نحوه استفاده از SOS اضطراری ماهواره ای آیفون 14


یکی از ویژگی‌های جدیدی که در سپتامبر 2022 در کنار گوشی‌های آیفون 14 وارد شد، ویژگی‌ای بود که اپل آن را «SOS اضطراری از طریق ماهواره» نامید – و نام تقریباً تمام آنچه را که باید بد،د به شما می‌گوید.

اپل می‌گوید برای «شرایط استثنایی زم، که هیچ وسیله دیگری برای دسترسی به خدمات اضطراری در دسترس نیست» در نظر گرفته شده است. هنگامی که در مشکل هستید و نمی تو،د سیگنال وای فای یا قفل برج تلفن را دریافت کنید، آیفون 14 شما با یک ماهواره تماس می گیرد و درخواست کمک شما را از این طریق ارسال می کند.

اما هشدار داده شود که این یک اتصال اینترنتی پشتیبان برای استفاده شخصی نیست. اتصال ماهواره ای کند و محدود است و واقعاً فقط برای انتقال اطلاعات کلیدی در مورد وضعیت شما من، است: جایی که هستید، در چه شرایطی هستید و در مورد چه چیزی به کمک نیاز دارید.

برای استفاده از SOS اضطراری از طریق عملکرد ماهواره ای، به آیفون 14، آیفون 14 پ،، آیفون 14 پرو یا آیفون 14 پرو م، نیاز دارید. اپل هنوز درباره قیمت بلندمدت صحبت نکرده است، اما با ،ید دستگاه سازگار، این سرویس را به مدت دو سال رایگان کرده است.

نحوه عملکرد SOS اضطراری از طریق ماهواره

این سرویس اطلاعات کلیدی را برای امدادگران اضطراری ارسال می کند.

با حسن نیت از اپل

SOS اضطراری از طریق ماهواره تنها زم، در دسترس است که در منطقه‌ای بدون هیچ گونه پوشش Wi-Fi یا تلفن همراه باشید – در غیر این صورت انتظار می‌رود که بتو،د به روش عادی با خدمات اضطراری یا مخاطبین مورد اعتماد خود در تماس باشید. در حالت ایده آل، شما نیاز به دید واضحی از آسمان و افق دارید، زیرا موانعی مانند شاخ و برگ و کوه ها می توانند اتصال ماهواره ای شما را کند یا حتی مسدود کنند.

حتی در شرایط عالی با بهترین قفل ماهواره ای، ارسال پیام ها 15 ث،ه طول می کشد. این ممکن است ابتدایی به نظر برسد، اما فناوری‌های چشم‌گیر زیادی در اینجا وجود دارد – نه کم‌کم به روشی که اپل اتصال ماهواره‌ای را در چیزی شبیه آیفون 14 نصب کرده است. (اندازه یک تلفن ماهواره‌ای معمولی را بررسی کنید تا متوجه منظور ما شوید.)

همانطور که می خواهید در یک موقعیت اضطراری استرس زا، تلفن شما شما را در تمام کارهایی که باید انجام دهید راهنمایی می کند، و این شامل حرکت دادن آیفون برای قفل ماندن به ماهواره است. (این کار را می توان حتی زم، که خود گوشی قفل است انجام داد.) این ویژگی در ،یب با سایر گزینه های ایمنی در آیفون کار می کند، بنابراین می تو،د برای مثال، اطلاعات پاسخگویان اضطراری را از بخش شناسه پزشکی برنامه Health ارسال کنید.


منبع: https://www.wired.com/story/،w-to-use-ip،ne-14-emergency-satellite-sos/