سلامتی روی چرخ ها امکان پذیر است


ماشین ها می توانند باشند برای سرنشینان آنها بسیار خطرناک است –بیش از 1 میلیون نفر در جهان می میرند در تصادفات رانندگی هر سال 20 تا 50 میلیون نفر دیگر سالانه صدمات غیرکشنده ناشی از تصادف را گزارش کنید. اینها آمار تلخی است.

اما رانندگی لازم نیست اینگونه باشد. در حالی که بسیاری از ما امیدواریم که با گذشت زمان، خودروهای خودران به تدریج از تعداد تصادفات سالانه کاسته شود، سازندگان خودرو قصد دارند پیشرفت را بسیار زودتر ببینند. در واقع، تا سال 2023، مشکل ایمنی خودرو ممکن است به طور قابل توجهی برطرف شود.

خودروسازان از جمله مزدا و تویوتا در حال ساخت نسل جدیدی از خودروهای مجهز به مجموعه ای از حسگرها هستند – از سنسورهای ECG که روی فرمان شما نصب شده تا سنسورهای تنظیم گوش که می توانند تشخیص دهند رانندگان برای رانندگی من، نیستند. این شامل بیماری ناگه، مانند حمله قلبی، تشنج صرع یا حالت تهوع، یا حتی رانندگی در حالت مستی است. خطای انس، عامل است بیش از 90 درصد از تصادفات رانندگیو معرفی حسگرهای چند وجهی (مانند سنسورهای نوری و م،تورهای فیزیولوژیکی ذکر شده) به خودروها به کاهش خطرات برای رانندگان و سایر افراد در جاده ادامه خواهد داد.

مهمتر از همه، در سال 2023، این نسل جدید خودروها نه تنها شما را ایمن نگه می دارد، بلکه در هنگام رانندگی نیز سلامت شما را حفظ می کند.

در سال 2023، ما همچنان شاهد تلاقی رو به رشدی بین سلامتی، تحرک و هوش مصنوعی خواهیم بود – به ویژه، تکامل حسگرهای چندوجهی برای ردیابی و تأثیر مثبت بر سلامت و تندرستی رانندگان (جسمی، عاطفی و ذهنی). در نظر گرفتن مفهوم “کره شهری” آئودیکه در اوایل سال جاری رونمایی شد. این وسیله نقلیه شامل برنامه‌های تشخیص استرس است که از فناوری‌هایی مانند اسکنرهای صورت و سیستم‌های م،تورینگ آنالیز صدا (که همه از هوش مصنوعی بهره می‌برند) برای ارزیابی احساس رانندگان در هر لحظه پشت فرمان استفاده می‌کند. سپس از این داده‌های بی‌درنگ برای ارائه توصیه‌های آرامش شخصی به رانندگان استفاده می‌شود که می‌تواند شامل مراقبه هدایت‌شده باشد.

ما شاهد کاربردهای فناوری مشابهی هستیم که در سایر پیشروان خودرو مانند هیوندای رخ می دهد. این کابین هوشمند شرکت مجهز به حسگرهایی است که می تواند علائم حیاتی راننده را ثبت کند و شرایط خودرو را بر اساس داده های جمع آوری شده تنظیم کند. به ،وان مثال، اگر CO2 سطوح داخل خودروی شما به‌،وان بسیار بالا یا خطرناک ثبت می‌شوند، اتومبیل شما می‌تواند شیشه‌های شما را پایین بیاورد یا حالت گردش بیرون را برای سیستم AC شما فعال کند. این تسریع برنامه‌های توسعه‌یافته توسط شرکت‌هایی از جمله مرسدس بنز است که در آن امکانات رفاهی داخل خودرو مانند این است مربی پر انرژی مداخلات سلامتی من، را بر اساس سطوح استرس نظارت شده توسط راننده پیشنهاد کنید.

با فروش خودرو نشسته در بیش از 65 میلیون وسیله نقلیه در سراسر جهان در سال جاری، فرصت های زیادی با پشتوانه داده ها وجود دارد تا ما را در جاده ایمن و سالم نگه دارد.

رانندگان مسئولیت پذیر تلاش می کنند تا از وسایل نقلیه خود به خوبی مراقبت کنند و به درستی این کار را انجام می دهند. نگهداری منظم، شستشو و تنظیم از سلامت سرمایه گذاری های ما محافظت می کند. اما در سال 2023، شاهد خواهیم بود که وسایل نقلیه ما نیز از ما مراقبت می کنند. با سرازیر شدن پول به صنعت خودرو، فناوری‌های هوش مصنوعی چندوجهی در حال افزایش، و مراقبت از خود در حال حاضر در جلو و مرکز، خودروی شما واقعاً به مک، برای سلامتی تبدیل خواهد شد.


منبع: https://www.wired.com/story/wellness-cars-driving-transportation/