بهترین ماشین‌ها، سواری‌ها و فناوری خودکار CES 2023


اثبات، اگر آن است در مراسم افتتاحیه سال 2023 که توسط BMW میزب، می شد و مفهوم رنگارنگ i Vision Dee خود را به نمایش می گذاشت، چه مقدار از CES به یک نمایشگاه خودرو تبدیل شد، مورد نیاز بود. طرفدار، که به صحنه آمدند عبارت بودند از هربی، کیت، و بله، آرنولد شوارتزنگر.

پس از شروع نمایشگاه، غول‌های قدیمی از جمله BMW و همچنین آئودی و فول، واگن در نمایشگاه با شرکت‌های فناوری خودرو مانند هارمن، تامین‌کنندگان ردیف دوم مانند ZF و استارت‌آپ‌هایی که خودروهای ک،یک را برق می‌زنند، مانند Zero Labs، به اشتراک گذاشتند. حتی یک همکاری وجود داشت که به نظر می رسید گرند تورینگ منحصر به فرد تنها چند سال پیش، در قالب سونی هوندا موبیلیتی و برند خودروی جدید آن، او درگذشت.

با توجه به اینکه اخبار خودروهای بیشتری از نمایشگاه CES این هفته نسبت به نمایشگاه خودروی اختصاصی لس آنجلس 2022 منتشر می شود، شاید تعجبی نداشته باشد که آینده نمایشگاه سنتی خودرو زیر سوال رفته است. این رویدادی بود که در آن خودروسازان و شرکت‌های فناوری هر چه بیشتر به هم نزدیک‌تر شدند و تصویر واضح‌تری از نحوه همکاری آنها با یکدیگر و مهم‌تر از همه اینکه چگونه برای زنده ماندن به یکدیگر نیاز خواهند داشت ارائه می‌داد.

پس، در اینجا، نکات برجسته فناوری خودرو WIRED از CES 2023 است.

Sony Honda Mobility Afeela

سه سال پس از اینکه سونی شرکت کنندگان در نمایشگاه CES 2020 را با اولین خودروی مفهومی خود غافلگیر کرد، این شرکت اکنون شریک تولیدی به شکل هوندا و نام تجاری دارد: Afeela. سونی گفت که اولین مدل Afeela در نیمه اول سال 2025 در ایالات متحده برای پیش‌سفارش در دسترس خواهد بود و اولین خودروهای مشتری در بهار 2026 وارد بازار خواهند شد.

با حسن نیت از Afeela

سونی گفت: خودروی حاضر در نمایشگاه دارای 45 حسگر به همراه یک نمایشگر دیجیتال در سپر جلو، لیدار برای رانندگی خودکار و گرافیک سه بعدی ساخته شده با موتور Unreal Engine توسط Epic Games است. فورتنایت. اولین خودروی Afeela ظاهرا از اسنپدراگون “شاسی دیجیتال” کوالکام استفاده خواهد کرد، یک پلت فرم جدید خودرویی که از تله ماتیک، اتصال، کمک راننده و استقلال ادغام می شود. سایر برندهای خودرو نیز از شاسی کوالکام استفاده خواهند کرد.

BMW i Vision Dee

BMW از CES برای به نمایش گذاشتن یک خودروی مفهومی جدید استفاده کرد که می تواند رنگ بیرونی آن را در عرض چند ث،ه تغییر دهد. بدنه با پنل هایی پوشیده شده است که مانند صفحه نمایش کتابخوان Kindle شما کار می کنند. حدا،ر 32 رنگ در این نمونه اولیه موجود است و ال،ای درجه بندی شده را می توان برای ،یب از یک تن به تن دیگر ایجاد کرد.

در داخل، i Vision Dee دارای چیزی است که BMW امیدوار است آینده فناوری نمایشگر هدآپ (HUD) باشد. با جایگزینی یک صفحه نمایش داشبورد معمولی، یک رابط روی کل شیشه جلو نمایش داده می شود، با راننده می تواند از پنج سطح غوطه وری، از یک نوار ساده و کم عمق از اطلاعات رانندگی و خودرو، تا کل صفحه نمایش یک دنیای مجازی را انتخاب کند.


منبع: https://www.wired.com/story/the-best-cars-rides-and-auto-tech-of-ces-2023/