تدارکات وحشی نمایش نیمه وقت سوپر باول ریحانا


در مجموع، اجرا به شرکت حدود 800 نفر نیاز داشت، از اپراتورهای دوربین گرفته تا گروه صحنه گرفته تا ریحانا و 80 رقصنده او و هفت عضو گروه. همچنین نیاز به ساخت و ساز زیادی داشت. برای به حداقل رساندن وزن در زمین، صحنه ای که ریحانا در آن اجرا می کرد باید از بیش از 15 سازه نورد (به نام “گاری”) ساخته می شد.

به دلیل شکل تونل‌هایی که در State Farm به سطح مزرعه منتهی می‌شوند، All Access – شرکتی که مسئول ساخت صحنه است – مجبور شد سکوهایی با پله‌هایی بسازد که برای حمل و نقل به سمت بالا کج شوند. شکل چرخ دستی ها از 10 در 24 فوت تا 8 در 31 فوت متغیر است، و وزن هر یک از 2000 تا 4000 پوند است و با “،تیک های چمن” (که یک اصطلاح فنی نیست) طراحی شده اند که به آرامی و به طور یکنواخت روی چمن می چرخند. تامی رز، سرپرست صحنه All Access، می‌گوید: «نمی‌خواهید بازیکنی را با پروتکل ضربه مغزی از بازی خارج کنید، زیرا ما نقاط سختی را روی زمین گذاشتیم. ما واقعاً حواسمان به آن است.»

سپس خود سکوها هستند. هر یک، تقریباً 10 در 17.5 فوت، باید توسط آن ،پاها در نیمه اول بازی ذخیره می شد و سپس با کابل های مصنوعی به سطح زمین هدایت می شد در آن چند دقیقه گرانبها که صحنه با استفاده از مجموعه ای ساخته می شد. از موتورهای خودکار پایین هر یک با 512 چراغ طراحی شده بود تا با اجرای ریحانا حرکت کنند. سکوها نیز باید به ،پاها بازگردانده می شدند و تا پایان بازی در آنجا می ماندند. و بر خلاف تج،ات مورد استفاده برای نمایش های نیمه نیمه قبلی، آنها را نمی توان به راحتی به ورزشگاه رفت و آمد کرد، به این م،ی که برخی از تمرینات نهایی قبل از بازی بزرگ باید در استادیوم انجام می شد، نه در یک مکان خارج از سایت مانند در سال های گذشته

آرون سیبرت، سرپرست پروژه می‌گوید: «به نظر من این پیشرفته‌ترین نمایش نیمه‌تیم سوپربول از نظر فنی خواهد بود که تا به حال انجام شده است، زیرا فناوری زیادی برای جابجایی سکوها استفاده شده است. Tait Towers، که سکوها را ساخته است.

سکوهای شناور به کاهش تأثیر نمایش نیمه‌تیم در زمین بازی Super Bowl کمک ،د.

ع،: رایان یانگ


منبع: https://www.wired.com/story/super-bowl-rihanna-halftime-tech-flying/