با «راگناروک»، «خدای جنگ» به رشد خود ادامه می‌دهد


قبل از دراز مدت خدای جنگ این سریال با یک ورودی در سال 2018 بازسازی شد که داستان را از یونان باستان اسطوره‌ای به اسکاندیناوی باست، اسطوره‌ای منتقل کرد، قهرمان آن کریتوس، شخصیتی بی‌نظیر بود. کریتوس قبلی با تمس، دائمی، انتقام از پانتئون خدایان که او را فریب دادند تا خانواده‌اش را به قتل برساند، غرش کرد، غرغر کرد، و هر خدایی را که سر راهش بود از هم پاشید تا اینکه چارچوب متافیزیکی یک تمدن را برانداخت. .

با خدای جنگکریتوس با تجسم مجدد نورس شروع به بزرگ شدن کرد. در چشم انداز جدید استودیو سانتا مونیکا، او به ،وان یک بیوه عبوس به تصویر کشیده شد که اکنون پس از رفتن به شمال برای فرار از گذشته خود، برای ایجاد رابطه با پسرش، آترئوس، رها شده است. این یک بازی اکشن با بازی یک خدای زنده به این م،ی است که طولی نمی‌کشد، البته قبل از اینکه آن گذشته به او برسد و مجبور شود با فرزندش حساب کند، تاریخچه خانواده را یاد بگیرد و از او در برابر توجه ناخواسته خدایان نورس محافظت کند. . در طول داستان – که بسیاری از ناراحتی های قبلی را کاهش می دهد و صحنه های ، مس،ه و ریتمی سریال های یون، را از بین می برد – کریتوس در نهایت یاد گرفت که چگونه با پسرش بیشتر از تک هجا صحبت کند. غرغر می کند و در طول سفرشان به چیزی شبیه به یک پدر و مادر کارآمد تبدیل می شود تا خا،تر همسر مرحومش را پراکنده کند.

اخیرا منتشر شده است راگناروک دنباله مستقیم آن بازی است، پس از اینکه سلف آن فاش کرد که پسر کریتوس، آترئوس، در واقع خدای اسکاندیناوی لوکی است، و زمان پایان اساطیری – راگناروک – در راه است. با توجه به شکار اودین برای آترئوس/لوکی، و کریتوس اکنون ناامید شده است تا راهی بیابد تا پسرش را ایمن نگه دارد و در عین حال به او اجازه دهد هویت الهی خود را بدون کمک به پایان دادن به دنیا در آغوش بگیرد (واقعاً چیزهای معمولی والدین)، خطرات بسیار بالاتر است. برای قهرمان در هر دو سطح شخصی و وجودی. به طور طبیعی، پس، نقش کریتوس به ،وان یک پدر و یک شخصیت به طور کلی همچنان در حال تغییر است. اگرچه سال 2018 خدای جنگ او را به ،وان یک جنگجوی عضل، خونخوارتر و مهربان‌تر معرفی کرده بود – ،ی که قادر به برقراری رابطه من، با پسرش است – عاقبت یک سوال بعدی را مطرح می‌کند: وقتی که این رابطه توسط فرزندش در حال رشد آزمایش شود، کریتوس چگونه رفتار می‌کند. به یک بزرگسال تبدیل شده و با خدایان نورس مواجه می شوید؟

استودیو سانتا مونیکا راگناروکسازندگان می‌دانستند که آ،ین بازی آن‌ها همچنان نشان می‌دهد که کریتوس از شخصیت اصلی خود دورتر می‌شود. در یک مصاحبه ایمیلی با WIRED، مت سوفوس، کارگردان روایت می‌نویسد که تیمش «قطعاً می‌دانستیم که ما می‌خواهیم کریتوس به تکامل خود در هر دو جنبه بزرگ و کوچک ادامه دهد». او به خطی از پایان بازی قبلی اشاره می‌کند که در آن کریتوس به آترئوس می‌گوید که این جفت «باید بهتر باشند» به‌،وان چیزی که شخصیت واقعاً منظورش را داشته است – فلسفه‌ای مرکزی که پیشرفت بیشتر او را هدایت می‌کند.

راگناروک این احساس را با تشدید دخالت اودین و خدایان نورس در زندگی آنها آزمایش می کند، و همچنین با نشان دادن تنش های موجود در روابط پدر و پسر وقتی که آترئوس نوجوان برخلاف میل پدرش به دنبال هویت خود می رود.

س، سولجیک، صداپیشه 17 ساله و بازیگر موشن کپچر که در هر دو نقش آترئوس را ایفا کرده است. خدای جنگ (2018) و راگناروک، از طریق ایمیل توضیح داد که این جنبه از شخصیت برای او قابل ربط است، به خصوص که او و آترئوس «تقریباً همسن هستند».


منبع: https://www.wired.com/story/god-of-war-ragnarok-review-games-grow-up/