گوشی هوشمند شما واقعاً چه مقدار از جزئیات ماه را می تواند ثبت کند؟


من عاشق اینم سوال از یوتیوبر مارکز براونلی، که توسط MKBHD می نویسد. او می پرسد: “ع، چیست؟“این یک سوال عمیق است.

فقط به این فکر کنید که دوربین های فیلم سیاه و سفید اولیه چگونه کار می ،د. دوربین را مثلاً به سمت درختی گرفتید و دکمه ای را فشار دادید. این کار شاتر را باز کرد تا نور بتواند از یک عدسی (یا بیش از یک عدسی) عبور کند تا تصویری از درخت را روی فیلم پخش کند. هنگامی که این فیلم ساخته شد، یک تصویر – یک ع، را نمایش داد. اما آن ع، فقط یک نمایندگی از آنچه واقعاً آنجا بود، یا حتی آنچه که عکاس با چشمان خود دید. رنگ از دست رفته است. عکاس تنظیماتی مانند فو، دوربین، عمق میدان، یا سرعت شاتر را تنظیم کرده و فیلمی را انتخاب کرده است که بر مواردی مانند روشنایی یا وضوح تصویر تأثیر می گذارد. تنظیم پارامترهای دوربین و فیلم وظیفه عکاس است. این چیزی است که عکاسی را به شکلی از هنر تبدیل می کند.

حالا به موقع بپرید جلو. ما از دوربین‌های دیجیتال گوشی‌های هوشمند به‌جای فیلم استفاده می‌کنیم و این تلفن‌ها پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند: سنسورهای بهتر، بیش از یک لنز، و ویژگی‌هایی مانند تثبیت‌کننده تصویر، زمان‌های نوردهی طول،‌تر و محدوده دینامیکی بالا، که در آن گوشی چندین ع، با آن می‌گیرد. نوردهی های مختلف و ،یب آنها برای یک تصویر عالی تر.

اما آنها همچنین می توانند کاری را انجام دهند که قبلاً کار عکاس بود: نرم افزار آنها می تواند تصویر را ویرایش کند. در این ویدیو، براونلی از دوربین گوشی سامسونگ گل،ی اس 23 اولترا استفاده کرده است برای گرفتن ع، از ماه. او از زوم 100 برابری برای گرفتن تصویری فوق العاده زیبا و پایدار از ماه استفاده کرد. شاید هم خوب.

این ویدئو – و موارد مشابه آن – جرقه زد یک پاسخ در Reddit از کاربری که از “ibreakp،tos” استفاده می کند. در یک آزمایش، آنها از دوربین برای گرفتن ع، از یک تصویر تار از ماه بر روی م،تور کامپیوتر استفاده ،د – و هنوز یک تصویر واضح و دقیق ایجاد کرد. چه خبر بود؟

براونلی پیگیری کرد با یک ویدیوی دیگر، گفت که او آزمایش را با نتایج مشابه تکرار کرده است. او نتیجه گرفت که جزئیات، محصول نرم افزار هوش مصنوعی دوربین است، نه فقط اپتیک آن. او در این ویدئو می‌گوید: فرآیندهای دوربین «عموماً هوش مصنوعی آنچه را که در منظره یاب می‌بینید به سمت چیزی که ماه می‌داند قرار است شبیه باشد، تیز می‌کند». او در پایان می‌گوید: «چیزهایی که از دوربین گوشی‌های هوشمند بیرون می‌آیند، آنقدر واقعیت ندارند که این رایانه تفسیری است که فکر می‌کند دوست دارید واقعیت شبیه آن باشد.»

(زم، که تیم Gear WIRED از گرد و غبار گرفته شده از ماه پوشش داده شد، سخنگوی سامسونگ به آنها گفت: «وقتی کاربر از ماه ع، می‌گیرد، فناوری بهینه‌سازی صحنه مبتنی بر هوش مصنوعی ماه را به‌،وان شی اصلی تشخیص می‌دهد و چندین ع، برای چند فریم می‌گیرد. ،یب بندی، پس از آن هوش مصنوعی جزئیات کیفیت تصویر و رنگ ها را افزایش می دهد.» سامسونگ توضیحی ارسال کرد نحوه عملکرد عملکرد بهینه ساز صحنه هنگام ع، گرفتن از ماه و همچنین نحوه خاموش ، آن. می تو،د اطلاعات بیشتری از تیم Gear در مورد عکاسی مح،اتی را در اینجا بخو،د و اطلاعات بیشتری را از Brownlee ببینید در مورد موضوع اینجا.)


منبع: https://www.wired.com/story/moon-zoom-smartp،ne-detail/