بحران کووید چین برای بقیه جهان چه معنایی دارد


ترس این است که انتشار ناگه، کووید از طریق یک جمعیت جدید با مواجهه قبلی نسبتاً کمی با این ویروس منجر به ظهور یک “ابر متغیر” جدید شود – یکی که پتانسیل تغییر چهره همه گیر مانند آلفا، دلتا را دارد. ، و اشکال Omicron از ویروس قبلا انجام شده است. اما اینکه آیا خطر قابل توجهی برای این اتفاق وجود دارد یا خیر، مشخص نیست.

در سال 2020، راوی گوپتا، استاد میکروبیولوژی بالینی در دانشگاه کمبریج، مقاله در مجله طبیعت نشان دادن این موضوع که عفونت‌های مزمن SARS-CoV-2 – که در آن ویروس در بدن فردی که سیستم ایمنی وی آسیب دیده است ت،یر می‌شود – فرصت بیشتری برای تکامل به ویروس می‌دهد. گوپتا می گوید: «یک میلیارد عفونت جدید به م،ای فرصت بیشتر برای عفونت های مزمن بیشتر است. “شما در حال ارتقاء بازی اعداد به نفع ویروس برای ایجاد انواع جدید و بالقوه مشکل ساز هستید.”

اما کاولینگ استدلال می‌کند که چون سطح ایمنی در چین بسیار پایین‌تر از سایر نقاط جهان است، انتقال ویروس در میان جمعیت بدون نیاز به تکامل نسبتاً آسان خواهد بود. او می‌گوید که اگر سوپرواریون جدیدی پدیدار شود، احتمالاً از آمریکای شمالی یا اروپا می‌آید، جایی که افراد بیشتری از طریق وا،یناسیون و عفونت قبلی مصونیت ایجاد کرده‌اند.

گوپتا می‌گوید: «غریزه درونی من این است که احتمالاً خطر یک نوع جدید جدید در چین بیشتر نیست. به ،وان مثال، در بریت،ا، اگر قرار است کووید به گردش خود ادامه دهد، باید جهت و راه جدیدی برای دور زدن مصونیت از امواج قبلی Omicron و همه زیرمجموعه‌های آن پیدا کند، در حالی که در چین به هر حال با خوشحالی در حال گسترش است.

حتی اگر یک ابرنوع جدید ظاهر شود، دانشمندان مطمئن نیستند که آیا بیشتر یا کمتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد، خطرناک باشد. سال گذشته، گوپتا و همکارانش نشان داد که Omicron نسبت به پیشینیان خود کشنده تر است زیرا سلول های ریه را به طور موثر آلوده نمی کند. او می گوید: «در عوض سلول های بینی را آلوده می کند. Omicron مسیری را انتخاب کرد که در مجاری هوایی فوق، وجود دارد، بنابراین شدت آن کمتر است و بسیار بسیار خوب منتقل می شود.

اما گوپتا هشدار می‌دهد که این ،وماً به این م،ا نیست که کل مسیر ویروس به سمت کم‌شدگی تغییر کرده است، و می‌گوید هنوز از نظر بیولوژیکی قابل قبول است که نسخه‌ای از سیستم ایمنی فرار کند که خطرناک‌تر باشد. او می‌گوید: «هیچ دلیل تکاملی وجود ندارد که چرا ویروس نتواند کاملاً بیماری‌زا باشد.

هر اتفاقی که بیفتد، ممکن است مدتی طول بکشد تا عواقب کامل افزایش کووید در چین آشکار شود. در حالی که برخی کنسرسیوم های جه، مانند GISAID در آلمان هنوز به ردیابی جهش‌های ویروس کرونا اختصاص داده شده است، به طور کلی، کشورهای سراسر جهان تلاش خود را برای توالی‌یابی نمونه‌های ویروسی کاهش داده‌اند و ردیابی انواع جدید و نحوه معرفی آنها به کشورهای مختلف را دشوارتر می‌کنند. گوپتا می‌گوید: «مردم متوجه شده‌اند که چقدر هزینه دارد، و این فقط در بریت،ا و ایالات متحده نیست، بلکه در سطح جه، اتفاق افتاده است. بنابراین به همین دلیل، ما در حال حاضر، به م،ای نسبی، شاید در آسیب‌پذیرترین حالت خود باشیم، فقط به این دلیل که نمی‌د،م چه چیزی در بیرون وجود دارد.»

برای بسیاری از اروپا و آمریکای شمالی، بالو، کووید را در حال حاضر با بسیاری دیگر از عفونت‌های تنفسی رایج قابل مقایسه توصیف می‌کند، اگرچه در صورت ظهور یک ابرنوع خطرناک جدید، این تصویر ممکن است تغییر کند. جهش نگران کننده موارد، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در سال های 2020 و 2021 با تعداد تلفات ثابت و موذیانه تر جایگزین شده است.

بین ژانویه و نوامبر 2022، 41620 نفر در ،ستان بر اثر کووید جان باخت. اعتقاد بر این است که بیشتر افراد سالخورده ای هستند که قبلاً ضعیف بودند و از چندین بیماری زمینه ای رنج می بردند، یا افرادی که سیستم ایمنی آنها سرکوب شده بود – چه به دلیل بیماری یا داروهایی که مصرف می ،د – اگرچه اطلاعات دقیقی وجود ندارد. در مقایسه، یک فصل آنفولانزای شدید معمولاً در اطراف ایجاد می شود 30000 کشته.

بالو، می‌گوید: «اکنون تعداد کمی از افراد جوان سالم در بریت،ا یا ایالات متحده بر اثر کووید جان خود را از دست می‌دهند. «آنچه کووید در حال حاضر انجام می‌دهد اساساً به استرس مسائل دیگر می‌افزاید – افرادی که از قبل مشکلات اساسی دارند و این واقعیت که در بریت،ا، سیستم بیمارست، نمی‌تواند با آن مق، کند. این خطرات اساسی را تشدید می کند.» افزایش کووید در چین، حداقل در حال حاضر، کاری برای تغییر این تهدید موجود که این ویروس ایجاد می کند، انجام نمی دهد.


منبع: https://www.wired.com/story/،a-covid-crisis/