ویژگی های Mastodon که توییتر باید بدزدد (اما نمی کند)


هر پلتفرمی که از آزادی بیان پشتیب، می‌کند باید سیستم هشدار محتوایی تقریباً مشابه آنچه Mastodon ارائه می‌دهد داشته باشد. شرط می بندم که ماسک آن را اجرا نمی کند، زیرا طرفداران دانه های برف او این نوع آزادی بیان را ناراحت کننده می دانند (و او از آنها می ترسد).

مردم را برای مدتی بی صدا کنید

گاهی اوقات فردی که از دنبال ، شما لذت می برید وارد الف می شود حالت. شما نمی خواهید آنها را لغو فالو کنید، اما همچنین نمی خواهید با هر چیزی که آنها در حال حاضر درباره آن فریاد می زنند کنار بیایید. شاید آنها بی وقفه درباره فیلمی بحث می کنند که هرگز نخواهید دید. شاید آنها در حال توئیت زنده یک رویداد ورزشی هستند، یا شاید در مورد چیزی سیاسی کار می کنند. در توییتر گزینه‌های زیادی ندارید—می‌تو،د آن‌ها را لغو دنبال کنید، بی‌صدا کنید یا آنها را مسدود کنید. با این حال، همه این تغییرات دائمی هستند.

Mastodon به شما این امکان را می‌دهد که افراد را برای مدت زمان مشخصی بی‌صدا کنید – از پنج دقیقه تا هفت روز – زمان کافی برای انجام هر چیزی که در آن لحظه به او ارسال می‌شود. این یک سازش عالی است و توییتر باید آن را اضافه کند.

یک فرآیند تأیید ساده تر

هدف سیستم راستی‌آزمایی توییتر، حداقل در روزهای اولیه، تأیید این بود که یک حساب کاربری در واقع توسط یک سیاستمدار، شخصیت مشهور، رو،مه‌نگار یا سازمان اداره می‌شود. با این حال، سیستم دریافت چک مارک غیرشفاف بود، که منجر به تبدیل شدن علامت علامت تا حدودی به یک نماد وضعیت شد. با این اوصاف، تلاش های اولیه ماسک برای “اصلاح” عمدتاً بهشت ​​اسپمرها را ایجاد کرد.

در همین حال، Mastodon دارای سیستمی است که امکان تأیید سریع و بدون هیچ هزینه اضافی را فراهم می کند. اساساً، اگر به حساب ماستودون خود با بر،ب “ref=me” در وب سایت خود پیوند دهید، Mastodon نشان می دهد که شما سایت را در نمایه خود کنترل می کنید. این روشی سریع به افراد می‌دهد تا هویت شما را بدون ایجاد کار زیاد برای مدیران تأیید کنند. توییتر می تواند بدتر از کپی ، این استراتژی برای حساب های “رسمی” عمل کند. ایلان ماسک این را اجرا نمی کند، اما احتمالاً به این دلیل که می خواهد شما را وادار به پرداخت هزینه تأیید کند در حالی که آن را دموکراتیک می خواند.

یک دکمه ویرایش (رایگان).

کاربران توییتر یک دکمه ویرایش می خواهند. اگر مایل به پرداخت 8 دلار در ماه باشند، می توانند یکی را دریافت کنند. کاربران Mastodon یک دکمه ویرایش را به صورت رایگان دریافت می کنند. با این حال، ایلان این پیشنهاد را نخواهد داد – احتمالاً به این دلیل که او پول را بیشتر از شما دوست دارد.

پشتیب، واقعی برای مشتریان شخص ثالث

بهترین راه برای استفاده از توییتر، مشتریان شخص ثالث بود که معمولاً تجربه ای روان تر و قابل تنظیم نسبت به برنامه و وب سایت رسمی توییتر ارائه می کرد. به ،وان مثال، TweetBot روش بسیار بهتری برای استفاده از توییتر در مک نسبت به هر چیزی است که توسط توییتر ساخته شده است. مشکل: توییتر چند سال پیش API خود را به شدت محدود کرد، که انواع کارهایی را که مشتریان شخص ثالث می توانستند انجام دهند محدود می کرد. نمی‌تو،د برای لایک‌ها یا ریتوییت‌ها اعلان دریافت کنید. نظرسنجی ها فقط ش،ته است. میتونستم ادامه بدم

ماستودون این مشکل را ندارد. مشتریان شخص ثالث می توانند همه کارها را انجام دهند – و در برخی موارد، بیشتر از آنچه وب سایت رسمی و برنامه ها می توانند انجام دهند. این طراوت است و کاری که توییتر باید برای پاداش دادن به کاربران قدرتمند خود انجام دهد. هر چند این کار را نخواهد کرد. زیرا …

دنبال ، هشتگ ها

در توییتر می‌تو،د حساب‌ها را دنبال کنید و هشتگ‌ها را جستجو کنید. Mastodon به کاربران اجازه می دهد تا کل هشتگ را دنبال کنند، به طوری که تمام پست های مرتبط در صفحه اصلی شما نمایش داده می شود. من نمی‌دانم توییتر باید این را اضافه کند یا خیر، اما بسیاری از مردم آن را دوست دارند، و این یک راه واقعا عالی برای یافتن افرادی است که به طور مرتب درباره موضوعات مورد علاقه شما پست می‌گذارند.

بدون تبلیغات یا اشتراک

میدان های شهر به روی همه باز است. آنها هزینه ای برای پذیرش دریافت نمی کنند و با تبلیغات پوشش داده نمی شوند. مطمئناً، ممکن است یک یا دو تجارت در مجاورت میدان شهر وجود داشته باشد، و ممکن است چند دیوار با بروشور برای کنسرت های پانک پوشیده شده باشد، اما در بیشتر ،مت ها یک میدان شهر در درجه اول یک فضای غیرتجاری است. توییتر، اگر واقعاً یک میدان شهر بود، همینطور بود. Mastodon در حال حاضر است. هیچ شرکتی با Mastodon درگیر نیست – این یک برنامه منبع باز است که متعلق به یک غیر انتفاعی است. این شبکه توسط داوطلب، اداره می شود که سرورهایی را برای دوستان و جوامع خود راه اندازی می کنند. هر،ی می‌تواند یک سرور راه‌اندازی کند و به همه سرورهای دیگر متصل شود، و تعدیل توسط داوطلبان انجام می‌شود.

حالا، فکر نمی‌کنم ایلان ماسک توییتر را رایگان و غیرتجاری کند. این یک تجارت است، و او یک تاجر است – نه مهندس، نه م،ع آزادی بیان، و نه ،ی که در نهایت به جامعه اهمیت می دهد، صرف نظر از اظهارات عمومی اش. او فردی پولدار است که پول را دوست دارد و دوست دارد بیشتر از آن داشته باشد (اگرچه پولی که در حال حاضر دارد به وضوح برای سلامت رو، و عاطفی او کار زیادی نمی کند).

و مشکل اینجاست: یک میدان شهر، بنا به تعریف، نمی تواند یک تجارت باشد. باید فضایی در اختیار مردم باشد. این چیزی است که یک توییتر ایلان ماسک هرگز نمی تواند باشد، و همان چیزی است که Mastodon در حال حاضر وجود دارد. من در مورد نحوه شروع با Mastodon نوشتم، بنابراین اگر کنجکاو هستید، آن را بررسی کنید.


منبع: https://www.wired.com/story/mastodon-features-that-twitter-s،uld-steal-but-wont/