چگونه از فیزیک برای تشخیص واقعی بودن ویدیوی استف کاری استفاده کنیم


چند هفته پیش، Sports Il،rated این ویدیو از استف کوری، گارد پوینت گارد گلدن استیت وریرز را در توییتر منتشر کرد که فوراً ویروسی شد. این نشان می دهد که او در حال شوت زدن به سبد – از سمت دور زمین است. توپ وارد می شود. باشه، می توانم این را باور کنم. او یک تیرانداز معروف است. اما بعد برمی گردد و توپ دیگری را می گیرد و یک شوت دیگر می زند … و آن را درست می کند. و سپس دوباره. و دوباره. و بار پنجم

پس واقعیه یا تقلبی؟ بیایید از آمار و فیزیک استفاده کنیم تا متوجه شویم.

احتمال پایه

فیزیکدانان معمولاً مستقیماً به پیچیده ترین نسخه یک مسئله نمی پردازند. در عوض، آنها یک ،ن تقریبی انجام می دهند که اغلب به آن مح،ه «پشت پاکت» می گویند. بنابراین بیایید حدودی در مورد احتمال انجام پنج شوت تمام زمینی پشت سر هم انجام دهیم.

ما می تو،م با یک آزمایش ساده شروع کنیم که می تو،د آن را در خانه امتحان کنید – فقط به یک سکه نیاز دارید. پیش بینی کنید: آیا روی سر فرود می آید یا دم؟ تا زم، که قدرت رو، نداشته باشید، 50 درصد شانس درست حدس زدن خواهید داشت. بهتر است این را به ،وان ،ری از 1 در نظر بگیرید، بنابراین این یک احتمال موفقیت با مقدار 0.5 خواهد بود.

اگر بخواهید نتیجه دو ورق سکه پشت سر هم را پیش بینی کنید چه؟ در آن صورت، احتمال 0.5 برای تلنگر اول و 0.5 دیگر برای تلنگر دوم خواهید داشت. احتمال کل حاصل ضرب این دو است: 0.5 × 0.5 = 0.25. این یک در چهار شانس برای درست ، آن است. این منطقی است، زیرا چهار نتیجه ممکن وجود دارد: HH، HT، TH، TT.

اما اگر بخواهید پنج تلنگر پشت سر هم پیش‌بینی کنید؟ این می شود (0.5)5 = 0.031. شما فقط 3 درصد شانس دارید که همه نتایج را به درستی پیش بینی کنید.

می بینی این به کجا می رود؟ ما می تو،م همین ایده را در بسکتبال نیز به کار ببریم. فرض کنید مهارت استف کری به حدی است که او شانس 50-50 برای زدن یک شوت در تمام زمین را دارد (که در حال حاضر شگفت انگیز خواهد بود). اگر این درست بود، شانس او ​​برای ،ب 5 امتیاز متوالی 3 از 100 بود. این در واقع خیلی بد نیست. اگر می‌خواهید یک ویدیوی ویروسی بسازید، می‌تو،د به پرتاب توپ‌ها ادامه دهید تا زم، که به پنج توپ پشت سر هم برسید. ممکن است تمام روز طول بکشد، اما باید امکان پذیر باشد.

با این حال، اگر شانس موفقیت کمتری را برای یک ضربه در نظر بگیرید، بسیار بدتر می شود. اگر بتو،د فقط 1 از 20 پرتاب تمام زمین را بزنید چه؟ (این 0.05 خواهد بود.) در آن صورت، شانس غرق شدن پنج نفر پشت سر هم 0.00003 درصد خواهد بود. موفق باشید با آن.

یا در مورد این چطور؟ کری پنج شوت می زند. چه می شود اگر او 50 درصد شانس موفقیت داشته باشد هر پنج در یک ردیف؟ او به احتمال ضربه 0.87 در هر شوت برای زدن نیاز دارد (0.87)5 = 0.5. فقط آن را با احتمال شلیک پرتاب آزاد مقایسه کنید – که بسیار ساده تر است زیرا بازیکن بسیار نزدیکتر به حلقه ایستاده است – در چیزی بین 0.7 و 0.8.
منبع: https://www.wired.com/story/،w-to-use-physics-to-tell-if-that-steph-curry-video-is-real/