در حالی که شرکت‌های گیگ اکونومی از اروپا فرار می‌کنند، Getir در حال تصاحب آن است


پنج سال پیش، سرمایه گذاران به تماس های ناظم سالور پاسخ نمی دهند. اکنون شرکت او، Getir، بزرگترین شرکت تحویل سریع مواد غذایی در اروپا است. پس از اینکه استارتاپ ،یه ای رقیب آلم، خود گوریل ها را در ماه گذشته ،یداری کرد، ارزش این شرکت به دست آمد 8.8 میلیارد دلار.

Getir برای اولین بار در سال 2021 از طریق لندن به اروپا گسترش یافت، زم، که هجوم طلا پس از همه گیری برای خواربارفروشی های فوری در جریان بود. سرمایه‌گذاران متقاعد شده بودند که عادت‌های قرنطینه باقی می‌ماند و مصرف‌کنندگان همچنان خواستار تحویل مواد غذایی مستقیم به خانه‌هایشان خواهند بود. از سال 2020، سرمایه گذاران بخش جه، را با بیش از سیل پر کرده اند 5 میلیارد دلار در تامین مالی این میلیاردها بودجه توسعه چشمگیر صنعتی را فراهم ،د که نوید یک دوره جدید با راحتی نهایی را می دهد: مواد غذایی در 10 دقیقه در آستانه شما. تنها در اروپا، شرکت هایی که بین سال های 2020 تا 2021 راه اندازی شدند شامل گوریل ها، ویزی، بلوک، دیجا، فانتزی و کاجو بود.

در یک مح،ه برنامه تحویل، همه آن شرکت ها از آن زمان ناپدید شده یا توسط سه بازیگر اصلی اروپا جذب شده اند: Getir، Flink و GoPuff. از آنجایی که Getir در ماه دسامبر گوریل ها را بلعید، موتور سیکلت های زرد و بنفش این شرکت را می توان در جاده های هفت کشور اروپایی پیدا کرد. بزرگترین رقیب بعدی آن، Flink آلمان، در سه رقیب فعال است. رقابت آمریکایی GoPuff اخیراً کاهش یافته است و اکنون فقط در فرانسه و بریت،ا فعالیت می کند. Getir از سرمایه گذار ،تی ابوظبی Mubadala و شرکت های سرمایه گذاری Sequoia و Tiger Global برای تقویت رشد خود بودجه دریافت کرده است.

محتوا

این مطالب را می توان در سایت آن نیز مشاهده کرد سرچشمه می گیرد از جانب.

محتوا

این مطالب را می توان در سایت آن نیز مشاهده کرد سرچشمه می گیرد از جانب.

تورانکان سالور، مدیر کل اروپا، می‌گوید صعود این شرکت از لندن به بزرگترین ارائه‌دهنده خواربار فوری اروپا به تجربه Getir در بازار داخلی آن بستگی دارد. او می گوید: «ما پیشگامان این بخش هستیم. Getir ممکن است در اروپا جدید باشد، اما هشت سال است که در ،یه فعالیت می کند و ادعا می کند که در حال حاضر در استانبول سودآور بوده است. گتیر به ،وان یک شرکت خصوصی گزارش مالی منتشر نمی کند. سالور می‌گوید: «ما در آنجا تجربه زیادی داریم و از موقعیت‌های دشوار و مشکلات اقتصادی عبور کرده‌ایم.

او می گوید در حالی که تازه واردان اروپا با مشکلات فناوری اطلاعات مرتبط با مدیریت لجستیک دست و پنجه نرم می ،د، Getir قبلاً تعمیرات سفارشی آماده را داشت. ما اساساً پیش نمایشی از آینده داشتیم، در حالی که رقبای ما این کار را نداشتند.»

تسلط Getir در تعداد دانلودها منع، می شود. اپلیکیشن این شرکت 28 میلیون بار در سراسر جهان بر روی گوشی های اندرویدی دانلود شده است. با توجه به داده های AppRadar که نصب آیفون را به حساب نمی آورد. این رقم بارگیری های برنامه GoPuff را که 5.4 میلیون بار نصب شده است، تحت تأثیر قرار می دهد. و Getir نه تنها مشتریان را جلب می‌کند، بلکه پیک‌ها نیز به شرکت تغییر می‌کنند. ایان موریسون، یک پیک در لندن که از ژوئن 2021 برای Getir در لندن کار می کند، می گوید: “از تجربه شخصی من، Getir بسیار بهتر از وابستگی کامل به Deliveroo یا UberEats است.” ساعت، و حقوق مرخصی و بیماری دریافت می کند. این شرکت برای او یک موتور سیکلت برقی برای سوار شدن در شیفت کاری در اختیار او قرار می دهد و بیمه او را پوشش می دهد.

او تاکید می کند که با وجود آن، گتیر کامل نیست. در مقایسه با زم، که به عضویت درآمد، به دلیل تغییر در سیستم پاداش، او مجبور است ساعت های بیشتری برای دریافت حقوق مشابه کار کند. او همچنین فشاری را که انبارش برای تحویل سریع تحت فشار قرار می‌دهد، توصیف می‌کند، به این م،ی که افرادی که سفارش‌ها را بسته‌بندی می‌کنند بیشتر احتمال دارد اشتباه کنند و در نتیجه اقلام اشتباه یا گم شده باشند.


منبع: https://www.wired.com/story/getir-europe-delivery-wars/