کلاهبرداری قصاب خوک چیست؟


کلاهبرداری های دیجیتال مانند سازش های ایمیل تجاری و کلاهبرداری های عاشقانه میلیاردها دلار برای مجرمان ایجاد می کند. و همه آنها با کمی “مهندسی اجتماعی” شروع می کنند تا قرب، را فریب دهند تا کاری زیانبار انجام دهد، خواه اعتماد به ،ی باشد که نباید به او اعتماد کند یا پول به خلأ بفرستد. اکنون، نوع جدیدی از این طرح‌ها که به «قصابی خوک» معروف است، در حال افزایش است، که اه، نامعلومی را به دام می‌اندازد تا همه پول‌هایشان را بدزدند و به لطف کار اجباری، در مقیاسی عظیم عمل می‌کنند.

کلاهبرداری های قصابی خوک از چین سرچشمه گرفت، جایی که با نسخه چینی این عبارت شناخته شد shāzhūpán به دلیل رویکردی که در آن مهاجمان اساساً قرب،ان را چاق می کنند و سپس هر چیزی را که دارند می گیرند. این کلاهبرداری‌ها معمولاً طرح‌های ارزهای دیجیتال هستند، اگرچه می‌توانند انواع دیگری از معاملات مالی را نیز در بر گیرند.

کلاهبرداران با افراد تماس سرد در پیامک های پیامکی یا سایر رسانه های اجتماعی، دوستیابی و بسترهای ارتباطی. اغلب آنها به سادگی می گویند “سلام” یا چیزی شبیه “هی جاش، رسیدن به هفته گذشته سرگرم کننده بود!” اگر گیرنده پاسخ دهد که مهاجم شماره اشتباهی دارد، کلاهبردار از فرصت استفاده می کند تا مکالمه ای را آغاز کند و قرب، را به سمتی هدایت کند که احساس کند با یک دوست جدید به آن ضربه زده است. پس از ایجاد یک رابطه، مهاجم این ایده را معرفی می کند که آنها پول زیادی در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به دست آورده اند و به هدف پیشنهاد می کند تا زم، که می توانند درگیر شوند.

در مرحله بعد، کلاهبردار هدف را با یک برنامه یا پلت فرم وب م،ب تنظیم می کند که قابل اعتماد به نظر می رسد و حتی ممکن است جعل هویت پلت فرم های موسسات مالی قانونی باشد. هنگامی که قرب،ان وارد پورتال می شوند، اغلب می توانند داده های بازار زمان واقعی را که برای نشان دادن پتانسیل سرمایه گذاری است، مشاهده کنند. و هنگامی که هدف “حساب سرمایه گذاری” خود را تامین مالی کرد، می تواند شروع به تماشای “رشد” موجودی خود کند. ساختن پلتفرم‌های مالی م،ب به‌گونه‌ای که مشروع و اصلاح‌شده به نظر برسند، مشخصه کلاهبرداری‌های قصابی خوک است، مانند سایر مواردی که به واقعیت افزوده می‌شود، مانند اجازه دادن به قرب،ان برای برقراری تماس ویدیویی با «دوست» جدید خود یا اجازه دادن به آنها برای برداشت اندکی پول از آن. پلت فرم برای اطمینان دادن به آنها. مورد دوم تاکتیکی است که کلاهبرداران در طرح‌های سنتی پونزی نیز از آن استفاده می‌کنند.

اگرچه این کلاهبرداری دارای پیچش های جدیدی است، اما همچنان می تو،د ببینید که به کجا می رود. هنگامی که قرب، تمام پولی را که دارد و هر چیزی که کلاهبرداران می توانند از او قرض بگیرند را واریز کرد، مهاجمان حساب را می بندند و ناپدید می شوند.

شان گالاگر، محقق ارشد تهدید در شرکت امنیتی Sop،s که طی سه سال گذشته قصابی خوک‌ها را ردیابی می‌کند، می‌گوید: «این همه چیز قصابی خوک است – آنها به دنبال کل گراز هستند. آنها به دنبال افرادی می روند که آسیب پذیر هستند. برخی از قرب،ان افرادی هستند که مشکلات سلامتی طول، مدت داشته اند، مسن تر هستند، افرادی که احساس انزوا می کنند. آن‌ها می‌خواهند تا آ،ین ذره‌ی روغن را به دست آورند و پشتکار دارند.»

اگرچه انجام کلاهبرداری‌های قصابی خوک‌ها در طول زمان نیاز به ارتباطات و ایجاد روابط زیادی با قرب،ان دارد، محققان می‌گویند که سندیکای‌های جنایی در چین فیلمنامه‌ها و کتاب‌هایی ساخته‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد کار را در مقیاس بزرگ روی کلاهبرداران بی‌تجربه یا حتی کارگران اجباری بارگذاری کنند. قرب،ان قاچاق انسان.


منبع: https://www.wired.com/story/what-is-pig-butchering-scam/