چگونه از تلفن هوشمند خود برای مقابله با کاهش بینایی استفاده کنیم (2022)


برای ایجاد تغییرات مشابه در Google Assistant به این آدرس بروید تنظیمات > گوگل > تنظیمات برای Google Apps > جستجو، دستیار و صدا، و انتخاب کنید دستیار گوگل. ممکن است بخواهید ضربه بزنید صفحه قفل و روشن کنید پاسخ های دستیار در صفحه قفل. اگر به پایین اسکرول کنید، می‌تو،د حساسیت را نیز تنظیم کنید، روشن کنید ادامه گفتگو، و کدام را انتخاب کنید اطلاعیه می خواهید Google Assistant به شما بدهد.

نحوه شناسایی اشیاء، درها و فواصل

اولین در سال 2019 راه اندازی شد، اپلیکیشن مواظب برای اندروید به شما امکان می دهد دوربین خود را به سمت یک شی بگیرید تا متوجه شوید که چیست. این برنامه هوشمندانه می‌تواند به شما در مرتب‌سازی نامه‌ها، شناسایی مواد غذایی، شمارش پول، خواندن بر،ب‌های مواد غذایی و انجام بسیاری از کارهای دیگر کمک کند. این برنامه دارای حالت های مختلفی برای سناریوهای خاص است:

متن حالت برای علائم یا نامه (متن کوتاه) است.

اسناد حالت می تواند یک نامه کامل دست نویس یا یک صفحه کامل از متن را بخواند.

تصاویر mode از آ،ین مدل یادگیری ماشینی گوگل استفاده می‌کند تا توضیحات صوتی یک تصویر را به شما ارائه دهد.

بر،ب غذا حالت می تواند بارکدها را اسکن کرده و مواد غذایی را تشخیص دهد.

واحد پول mode برای ارزهای مختلف فرقه ها را مشخص می کند.

کاوش کنید در حالی که دوربین خود را حرکت می دهید، حالت اشیا و متن های اطراف شما را برجسته می کند.

ویژگی‌های مجهز به هوش مصنوعی به‌صورت آفلاین، بدون اتصالات Wi-Fi یا داده کار می‌کنند، و این برنامه از چندین زبان پشتیب، می‌کند.

اپل چیزی مشابه در خود دارد برنامه ذره بین. اما به ،یبی از دوربین، یادگیری ماشین روی دستگاه و لیدار متکی است. متأسفانه، لیدار فقط در آیفون‌های مدل پرو (12 یا بالاتر)، آی‌پد پرو 12.9 اینچی (نسل چهارم یا بالاتر)، و آی‌پد پرو 11 اینچی (نسل دوم یا بالاتر) در دسترس است. اگر یکی دارید، برنامه را باز کنید، روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید و انتخاب کنید تنظیمات برای اضافه ، حالت تشخیص به کنترل های شما سه گزینه وجود دارد:

تشخیص افراد به افراد نزدیک شما هشدار می دهد و می تواند به شما بگوید که چقدر دور هستند.

تشخیص درب می تواند همین کار را برای درها انجام دهد، اما همچنین می تواند یک طرح کلی به رنگ دلخواه خود اضافه کند، اطلاعاتی در مورد رنگ، جنس و شکل درب ارائه دهد و تزئینات، علائم یا متن را توصیف کند (مانند ساعات کار). این ویدیو تعدادی از ویژگی های دسترسی اپل، از جمله تشخیص درب را در عمل نشان می دهد.

اپل از طریق سیمون هیل

اپل از طریق سیمون هیل

توضیحات تصویر می تو،د بسیاری از اشیاء اطراف خود را با متن روی صفحه، گفتار یا هر دو شناسایی کنید. اگر از گفتار استفاده می کنید، می تو،د به تنظیمات > دسترسی > صداگذاری > تشخیص صدا > توضیحات تصویر و آن را روشن کنید تا حالت تشخیص فعال شود تا آنچه را که در تصاویری که آیفون خود را به سمت آنها می‌گیرید، توصیف کنید، مانند نقاشی‌ها.

