چرا تماشای افراطی بهتر از تعیین تصمیمات سال نو است؟


کرون می‌گوید: «Story اولین واقعیت مجازی جهان است، منهای گیکی. آنها مطالعات fMRI را انجام داده‌اند که نشان می‌دهد وقتی در داستان گم می‌شوید، همان ،مت‌های مغزتان روشن می‌شود که انگار دارید همان کاری را می‌کنید که قهرمان داستان انجام می‌دهد.

این توضیح می دهد که چرا علیرغم اینکه هیچ شباهتی با کهنه سرباز جنگ دیوید بود در آن وجود ندارد محافظ شخصیهنگامی که او در نهایت به دنبال درمان برای PTSD خود بود، با آرامش گریه کردم.

کرون گفت: «ما هر دقیقه از روز تحت تأثیر داستان‌ها قرار می‌گیریم و تقریباً همیشه از آن آگاه نیستیم.

بنابراین، زم، که به خود اجازه می دهیم فیلمی را که به سمت آن کشیده شده ایم تماشا کنیم، می تو،م احساسات و خواسته های پنهان را کشف کنیم و درس های غیرمنتظره ای بیاموزیم. به ،وان مثال، مدتهاست می دانستم که در هر سریال یا فیلم کره ای، همیشه دعوای دارای ها و نداشته ها وجود دارد. در فکر ،، سقوط تصادف روی شما، و ک، Itaewon. این یک وسواس ملی است. اما اخیراً متوجه شدم که حتی وقتی فیلم‌ها و سریال‌های آمریکایی را تماشا می‌کنم، جذب بخش‌هایی می‌شوم که مبارزه طبقاتی را به تصویر می‌کشند، حتی وقتی که در داستان اصلی نباشد، مانند دختران گیلمور، نیلوفر سفید، یا چاقوها بیرون. در نتیجه، من نسبت به درک و ارتباطم با دیگر، که آنها را ثروتمندتر یا فقیرتر از خود می‌دانم، آگاه‌تر شدم.

در همین حال، یکی از مشتریان متوجه شد که چرا رام‌های قابل پیش‌بینی را بسیار آرامش‌بخش و جذاب می‌دانست. او پس از گذراندن روز خود برای میانجیگری درگیری‌های بین طرف‌های متخاصم در محل کار، نه تنها از شاد بودن پایان‌ها بلکه از این که همه پایان‌های شل به‌خوبی گره خورده‌اند، قدرد، می‌کند. اکنون، به جای اینکه از چیزی که تماشا می کند خجالت بکشد، به خود اجازه می دهد از عصر خود لذت ببرد و خود را تغذیه کند تا اینکه ش،ت خورده و فرسوده به رختخواب برود.

چگونه از تماشای افراطی خود استفاده کنید

شروع کار آسان است.

ابتدا، یک ضبط ساده از آنچه تماشا کرده اید ایجاد کنید. تاریخ، ،وان و شاید شماره ،مت را ضبط کنید. اگر کمی وقت دارید، چند یادداشت اضافه کنید تا آنچه را دیدید به شما یادآوری کند.

راه دیگر برای شروع این تمرین این است که فهرستی از نمایش هایی را که به یاد دارید در گذشته از آن لذت برده اید، شروع کنید.

سپس، بعداً، شاید صبح روز بعد، چند لحظه وقت بگذارید و به چند سؤال پاسخ دهید:

  • از کدام بخش، در صورت وجود، بیشتر لذت بردید؟
  • چه چیزی توجه یا کنجکاوی شما را به خود جلب کرده است؟
  • چه زم، احساسات شدیدی را احساس کردید؟ (این توسط استور پیشنهاد شد.)

پاسخ های خود را کوتاه نگه دارید تا این کار آسان شود. ممکن است در حین رفتن متوجه شوید که مایلید اطلاعات دیگری مربوط به خود را ثبت کنید. برای مثال، اگر متوجه شدید که عاشق تماشای برنامه های آشپزی هستید، ممکن است بخواهید تکنیکی را که می خواهید امتحان کنید یادداشت کنید. همچنین ممکن است بخواهید یک لیست جداگانه از ،اوینی را که می خواهید در ادامه تماشا کنید شروع کنید.

پس از چند هفته یا بیشتر، لحظه ای به آنچه که گرفته اید نگاه کنید. به دنبال مضامین و از طریق خطوط باشید. سپس، راه‌هایی را برای عمیق‌تر شدن جستجو کنید. برای مثال، ممکن است متوجه شوید که می‌خواهید درباره قهرمان داستان یا بازیگر، در مورد روش‌های مختلف روایت داستان‌های مشابه، یا بیشتر در مورد موضوع تحقیق کنید.


منبع: https://www.wired.com/story/binge-wat،g-new-years-resolutions/