مشخصات تکنیکال و کاربری های S7-1200 PLC آسام فروشگاه پی ال سی و اتوماسیون محصولات زیمنس در ایران

مشخصات تکنیکال و کاربری های S7-1200 PLC آسام فروشگاه پی ال سی و اتوماسیون محصولات زیمنس در ایران

اگر کارت SB از نوع دیجیتال ۴ ورودی و خروجی نیز به این plc زیمنس مجموعه اضافه شود. بدین ترتیب یک مدل CPU ۱۲۱۴C که به صورت همزمان از یک کارت SB و هشت ماژول SMبهره مند است می تواند ۲۸۴ عدد ورودی و خروجی را پاسخگو باشد. جامع ترین ترین CPU از خانواده یSIMATIC S7-1200مدل CPU C1214 بوده که از ۱۴ ورودی دیجیتال و ۱۰ خروجی دیجیتال برخوردار می باشد. این مجموعه یکی از وظایف اصلی خود را افزایش دانش اتوماسیون و برق صنعتی کشور و کوتاه کردن دست واردکننده گان این عرصه می داند. در همین راستا اقدام به ساخت فیلم های آموزشی رایگان، فایل های آموزشی، برگزاری دوره های آموزشی مختلف با هزینه های مناسب کرده.

  • در جدول زیر می توان مشخصات و تفاوت های CPU 1214C پی ال سی S زیمنس را مشاهده کرد.
  • ظرفیت CPU 1212FC پی ال سی S زیمنس 100KB است در دو مدل DC/DC/DC و DC/DC/RLY عرضه می‌شود.
  • سی پی یو S CPU با قابلیت ایمنی یکپارچه می تواند وظایف مرتبط با ایمنی و استاندارد را مدیریت کند.
  • مسئله بسیار مهم در خصوص بالا بودن قیمت plc 1200 کیفیت بالا و دوام بی نظیر این محصول میباشد، لذا ضمن توجه به بالا بودن قیمت این محصول در بین پی ال سی های موجود در بازار، بدون شک بهترین و با کیفیت ترین نوع پی ال سی S زیمنس ساخت کشور آلمان میباشد.
  • تفاوت این دو نوع در قابلیت افزایش تعداد ورودی و خروجی ها می باشد.
  • این مدل سی پی یو در دو نوع DC/DC/DC و DC/DC/RLY در بازار وجود دارد.

یک سنسور PT-100 دمای محیط را به صورت سیگنال آنالوگ به Analog Input یک plc 1200 منتقل می کند. در ادامه plc توسط سه سیگنال خروجی دیجیتال درایو را کنترل می کند و درایو نیز پس از اجرای فرمان ها مقدار واقعی سرعت را به عنوان فیدبک به plc ارسال می نماید. در این فصل شما با مقدمات اتوماسیون صنعتی انواع کنتاکت ها سنسورها و عملگرها آشنا می شوید تا بتوانید برنامه نویسی plc های s7 را شروع نمایید.

امکانات ProfiNet

در جدول زیر می توان مشخصات و اطلاعات فنی این 3 سری از سیگنال برد ورودی / خروجی دیجیتال PLC S زیمنس، سیگنال برد ورودی / خروجی SB DI 2DQ 24V DC، SB DI 2DQ 5V DC 200KHZ، SB DI 2DQ 24V DC 200KHZ را مشاهده کرد. این مدل سی پی یو اس 7 زیمنس، CPU 1217C سری PLC S در 1 مدل ارائه شده است. در جدول زیر می توان مشخصات CPU 1217C پی ال سی S زیمنس را مشاهده کرد. 0KHZ و دو ورودی آنالوگ با سطح ولتاژ 0 تا 10 ولت، 2 خروجی آنالوگ 0 تا 20 میلی آمپر و 2 پورت شبکه Profinet می باشد.

این پی ال سی پس از دریافت و بارگیری برنامه نوشته شده خود، با نظارت بر روی ورودی‌ها، خروجی مورد نظر را با برنامه نوشته شده ارائه می‌دهد. این عملیات پردازش داخل PLC S می‌تواند شامل منطق صفر و یک، شمارش کردن، زمان بندی کردن، اجرای عملیات پیچیده ریاضی و ارتباط با سایر دستگاه‌های مرتبط باشد. این مدل سی پی یو در دو نوع DC/DC/DC و DC/DC/RLY در بازار وجود دارد.

پی ال سی PLC S7-1200 زیمنس :

هنگام ساخت PLC S7-1500F زیمنس تست های مخصوص و منحصر به فردی در کارخانه روی آن ها انجام می پذیرد تا از عملکرد صحیح آن ها در لحضات حساس اطمینان خاطر کامل حاصل شود. این نوع از CPU s ها دارای ایمنی در برابر خطا یا Fail safe در پروژه هایی با حساسیت بالا و فرایندهایی که نیاز به روند بدون توقف و پیوسته دارند. مورد استفاده قرار می­گیرد و در مدل های CPU 1212FC ، CPU 1214FC ، CPU 1215FC موجود می باشد.

سیگنال برد SB 1221 دارای دو سری کارت با 4 ورودی دیجیتال و ولتاژ عملکرد 24 ولت و 4 ورودی دیجیتال با ولتاژ عملکرد 5 ولت می باشد. O (pulse train output یا (PWM (pulse-width modulated با فرکانس 100KHZ و دو ورودی آنالوگ با سطح ولتاژ 0 تا 10 ولت و یک پورت شبکه PROFINET می باشد. در این مدل از CPU زیمنس ظرفیت Work memory مقدار 75kbyte و طرفیت Load memory مقدار 2Mbyte می باشد. برد های سیگنال می توانند به پردازنده ها اضافه شوند تا تعداد ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال،ارتباط RS485و برد باتری به کنترلر برای نیازمندی های برنامه شما را بدون ردپایی از افزایش کنترلر افزایش دهد.