در اینجا چیزی است که می توانید در CES 2023 انتظار داشته باشید


بعد از ریموت رفتن در آغاز همه‌گیری کووید-19، CES در سال 2022 برای یک تجربه ،یبی به ،‌وگاس بازگشت. بسیاری از شرکت‌ها تصمیم گرفتند به حضور مجازی در نمایشگاه سالانه مصرف‌کننده ادامه دهند. حتی با وجود اینکه انتظار نمی رود CES 2023 دوباره آن را بازپس گیرد کل عظمت سال های گذشته، انجمن فناوری مصرف کننده (CTA) که میزبان رویداد پیش بینی می کند حدود 100000 شرکت کننده.

نمایشگاه CES 2023 از 5 تا 8 ژانویه برگزار می شود و همچنان گزینه ای برای حضور از راه دور ارائه می دهد. با وجود اقتصادی که برای ا،ر مدیران عامل نگران کننده است و فلاپ‌های بزرگ سال گذشته (NFTs را به خاطر دارید؟)، اعلامیه‌های سخت‌افزاری نوآورانه همچنان در سطح نمایشگاه سروصدا خواهند کرد. از پیشرفت‌های منسجم در دسته خانه‌های هوشمند گرفته تا طراحی‌های عجیب و غریب برای وسایل نقلیه الکتریکی، در اینجا چیزی است که می‌تو،د در CES 2023 انتظار داشته باشید.

قابلیت همکاری که مهم است

چه می شود اگر همه جنبه های خانه هوشمند شما واقعاً با هم کار می ،د، حتی اگر محصولات توسط شرکت های مختلف ساخته شده باشند؟ Matter، یک پروتکل جدید از اتحاد استانداردهای اتصال، قابلیت همکاری یکپارچه بین دستگاه های خانه هوشمند اپل، آمازون، گوگل، سامسونگ و سایر سازندگان را امکان پذیر می کند. تکه تکه شدن قبلی، تجربه کلی خانه هوشمند را به‌ویژه برای مصرف‌کنندگ، که می‌خواستند گجت‌ها را با هم ،یب کنند، متوقف کرد. مایکل کالور، سردبیر ارشد WIRED به من می‌گوید: «وعده بزرگ خانه‌های هوشمند، به م،ای واقعی کلمه از زمان پیدایش آن، این است که همه ابزارهای متصل به‌طور یکپارچه با هم کار کنند». «این اصلاً چنین نبوده است، بنابراین Matter به نظر می‌رسد گام بزرگ بعدی به سوی آن قابلیت همکاری موعود است.»

سال گذشته در نوامبر عرضه شد، تقریباً 300 محصول در حال حاضر دارای گواهینامه Matter هستند و انتظار می‌رود که در CES 2023 اعلامیه‌های بیشتری ارائه شود. «Matter ،ید دستگاه‌های خانگی هوشمند را برای مصرف‌کنندگان آسان‌تر می‌کند، زیرا آنها اکنون می‌توانند محصولاتی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهایشان مطابقت دارد، صرف نظر از اینکه چه چیزی. توبین ریچاردسون، رئیس و مدیر عامل اتحادیه استانداردهای اتصال، از طریق ایمیل می نویسد: ا،یستم، گوشی هوشمند، اپلیکیشن یا دستیار صوتی که دارند. چراغ ها، قفل ها و ترموستات ها چند دسته از دسته هایی هستند که در حال حاضر پشتیب، می شوند. این شرکت در تلاش است تا سازگاری دستگاه‌های خانه هوشمند اضافی مانند دوربین‌ها، لوازم خانگی و آشکارسازهای دود را افزایش دهد.

رویکرد منحصر به فرد آن برای امنیت خانه های هوشمند از فناوری بلاک چین استفاده می کند. ریچاردسون می‌نویسد: «Matter همچنین با استفاده از بلاک چین برای اعتبارسنجی و ذخیره اعتبار در شبکه خانگی، رمزگذاری پیام‌ها (فرمان‌ها) بین دستگاه‌ها، فعال ، کنترل محلی (بدون ابر)، و شامل مسیری برای به‌روزرس،‌های امنیتی آسان، سطح امنیت را بالا می‌برد. کارشناسان ایمنی به کنترل ابری به ،وان یک ضعف عمده وقتی ،ت به ایمن سازی داده های جمع آوری شده توسط خانه هوشمند شما می رسد.

متاورس هشیاری می کند

در نمایشگاه CES سال گذشته، برنامه‌هایی برای یک متاواژه آرمان‌شهری که در آن مصرف‌کنندگان زندگی، کار و بازی کنند، تمرکز اصلی بود. در حالی که به طور کامل حذف نشده است، هیجان بی چون و چرا برای مفهوم به دلیل از بین رفتن است میلیاردها دلار از دست داده است، پذیرش کند مصرف کننده و عوامل متلاطم اقتصاد کلان.