برای استفاده از این ویژگی ها نیازی به اتصال Wi-Fi یا داده ندارید. از طریق آشکارسازها بخش در پایین تنظیمات در برنامه ذره بین

چگونه سلفی های بهتری بگیریم

قاب هدایت شده یک ویژگی کاملاً جدید است که با TalkBack کار می کند، اما در حال حاضر فقط در Google Pixel 7 یا 7 Pro در دسترس است. افرادی که نابینا یا کم بینا هستند می توانند با ،یبی از هدایت صوتی دقیق (حرکت به راست، چپ، بالا، پایین، جلو یا عقب)، ،میشن های بصری با کنتراست بالا و بازخورد لمسی (متفاوت) سلفی عالی بگیرند. ،یبات ارتعاشی). این ویژگی به شما می‌گوید چند نفر در کادر هستند و وقتی به آن «نقطه شیرین» (که تیم برای یافتن آن از یادگیری ماشینی استفاده کرد) ضربه می‌زنید، قبل از گرفتن ع، شمارش مع، می‌کند.

ویژگی Buddy Controller در آیفون (iOS 16 و بالاتر) به شما این امکان را می دهد که در یک بازی تک نفره با دو کنتر، همراه با شخصی بازی کنید. به طور بالقوه می‌تو،د به دوستان یا خانواده‌های مبتلا به اختلال بینایی در زم، که در یک بازی گیر می‌کنند کمک کنید (حتماً ابتدا سؤال کنید). برای روشن ، این ویژگی، دو کنتر، را متصل کرده و به آن بروید تنظیمات > عمومی > کنترل کننده بازی > کنتر، دوستان.

در حالی که این راهنما نمی تواند تمام ویژگی هایی را که ممکن است به اختلال بینایی کمک کند را پوشش دهد، در اینجا چند نکته نهایی وجود دارد که ممکن است مفید باشد.

وقتی خارج از منزل هستید، می‌تو،د دستورالعمل‌های گفتاری را در تلفن Android یا iP،ne دریافت کنید، و به طور پیش‌فرض باید روشن باشند. اگر از Google Maps استفاده می کنید، روی ع، نمایه خود در بالا سمت راست ضربه بزنید، انتخاب کنید تنظیمات > تنظیمات ناوبری، و مورد دلخواه خود را انتخاب کنید حجم راهنمایی.

هم Google Maps و هم Apple Maps قابلیتی را ارائه می‌کنند که در آن می‌تو،د به سادگی با بالا بردن تلفنتان، نمای مستقیمی از مسیرهایتان که بر روی محیط اطرافتان قرار گرفته‌اند، دریافت کنید. برای نقشه های اپل، بررسی کنید تنظیمات > نقشه ها > پیاده روی (زیر جهت ها) و مطمئن شوید برای مشاهده بالا ببرید روشن است. برای نقشه های گوگل، به تنظیمات > تنظیمات ناوبری، و برای اطمینان به پایین اسکرول کنید نمایش زنده زیر گزینه های پیاده روی روشن است.

اگر در یک دستگاه اندرویدی در حال مرور وب هستید، همیشه می‌تو،د از دستیار Google بخواهید صفحه وب را با گفتن این جمله بخواند: “Hey Google، آن را بخو،د.”

می‌تو،د توصیه‌های مفیدتری در مورد اینکه چگونه فناوری می‌تواند از افراد مبتلا به از دست دادن بینایی حمایت کند، در این سایت بیابید موسسه ملی سلطنتی افراد نابینا (RNIB). برای یافتن آموزش‌های ویدیویی برای برخی از ویژگی‌هایی که در مورد آن صحبت کردیم، توصیه می‌کنیم از آن بازدید کنید وب سایت هدلی و کارگاه ها را امتحان کنید (باید ثبت نام کنید).


منبع: https://www.wired.com/story/smartp،ne-features-blind-vision-impairment/