی»، مفاهیمی مانند شتاب گراییدروگان می‌گوید: «رفتن به آنجا و ایجاد بحران‌های اجتماعی یا بزرگنمایی آن‌ها برای تشدید آنها برای ایجاد نوعی خشونت اوج و پاک‌کننده علیه همه این تهدیدات علیه هویت سفیدپوستان – اینها واقعاً از روان آمریکایی و فرهنگ عامه بیرون می‌آیند».

غیرممکن است که مرز مستقیمی بین محتوا در نظر بگیرید تاکر کارلسون امشب و رویدادهای سیاسی در داخل یا خارج از ایالات متحده. اما جایگاه او در ا،یستم اطلاعاتی به این م،ی است که او حداقل یک شرکت کننده منفعل در برخی از تصادفات شگفت انگیز بوده است.

در ژوئن 2022، کارلسون با ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهور راست‌گرای برزیل در آن زمان، مصاحبه کرد که ماه‌های قبل از انتخابات این کشور در ماه اکتبر تلاش کرد تا در مورد اعتبار رای‌ها تردید ایجاد کند.

“در حین مصاحبه، [Carlson] برونا سانتوس، محقق و فعال در Coalizão Direitos na Rede در برزیل، می‌گوید که به همان زبان راست افراطی برزیل صحبت می‌کرد. سانتوس می‌گوید تمرکز کارلسون بر ضد کمونیسم، بدبینی نسبت به همه‌گیری کووید، و نگر، درباره «نژادپرستی ضد سفیدپوستان» عمیقاً در راست‌گرایان افراطی برزیل طنین‌انداز شد. سانتوس می‌گوید: «تأیید خارجی که از ایالات متحده می‌آید، دیدگاه‌های راست افراطی در این کشور را تقویت و تأیید می‌کند.

ادواردو بولسونارو، پسر ژایر بولسونارو، اغلب کلیپ هایی از برنامه کارلسون را در برنامه محبوب خود پخش می کرد. کانال یوتیوب، جایی که او بیش از 1 میلیون مش، دارد، با ترجمه و زیرنویس به زبان پرتغالی. این کلیپ ها و همچنین کلیپ های دیگر از برنامه کارلسون، سپس در میان گروه های راست افراطی کشور پخش می شود و در کانال های تلگرام و گروه های واتس اپ ظاهر می شود.

سانتوس می گوید در آستانه انتخابات برزیل، کلیپ های کوتاهی از نمایش کارلسون در این گروه ها به اشتراک گذاشته می شد. بسیاری از انتقادات کارلسون از [US President Joe] سانتوس می‌گوید بایدن یا چیزی که بایدن نمایندگی می‌کند، به چیزی هدایت می‌شود که می‌تواند به بولسونارو کمک کند. “و بسیاری از این ها از یوتیوب و شبکه های رسانه های اجتماعی می آید، و به طور کلی گفتگو از آنجا شروع می شود.”

سپس، در 8 ژانویه 2023، هواداران بولسونارو سعی ،د به کاخ ریاست جمهوری در برازیلیا یورش ببرند، پس از آن که پوپولیست دست راستی در دور دوم انتخابات از رقیب چپ خود، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا ش،ت خورد.

بولسونارو تنها استبدادی نیست که کارلسون او را تقویت کرده است. او بوده است یکی از م،عان آواز ویکتور اوربان، رئیس جمهور مجارستان که علیه حقوق دگرباشان ، و مهاجرت انتقاد کرده است و به طور معمول جورج سوروس، سرمایه دار آمریکایی و جناح راست افراطی را به مداخله در سیاست کشور متهم می کند.

“[Carlson] مت گرتز، محقق ارشد در Media Matters for America، یک گروه ناظر رسانه، می‌گوید: شخصیتی مشهور در کشورهای اقتدارگرا که در برنامه‌اش از آن دفاع کرد. او با استقبال درخش، از اوربان روبرو شد و تبلیغات او در مورد اوکراین توسط مبلغان روسی تبلیغ و تبلیغ شد.

کارلسون دارد نکات صحبت روسی را تکرار کرد در مورد اوکراین و از ،ت ایالات متحده به دلیل حمایت از ،ت در کیف انتقاد کرد. چندین محقق به WIRED گفتند که فا،، و به ویژه کارلسون، ابزارهای مفیدی برای روسیه بوده‌اند که روایت‌های مربوط به خطرات لیبرالیسم و ​​فروپاشی قریب‌الوقوع تمدن غرب را تقویت می‌کنند. هنگامی که خبر ا،اج او منتشر شد، ولادیمیر سولوویف، مبلغ ،لین به کارلسون پیشنهاد کار داد.

دیروز، Vlaardingerbroek یک ع، ارسال کرد در توییتر از خودش با بازوی دور کارلسون. تاکر بهترین از بهترین ها در صنعت است. او حقیقت را می گوید که هیچ ، دیگری نمی گوید، به گونه ای که هیچ ، دیگری نمی تواند. من 100% با او می ایستم. مایک سرنوویچاو مدعی شد که ا،اج کارلسون به این م،ی است که “شرورها تلاش خواهند کرد تا او را پیروز کنند و او را از تاریخ حذف کنند و نسل کشی دیگری به سبک ارمنی را علیه همه ما آغاز کنند.”
منبع: https://www.wired.com/story/tucker-carlson-fox-news-disinformation/