بررسی ویرایشگر سرعت DaVinci Resolve: The Wheel of (Saving) Time


یک ویدیو اختصاصی ممکن است برای ا،ر کاربران عادی صفحه کلید ویرایش بیش از حد به نظر برسد، اما تا زم، که امتحان نکرده اید آن را حذف نکنید. Blackmagic’s DaVinci Resolve S،d ​​Editor. این گجت کوچک کارایی بسیار زیادی از جمله نرم‌افزار استودیو این برند را در یک بسته کوچک جمع‌آوری می‌کند که شاید ارزش پول را داشته باشد.

Blackmagic حل و فصل داوینچی به راحتی بهترین ویرایشگر ویدیوی رایگ، است که می تو،د پیدا کنید. ویراستاران باتجربه ممکن است مهاجرت را کمی سخت بدانند زیرا این برنامه دارای برخی ویژگی‌های گردش کار است که به اندازه کافی متفاوت هستند تا حافظه عضل، را افزایش دهند، اما در تجربه من، تبدیل گردش کار من ارزش این انتقال را داشت.

ویرایشگر سرعت، یکی از Blackmagic تابلوهای ویرایش اختصاصی، یک دستگاه اختصاصی است که برای ادغام روان با Resolve طراحی شده است. دارای شش مجموعه دکمه است که با عملکردهای داخل ویرایشگر نگاشت شده اند، به علاوه یک چرخ غول پیکر برای تمیز ، گیره ها. اگر تا به حال زم، را در یک محیط ویرایش گذرانده باشید، آشنا به نظر می رسد (اگر بسیار کوچک). برای افرادی که علاقه مند به فیلمبرداری فیلم های مستقل و فراتر از آن هستند، ابزاری مانند این می تواند کمک کند.

قیمت بر،ب 395 دلاری ممکن است تکان دهنده به نظر برسد، اما این شرکت یک کپی از آن را نیز ارائه می کند DaVinci Resolve Studio، که معمولاً به تنهایی 295 دلار قیمت دارد. در حالی که نسخه رایگان در حال حاضر برای ا،ر افراد بیش از اندازه کافی است، استودیو کتابخانه گسترده ای از ابزار جلوه های بصری، پشتیب، از ویدیوی 10 بیتی و موتور عصبی DaVinci را اضافه می کند تا تعدادی از ابزارهای جلوه ها را سریعتر کند.

خلیج ویرایش قابل حمل

چشمگیرترین جنبه ویرایشگر سرعت به غیر از صفحه گیر جلب توجه – در مورد آن در زیر بیشتر است – این است که چقدر جمع و جور است. این کمی کوچکتر از iPad است (اگرچه به وضوح بسیار ضخیم تر است) اما دارای شش مجموعه کلید است که مقدار شگفت انگیزی از موارد ضروری را که ا،ر ویرایشگرهای ویدیو به آن نیاز دارند، مانند برش های اولیه و کنترل های چند دوربینی، پوشش می دهد.

در ،مت عقب، یک پورت USB-C برای اتصال به دستگاه ویرایش و شارژ دارد. بله، این برد ویرایش بی‌سیم است، اما نه کلید پاور و نه هیچ روشی برای جفت‌سازی بلوتوث وجود ندارد بدون اینکه ابتدا آن را از طریق USB-C به رایانه‌تان وصل کنید. این به ویژه اگر در چندین دستگاه ویرایش کنید آزاردهنده است. من از دسکتاپ ویندوز و مک بوک ایر استفاده می کنم که در هر دوی آنها DaVinci Resolve نصب شده است. از نظر فنی، برد با هر دو سازگار است، اما تعویض آنها به اندازه کافی دردسر است که توصیه می‌کنم سعی نکنید. به نظر می رسد تنها راه برای انجام این کار، لغو جفت ، کامل برد است، اما حتی آن هم پوسته پوسته است. خوب بود که بردی داشته باشیم که از چندین سیستم پشتیب، کند، همانطور که ا،ر صفحه کلیدهای بی سیم از آن پشتیب، می کنند.

در حالی که این عجیب و غریب ناامید کننده است، ویرایشگر سرعت ابزار فوق العاده ای برای ویرایش قابل حمل است. به اندازه کافی سبک است که بتوان آن را در کیف انداخت و به راحتی در کنار لپ تاپ روی میزهای کوچک کافی شاپ قرار می گیرد و من حتی توانستم از آن در هنگام ویرایش در هواپیما استفاده کنم. انعطاف پذیری برای بردن ابزارهای ویرایش استودیویی در سطح خلیج با من در هر جایی دشوار است.

شماره گیری

جدای از قابلیت حمل، صفحه کلید اصلی نمایش در اینجا است، و نمی توانم بیان کنم که وقتی از آن استفاده می کنید ویرایش ویدیو چقدر بهتر است. دستگیره ف،ی ماشینکاری شده در وسط دستگاه به آرامی می چرخد ​​اما همچنان امکان کنترل بسیار دقیق را فراهم می کند. می‌تو،د آن را تکان دهید تا بچرخد (نه اینکه نیاز دارید) و آن را با یک سکه متوقف کنید. یک فرورفتگی تکی به شما امکان می‌دهد صفحه را تنها با یک انگشت حرکت دهید، و یک لبه ،تیکی باعث می‌شود که هرگز ،بندگی خود را روی آن از دست ندهید.

شماره‌گیر دارای سه حالت شاتل، دویدن و اسکرول است که هر کدام با دکمه‌های درست بالای چرخ فعال می‌شوند. هر کدام از آنها دارای یک LED قرمز هستند که نشان می دهد در حال حاضر در کدام حالت هستید. ممکن است ویرایشگرهای ویدیویی کهنه کار با تجربه حرفه ای با این موارد آشنا باشند، اما برای بقیه، نحوه کار آنها به شرح زیر است:

شاتل: در این حالت، شماره گیر سرعت پخش را کنترل می کند. این می تواند از 0.25x تا 32x باشد، بسته به اینکه چقدر از نقطه اولیه که صفحه را می چرخ،د. این در هر دو جهت کار می‌کند، بنابراین می‌تو،د تا 32 برابر ج، زم، را به صورت مع، تمیز کنید.


منبع: https://www.wired.com/review/davinci-resolve-s،d-editor/