هیچ کس از Fallout FTX فرار نخواهد کرد


تجارت جه، ،س، یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین موسسات کریپتو، در وضعیت بسیار بدی قرار دارد. در نوامبر، در پی انفجار صرافی کریپتو FTX، واحد وام‌دهی این شرکت مجبور شد برداشت‌های مشتریان را متوقف کند – هرگز نشانه خوبی نبود. تقریباً دو ماه بعد، پیدایش است گزارش شده است در آستانه ورش،تگی

اگرچه ،س علناً نگفته است که ورش،تگی قریب الوقوع است (درار اسلام، مدیرعامل موقت، می گوید او همچنان “روی یافتن راه حل متمرکز است”)، گزارش شده است که این شرکت 30 درصد از نیروی کار خود را در این هفته ا،اج کرده است – آ،ین نشانه از وضعیت بد مالی آن.

،س که در سال 2013 تأسیس شد، به مرکزی برای فعالیت‌های روزانه صنعت کریپتو تبدیل شده است. تنها در سال 2021، این شرکت 131 میلیارد دلار وام صادر کرد و 116.5 میلیارد دلار تجارت انجام داد. برای تأمین مالی این وام‌ها، ،س از افراد و مؤسساتی که دارای مقادیر زیادی سکه هستند، که به نام نهنگ‌ها نیز شناخته می‌شوند، قرض می‌گیرد که در ازای آن، سودی نصیبشان می‌شود.

در حالی که قطار هایپ کریپتو کنترل نشده بود، ،س در جریان بود – اما شانس آن در سال 2022 تمام شد. وام دهنده از ژوئیه، زم، که صندوق تامینی Three Arrows Capital سقوط کرد و 1.2 میلیارد دلار از آن را با خود برد، با مشکل مواجه بود. 2.36 میلیارد دلار وام گرفته بود از شرکت پیدایش دوباره خود را در سمت اشتباه یک فروپاشی در پاییز یافت. هنگامی که FTX در 11 نوامبر اعلام ورش،تگی کرد، این شرکت 175 میلیون دلار ذخیره شده در صرافی را از دست داد.

گروه ارز دیجیتال (DCG)، شرکت مادر ،س، در هر دو مورد با کمک‌های مالی همراه شد. علیرغم کمک ها، “آشفتگی بی سابقه بازار” ایجاد شده توسط وضعیت FTX ،س را مجبور کرد برداشت‌ها را متوقف کند و شروع به انجام آن کند دنبال کمک مالی اضطراری. اما درست مانند FTX، یک بسته نجات برای ،س محقق نشده است.

کف بازار کریپتو در سال 2021 ترس از دست دادن را در بین سرمایه گذاران گسترش داد که مبالغ هنگفتی را جذب کرد. اما این FOMO اکنون مدت‌هاست که از بین رفته است و با سوء ظن نسبت به وعده‌ها و شیوه‌های حسابداری شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال با توجه به اتهامات کلاهبرداری در FTX جایگزین شده است.

به گفته a مقاله اخیر منتشر شده توسط خانه داده بازار PitchBook. پس از یک “سال ش،ت” در سال 2021، که در آن 21 میلیارد دلار سرمایه به صنعت سرازیر شد، اشتها برای سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال به سرعت در حال فروپاشی است. تا سه ماهه سوم سال 2022، بودجه نسبت به مدت مشابه سال قبل 34.3 درصد کاهش یافت و حجم معاملات به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسید.

دیوید بیلی، مدیر عامل شرکت می‌گوید: در مورد ،س، سرمایه‌گذاران به دلیل عدم شفافیت در مورد اندازه تزریق نقدی لازم برای بستن سوراخ، ناراضی شده‌اند. مجله بیت کویناو همچنین رهبری یک گروه فعال را بر عهده دارد که منافع سرمایه گذاران را در Grayscale Bitcoin Trust، یک شرکت تابعه DCG، نمایندگی می کند. او این کمبود را «عظیم و ناشناخته» توصیف می‌کند.

برد هریسون، که تیم را در پشت پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز Venus رهبری می‌کند، تصویر مشابهی را ترسیم می‌کند. او می‌گوید ورش،تگی ،س پس از رویدادهای «تکتونیکی» که صنعت کریپتو را در سال گذشته تکان داد، تعجب‌آور نخواهد بود. اما در مورد جزئیات، “همه ما فقط حدس می زنیم که پشت درهای بسته چه اتفاقی می افتد.”
منبع: https://www.wired.com/story/no-one-will-escape-the-ftx-fallout/