چگونه خوک‌های مزاحم نیوزلند به یک گاو نقدی تبدیل شدند؟


در اوا، دهه 1990، یک تیم تحقیقاتی مستقر در لندن تایید شده که حداقل در یک محیط آزمایشگاهی، PERV ها می توانند سلول های انس، را آلوده کنند.

بیورن پترسن، محقق پیوند بیگانه در مؤسسه فردریش لوف،، مرکز تحقیقات بیماری های حیو، ،ت آلمان، گفت: این کشف برای مدتی «پیوند بیگانه» را از بین برد. شرکت های داروسازی پول خود را از این تحقیق برداشت ،د.

در سرتاسر جهان، شکار خوک هایی که تا حد امکان عاری از بیماری بودند ادامه داشت.

در سال 1998 دیاترانز شریک اولگا گارکاونکو رادیو خود را روشن کرد و از تازه واردان اینورکارگیل با خبر شد. او تصمیم گرفت تحقیق کند.

این شرکت نمونه های بافتی از خوک های قرنطینه شده را برای تجزیه و تحلیل به دست آورد. شرایط سخت جزایر، به نظر می رسید، برای بیماری سخت بوده است.

تان گفت: “آنها ایزوله ماندند و بنابراین عاری از بسیاری از عفونت های رایجی که در خوک ها دارید، باقی ماندند.” خوک هایی که ضعیف بودند احتمالاً از بین رفته اند. فقط قوی ترین ها زنده ماندند.»

خوک ها همچنین تعداد کمی از نسخه های رتروویروس در ژنوم خود دارند. پترسن خاطرنشان کرد که جمعیت نیز کاملاً عاری از نوعی PERV به نام PERV-C است که ممکن است بزرگترین خطر را برای دریافت کنندگان پیوند انس، ایجاد کند. این ممکن بود “زیرا آنها برای مدت طول، منزوی بودند و هرگز با خوک های دیگر تماس نداشتند.”

یواخیم دنر، محقق پیوند بیگانه از دانشگاه آزاد برلین، گفت که خوک‌های جزیره اوکلند مزیت بزرگ دیگری نسبت به سایر نژادهای خوک دارند – جثه کوچک آنها. او گفت که با وزن حدود 90 پوند، “اندازه من،ی برای پیوند هستند.” او افزود که یک خوک اهلی 300 تا 700 پوند وزن دارد و اندام های آن بسیار بزرگ است.

در سال 2004، الیوت، تان و دیگران شرکتی به نام Living Cell Technologies یا LCT راه‌اندازی ،د که دیاترانز را جذب کرد و مراقبت از خوک‌ها را برعهده گرفت و یک مرکز گران قیمت در نزدیکی اینورکارگیل ساخت تا آنها را در انزوای درجه پزشکی در حالی که به طور انتخابی بودند، نگه دارد. برای پیوند خارجی پرورش یافته است.

حیواناتی که در قرنطینه نگهداری می‌شوند ناگهان به ارزش صدها هزار دلار شهرت پیدا ،د که باعث خوشحالی شهردار آن زمان شادبولت شد.

این پروژه شغل و میلیون ها دلار سرمایه گذاری را برای اینورکارگیل به ارمغان آورد. شادبولت در سال 2008 گفت: «همه اینها به نتیجه رسیده است اوتاگو دیلی تایمز مقاله. “من آن را به افرادی که در هر فرصتی از من حمایت ن،د، می مالم.”

تا سال 2010، نگر، ها در مورد PERV ها به ،وان چندگانه بالینی کاهش می یافت آزمایش های پیوند سلولی نه تنها نشان می‌دهد که سلول‌های خوک می‌توانند باشند تاثير گذار در درمان دیابت، اما همچنین اینکه PERV ها به انسان منتقل نمی شوند. فناوری جدید ویرایش ژن همچنین به این م،ی است که ژن‌های رتروویروس می‌توانند قبل از تولد حیوان غیرعملکردی شوند.

با این پیشرفت ها، مسابقه برای کاشت موفقیت آمیز اندام خوک در انسان سرعت بیشتری پیدا کرده است. گروه ها اکنون در سراسر جهان خوک ها را برای این منظور پرورش می دهند. این یک تجارت بزرگ است گزارش ،ن زده می شود که بازار جه، پیوند بیگانه تا سال 2029 به 24.5 میلیارد دلار برسد.

در ژانویه 2022، گروهی از دانشگاه مریلند با استفاده از یک عضو خوک از شرکت آمریکایی Revivicor، این آزمایش را انجام دادند. اولین موفقیت پیوند قلب خوک به یک بیمار زنده بیمار دو ماه زنده ماند. در حالی که علت مرگ او هنوز در حال بررسی است، شواهدی از بیماری به نام سیتومگالوویروس خوک در طی کالبد شکافی پیدا شد. به گفته تان، خوک مورد استفاده در پیوند، باید به شدت از نظر ویروس غربالگری شود، که به گفته وی، اهمیت پرورش خوک هایی که واقعاً عاری از چنین بیماری هایی هستند را نشان می دهد.


منبع: https://www.wired.com/story/new-zealand-pig-،-transplant/