تبلت اندروید OnePlus Pad: جزئیات، مشخصات، تاریخ انتشار


هیچ کمبودی وجود ندارد تبلت‌ها در جهان، از iPad همیشه غالب گرفته تا مجموعه‌ای از گزینه‌های Android و تب‌های Fire تا عجیب‌وغریب‌های خاص مانند E-ink و قلم Kindle Scribe. در حال حاضر، OnePlus، یک سازنده چینی که به خاطر گوشی‌های هوشمند سریع و مستحکم خود شهرت دارد، تبلت اندرویدی خود را روی میز قرار داده است. این شرکت این هفته از OnePlus Pad به همراه نسل دوم خود رونمایی کرد هدفون بلوتوث Buds Pro، و کاملا جدید صفحه کلید مک،کی.

به نظر می رسد تبلت با بدنه آلومینیومی افزوده ای شیک به دنیای اغلب درهم و برهم تبلت های اندرویدی باشد. قابل توجه ترین صفحه نمایش 11.6 اینچی آن با نسبت تصویر 7:5 است. این برای یک تبلت عجیب است. ا،ر صفحه نمایش های آیپد 4:3 هستند که مانند تلویزیون های ک،یک است. وقتی OnePlus Pad را در حالت افقی نگه می‌دارید، صفحه نمایش تبلت باید کمی بلندتر از چیزی باشد که ممکن است در تبلت به آن عادت داشته باشید.

یک دوربین 13 مگاپی،لی در پشت تبلت (و یک دوربین سلفی 8 مگاپی،لی در جلو) وجود دارد.

ع،: OnePlus

همچنین قابل توجه صفحه کلید منطبق است که به صورت مغناطیسی وصل می شود و قلم برای ورودی قلم. هر دو به صورت جداگانه فروخته می شود. OnePlus ادعا می کند که عمر باتری برای بیش از 12 ساعت پخش مداوم ویدیو خوب است. می تو،د تماشا کنید هفت سامورایی سه بار به اضافه چند ،مت از دفتر قبل از شارژ مجدد در یک رنگ (سبز) موجود است و در ماه آوریل با قیمتی نامشخص برای پیش ،ید در دسترس خواهد بود. در اینجا به طرز شومی در پس‌زمینه این تصور وجود دارد که انتظار می‌رود گوگل برای اولین بار خود را معرفی کند جدیدترین تبلت اندرویدی اوا، امسال، احتمالاً در ماه مه.

در اینجا چند داستان دیگر از دنیای فناوری مصرف کننده آورده شده است.

Notflix

هفته گذشته، نتفلی، به طور تصادفی این خبر را فاش کرد که به اشتراک گذاری رمز عبور را سرکوب خواهد کرد. سپس آن را با عجله پس از یک اعتراض عمومی به عقب رفت. اما اکنون نتفلی، دارد رسما اعلام کرد در حال اجرای قو،نی است که از اشتراک گذاری یک حساب کاربری نتفلی، توسط افرادی که در یک خانه زندگی نمی کنند جلوگیری می کند. اولین قرب،ان بدشانس این سیاست مش،ین در کانادا، نیوزلند، اسپ،ا و پرتغال هستند.

نتفلی، در اطلاعیه خود به جزئیات برنامه های خود برای محدود ، اشتراک گذاری حساب پرداخت. اکنون، از هر،ی که در یک خانواده با صاحب حساب زندگی نمی‌کند، خواسته می‌شود که پروفایل‌های خود را به یک حساب پولی جدید منتقل کند یا قطع شود. نتفلی، می‌گوید این محدودیت‌ها در عرض چند ماه به طور گسترده‌تری اعمال خواهند شد. همچنین گفت که این سرویس “این ویژگی های جدید را بر اساس بازخورد اعضا اصلاح خواهد کرد.” همانطور که ممکن است تصور کنید، این بازخورد عالی نبوده است.

سرویس استریم مدتی است که این محدودیت ها را در کشورهایی با پایگاه مشتری کوچکتر آزمایش می کند. سرکوب هنوز برای آمریکا نیامده است، اما احتمال اینکه نتفلی، یکی از برنامه های خود را پس از یک فصل لغو کند، به نظر می رسد. (که می توان گفت، به احتمال زیاد.)

تست اپل اکنون ب،ید، بعدا پرداخت کنید

طرح‌های «اکنون ،ید» و «پرداخت دیرتر» بسیار رایج هستند و به مشتریان این امکان را می‌دهند که برای چیزها به‌جای یک ا،اط بانک‌شکنی، ا،اط بدون بهره بپردازند. خدمات مالی مانند Klarna و Affirm در میان مصرف کنندگ، که پول نقد ندارند بسیار محبوب شده اند، که حتی از آنها برای ،ید غذا و هدایای تعطیلات استفاده می کنند. البته یه سری مشکلات هم دارن (چه ،ی این ایده را دوست ندارد که بهای کامل را نپردازد و ماه‌ها بعد احتمالاً توسط بدهی‌ها از بین برود؟)

البته اپل مشتاق است تا با سیستم اختصاصی خود وارد بازی BNPL شود. اپل اولین بار این ویژگی را در کنفرانس توسعه دهندگان جه، خود در سال 2022 معرفی کرد، اما هنوز راه خود را برای عموم منتشر نکرده است. اخیراً اپل آزمایش این طرح را گسترش داده است کارکنان در فروشگاه های ،ده فروشی آن، حرکتی که اغلب قبل از سایر اطلاعیه های خدمات اپل بوده است. به نظر می رسد که این نشان می دهد که گسترش گسترده تر طرح BNPL آن قریب الوقوع است.

Crypto Keeper

در آن روزگار، همه جنایتکاران بچه باحال از رمزنگاری استفاده می ،د. ارزهای مبتنی بر بلاک چین مانند بیت کوین به ،وان یک وسیله پرداخت ناشناس و غیرقابل ردیابی مورد استقبال قرار گرفتند. قانون شکنان مشتاق می توانند از رمزنگاری برای ،ید حتی تاریک ترین کالاهای قاچاق وب تاریک بدون مجازات استفاده کنند، هویت آنها در رمز و راز تضمین شده توسط ابزار پرداخت آنها پنهان شده است. یا خیلی ها فکر می ،د.

به نظر می رسد، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در واقع کاملاً قابل ردیابی هستند. فقط باید بد،د کجا را نگاه کنید. و متأسفانه برای برخی از مجرمان حامل کریپتو، افسران مجری قانون فدرال دقیقاً می دانستند که چگونه آنها را ردیابی کنند.


منبع: https://www.wired.com/story/oneplus-pad-android-tablet/