باتری ها سلاح مخفی اوکراین علیه روسیه هستند


اوا، سال گذشته، eQualitie سرمایه گذاری جمعی را برای تامین باتری برای برخی از ISP های کوچکتر در اوکراین آغاز کرد. پولی که آنها جمع آوری ،د به آنها کمک کرد 172 باتری از لهستان ب،ند – وزن محموله حدود 6.5 تن بود. برخی از این باتری ها به یک ISP کوچک در Cherni، رفتند که صدها ساختمان مس، بزرگ در شهر شمال مرکزی اوکراین را سرویس می دهد. موروز می‌گوید: «فقط با پنج باتری، که آنها در این کمک مالی دریافت ،د، به این م،ی است که ده‌ها هزار نفر از ،نان چرنیهیو همچنان متصل هستند.» ،ن، مانند وا،یا ،نوک.

موروز صبح روز بعد از موج دیگری از حملات هوایی به شبکه انرژی کشور می گوید: «مساله اتصال برای همه خیلی روشن نیست. به ،وان مثال، اوکراینی‌ها اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایتی‌هایی دارند که می‌توانند همه هشدارهای هوایی را دنبال کنند، که ممکن است تقریباً هر روز اتفاق بیفتد.

خدمات اینترنت و موبایل در اوکراین حتی با استانداردهای آمریکایی به طرز شگفت انگیزی خوب است. موروز اشاره می کند که اوکراینی ها با حدود 8 دلار در ماه می توانند سرعت دانلودی در حدود 100 مگابایت در ث،ه داشته باشند. اکنون مردم به اطلاعات فوری نیاز دارند. آنها می خواهند بدانند که در حال حاضر چه اتفاقی در حال رخ دادن است. بنابراین دسترسی به اینترنت… به م،ای امنیت برای مردم است، ی،ی ارتباط با خانواده و دوستانشان.

در ارتباط ماندن همچنین به م،ای امیدوار ماندن است.

هنگامی که ارتش اوکراین ایزیوم را که در نزدیکی مرز دونتسک است، آزاد کرد، ،نان این شهر را نیز از تبلیغات روسیه آزاد ،د – تنها منبع اخبار برای بسیاری در شهر. آنها معتقد بودند خارکف نیز توسط روس ها محاصره شده است. و تحت کنترل روسیه بود، که این درست نیست.

موروز می‌گوید: «بنابراین همه این‌ها، تلاش‌های ،یبی برای حفظ ارتباط اوکراین، به این دلیل است که همه می‌دانند که هدف نهایی روسیه تضعیف روحیه غیرنظامیان است – زیرا اگر غیرنظامیان تضعیف شوند، ،ت حمایت خود را از دست خواهد داد.» در عوض، برع، است: غیرنظامیان متوجه می‌شوند که ممکن است در زندگی‌شان سختی‌هایی داشته باشند، اما با این حال موفق می‌شوند زندگی خود را حول این همه دشواری بسازند.»

eQuality هنوز است جمع آوری پول برای ،ید یک محموله جدید باتری به اوکراین. در همین حال، شیهول خوشبین است که می تواند شبکه های تلفن همراه اوکراین را به 100 درصد بازگرداند.

اما، مانند بسیاری از جنبه های این جنگ، اوکراین همچنان برای بدترین شرایط آماده می شود. اوا، سال گذشته، پس از موجی از حملات وحشیانه به شهرها و زیرساخت های حیاتی اوکراین، رئیس جمهور ولودمیر زلنسکی از ایجاد هزاران شهر خبر داد. نقاط ش،ت ناپذیری در سراسر کشور – در ساختمان های ،تی، داروخانه ها، پمپ بنزین ها و بانک ها.

زلنسکی در تلگرام نوشت: «همه خدمات اولیه از جمله برق، ارتباطات سیار و اینترنت، گرما، آب و جعبه کمک‌های اولیه وجود خواهد داشت». “کاملا رایگان و 24/7.” این سایت ها توسط ژنراتورها تامین می شوند و از طریق Starlink به دنیا متصل می شوند.

زلنسکی در سخنر، دیگری در ماه نوامبر گفت: «پرچم روسیه به این م،ی است – ویر، کامل. «نه برق، نه ارتباط، نه اینترنت، نه تلویزیون وجود دارد. اشغالگران خودشان همه چیز را به عمد نابود ،د.»


منبع: https://www.wired.com/story/ukraine-russia-power-grid-batteries/