اگرچه بحث‌ها کمرنگ است، می‌تو،د انتظار داشته باشید که نوآوری‌های سخت‌افزاری برای دستگاه‌های واقعیت مجازی، افزوده و ،یبی ادامه پیدا کند. جولیان چوکاتو، سردبیر بررسی WIRED، یک لحظه پیشرفت بالقوه را برای عینک‌های هوشمند پیش‌بینی می‌کند، زیرا عینک‌های هوشمند کمتر دست و پا گیر می‌شوند: «این یکی از بزرگترین موانع برای این دسته بود، و من فکر می‌کنم می‌تو،م انتظار داشته باشیم که برخی از شرکت‌ها گام‌هایی را در کوچک‌تر ، و سبک‌تر ، قطعات به نمایش بگذارند. به طوری که شیشه های AR نباید ضخیم، زشت و سنگین باشند.»

خودروهای برقی توانا مورفین

در طول نمایشگاه CES 2023، می‌تو،د تعداد زیادی خودروهای الکتریکی را ببینید که با زیبایی‌شناسی یک خودروی معمولی مطابقت ندارند. Calore می‌نویسد: «از آنجایی که خودروهای الکتریکی م،ن بنزین یا پیشرانه‌های سنتی ندارند، و از آنجایی که بسته‌های باتری آن‌ها را می‌توان به شکل صاف درآورد، کف‌پوش داخلی تمام برجستگی‌ها یا برآمدگی‌هایی را که دهه‌ها با آن‌ها سروکار داشتیم، ندارد. این به طراحان اجازه می‌دهد تا به روش‌های جدید، از تنظیمات صندلی گرفته تا سیستم‌های سرگرمی، به فضای داخلی فکر کنند.» اگر چه ایده های عجیب و غریب تر به زودی در نمایندگی محلی شما در دسترس نخواهد بود، خودروهای مفهومی نگاهی کوچک به آنچه ممکن است در پنج یا 10 سال آینده در جاده ها باشد را ارائه می دهند.

اشباع پایداری

خواه قاب گوشی های هوشمند ساخته شده از مواد بازیافتی باشد یا کنترل از راه دور تلویزیون که نیازی به باتری ندارد، شرکت ها به بازنگری در روند تولید خود ادامه خواهند داد تا یک مشکل را آرام کنند رشد تقاضای مصرف کننده برای کالاهای پایدار C،kkattu می نویسد: “من می بینم که شرکت های بیشتری می بینم که چگونه یک محصول ساخته می شود و از مواد بازیافتی یا پایدار استفاده می کند یا خیر که به نظر می رسد مسیری است که همه در آن حرکت می کنند.”

روندهای پایداری حتی ممکن است بر شب های اسپا در خانه شما تأثیر بگذارد! حمام‌های حباب انحطاط خارج شده‌اند. دوش‌های تنومند (هر چند کوتاه) در راه است. «یک مشاهده عجیب من این است که وقتی همه‌گیری شروع شد، همه واقعاً در مورد حمام ، صحبت می‌،د. حمام س، فوق مجلل کوه،. اکنون، مردم بیشتر نگران پایداری و مصرف آب هستند، به این م،ی که من شاهد دوش‌های بسیار لو، هستم. «من ادامه می‌دهم و می‌گویم که دوش‌های لو، در سال 2023 یک روند خواهد بود. نصب یک سر دوش کم جریان که هوای اطراف آن را گرم می‌کند خوب است. فقط 40 دقیقه زیر دوش نم،د.»

گجتری فراوان

البته، CES امسال شامل انبوهی از اعلامیه های محصول جدید، از یک تلویزیون بی سیم که از مکش خلاء برای ،باندن روی دیوار به لپ تاپ های بازی استفاده می کند که فقط کمی بزرگتر هستند. C،kkattu پیشرفت های بیشتری را برای دوربین گوشی های هوشمند، با جمع آوری داده های بهبود یافته برای برنامه هایی مانند تشخیص وضعیت پوست پیش بینی می کند.

بنابراین هنوز انتظار دارد که شرکت‌ها دستگاه‌های ردیاب سلامت را به‌طور خاص برای «افراد بارور، باردار یا بلافاصله پس از زایمان» راه‌اندازی کنند، علی‌رغم واژگونی رو در مقابل وید. او همچنین گسترش قریب‌الوقوع پیام‌رسان‌های ماهواره‌ای را پیش‌بینی می‌کند که مقرون‌به‌صرفه و استفاده آسان برای هر ،ی که می‌خواهد در زم، که خارج از شبکه است، ایمن بماند.

مایکل کالور، جولیان چوکاتو و آدرین سو در این گزارش مشارکت داشتند.


منبع: https://www.wired.com/story/ces-2023-what-to-expect/