متاورس چین همه چیز درباره کار است


کارشناسان می گویند که این ممنوعیت به ایجاد مسیر برای توسعه متاورز چینی کمک کرد، زیرا فضاهای مجازی را از دارایی های دیجیتال جدا کرد. «تفاوت کلیدی [in the metaverse] ژنگیوان بو، شریک شرکت تحقیقاتی Plenum که در چین متمرکز است، می‌گوید: بین چین و بقیه جهان، این امر به شدت به صورت متمرکز تنظیم می‌شود. و تنها فضای محدودی برای رشد بدون وجود دارد [di،al ،ets] برای ،ب درآمد.”

این فقط کریپتو نیست که ،ت آن را سرکوب کرده است. بازی – که ستونی از متاورز در غرب را تشکیل داده است – نیز از بالا تحت فشار قرار گرفته است. رسانه های ،تی در میان ترس از معتاد شدن جوانان به بازی های آنلاین، این صنعت را «تریاک م،وی» نامیدند. بین سال‌های 2018 تا 2022، ،ت صدور مجوز بازی‌های جدید را به مدت 17 ماه متوقف کرد. که در جمع و در سال 2021، افراد زیر سن قانونی را به سه ساعت محدود کرد زمان بازی در هفته

اما ،ت مایل است از تکه‌هایی از متاواژه‌ای که احساس می‌کند می‌تواند مستقیماً برای اقتصاد مفید باشد، حمایت کند. دوقلوهای دیجیتال شامل شدند چهاردهمین برنامه پنج ساله پکنسند استراتژی اقتصادی عظیمی که دستور کار ملی را از سال 2021 تا 2025 تعیین می کند. برنامه عملیاتی در اوا، سال گذشته توسط پنج و،خانه از جمله و، صنعت و فناوری اطلاعات منتشر شد و وعده داد که صنعت واقعیت مجازی را به 350 میلیارد یوان (51 میلیارد دلار) افزایش دهد.

این طرح سطح بالا نوآوری هایی را شناسایی کرد که آنها مایلند بیشتر از آنها دیدن کنند، از جمله نمایش نزدیک چشم (روشی برای نمایش تصاویر بر روی چشم کاربر). پردازش رندر (تبدیل مدل های دو بعدی یا سه بعدی به تصاویر واقعی)، تعامل حسی و انتقال شبکه.

اما حمایت ،ت مشروط است – پکن چشم‌اندازی دارد که فناوری متاورز برای چین انجام خواهد داد. این بدان م،است که به جای دنیای مجازی که در آن مردم می توانند معاشرت کنند، کار کنند و بازی کنند، متاورس باید به اقتصاد فیزیکی چین خدمت کند.

سیری چن، مدیر بازاریابی HiAR که از دفتر مرکزی این شرکت در پارک فناوری پیشرفته Zhangjiang شانگهای صحبت می‌کرد، می‌گوید: «در مرحله کنونی، همه بر کاربردهای صنعتی از آموزش، پزشکی، سفر و توسعه صنعتی تأکید دارند. در یک نسخه نمایشی برای WIRED، یک کارمند HiAR به ،وان کارگر کارخانه در یک هدست HiAR عمل کرد و از راه دور از او خواسته شد یک شیر را تعمیر کند.

سایر شرکت‌های مرتبط با متافورس در انتظار سرمایه‌گذاری از سوی ،ت بوده‌اند. برای اریک لیو، یکی از بنیانگذاران و CTO شرکت دیجیتال دوقلوی Di،win Technologies مستقر در شانگهای، چهاردهمین برنامه پنج ساله به تغییر شرکت او برای تمرکز بر انرژی و تولید کمک کرده است – «زمینه ای که قبلاً برای این نوع فناوری آماده نبود». ، او می گوید.

در حالی که تمایل ،ت چین برای شکل دادن به متاورژن ممکن است دامنه آن را محدود کند، حمایت ،تی ممکن است به این م،ی باشد که قرب، بخش فن‌آوری بی‌ثباتی نمی‌شود که با سرعت زیادی از روندها خارج می‌شود. استارت‌آپ‌ها اغلب سعی می‌کنند «در میانه یک گردباد» قرار بگیرند، ی،ی روند درست با پتانسیل رشد انفجاری.

جینگشو چن، یکی از بنیانگذاران شرکت VR می‌گوید: «اگر چیزی در چین شلوغ شود، می‌بینید که شرکت‌ها در فضا ازدحام می‌کنند. VeeR. با این حال، اگر رشد به اندازه انتظارات آنها سریع نباشد، شرکت‌های بیشتری نیز احتمالاً چرخش خواهند کرد.


منبع: https://www.wired.com/story/،a-metaverse-work-health-care/