یک شهر نوپا با حمایت پیتر تیل می خواهد دلاور آفریقا باشد | سیمی


نادیم آنجاروالا، مدیر بایننس غرب و شرق آفریقا در بی،ه‌ای در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر درباره این برنامه‌ها گفت: «در حالی که ما به حمایت از پذیرش بلاک چین در سراسر قاره آفریقا ادامه می‌دهیم، بایننس مایل است با مناطق پردازش صادرات نیجریه همکاری کند. قدرت [the regulator overseeing the Lekki Free Zone] ایجاد یک منطقه آزاد مجازی با هدف ایجاد رشد اقتصادی بلندمدت از طریق نوآوری دیجیتال. ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن جزئیات کلیدی پس از نهایی شدن برنامه ها هستیم.”

اینکه یک آژانس ،تی نیجریه اصلاً یک شراکت رمزنگاری را امضا کرده است، تعجب آور است. در حالی که نیجریه یکی از بزرگترین بازارهای جه، کریپتو در جهان است، اما در شرکت تحقیقاتی کریپتو Chainalysis در رتبه یازدهم قرار دارد. فهرست 20 برتر پذیرش رمزنگاری جه، در سال 2022، رگولاتورهای کشور اغلب خصمانه بوده اند. بانک مرکزی نیجریه در فوریه 2021 بانک ها را از فعال ، تراکنش های ارزهای دیجیتال منع کرد.

Adesoji Adesugba، مدیر عامل سازمان مناطق پردازش صادرات نیجریه، در بی،ه‌ای گفت که مشارکت با Binance به دنبال ایجاد مناطق آزاد مجازی در حال شکوفایی است تا از اقتصاد مجازی نزدیک به تریلیون دلاری در بلاک چین و اقتصاد دیجیتال استفاده کند.

ادو می‌گوید: «روشن است که جهان در حال تبدیل شدن به رمزارز است. و نیجریه نمی تواند آن در را برای همیشه قفل کند. به نظر می رسد م،فست رئیس جمهور آینده بولا احمد تی،و این را منع، می کند و می گوید که ،ت او “سیاست ،ت را برای تشویق استفاده محتاطانه از فناوری بلاک چین اصلاح خواهد کرد.”

در حالی که توسعه زیرساخت دیجیتال آن دغدغه اصلی Itana در حال حاضر است، ساختن شهر فیزیکی ممکن است ساده نباشد، با توجه به تجربه پروژه های توسعه نزدیک. Eko Atlantic، یک پروژه شهری خصوصی که بر روی شن و ماسه “بازیابی” از اقیانوس خارج از لاگوس ساخته شده است، از سال 2009 پیشرفت های ضعیفی داشته است.

منطقه آزاد Lekki خود توسط مناقشات در مورد ادعایی دنبال شده است جابجایی جوامع محلی تا راه را برای پروژه باز کند. ،نان محلی می گویند که بیش از ده ها روستا در منطقه ایبجو-اپه، جایی که منطقه آزاد تجاری در آن ایجاد شده است، به طور یکجانبه توسط ،ت پس گرفته شده است، برخی از آنها برای ایجاد راه برای یک پالایشگاه نفت که هنوز عملیاتی نشده و ساخت آن در سال 2016 آغاز شده است.

اوتونبا لادیپو اولوس،ا آدئو،، یکی از رهبران اجتماعی جامعه آیداشون در ایبجو لکی، می‌گوید: «آنها گفتند که می‌خواهند از زمین برای اه، درآمدی استفاده کنند، که در ایالت لاگوس پالایشگاهی وجود ندارد، بنابراین برای فرزندان ما برنامه‌ریزی می‌،د. “در مورد ما که بچه ها را به دنیا خواهیم آورد، آیا قرار نیست برای آینده خود برنامه ریزی کنیم؟ پولی که قرار است برای مراقبت از فرزندانمان استفاده کنیم کجاست؟»

جوامع اطراف منطقه بندر آزاد دارند دسترسی محدود به برق، در حالی که خود لاگوس از الف رنج می برد کمبود مسکن فلج کننده. ایجاد یک جامعه جدید و پیشرفته مانند Itana به احتمال زیاد این مشکلات را در کوتاه مدت حل نمی کند.

یاکوبو علیو بونونو، مدرس گروه برنامه ریزی شهری و منطقه ای در دانشگاه احمدو بلو، نیجریه، می گوید: «آنچه می توانم بگویم این است که ارزان نخواهد بود. آدونبی می‌گوید: «سال‌ها و سال‌ها طول می‌کشد تا بتوانند درآمدی به دست آورند که به آنها امکان می‌دهد در اکو آتلانتیک، یا شهر آلارو یا هر یک از شهرهایی که در آن منطقه سرچشمه می‌گیرند، زندگی کنند. (شهر آلارو، جایی که قرار است ایتانا در آن مستقر شود، قیمت مسکن را تبلیغ می کند از 65950 دلار; میانگین سالانه درآمد برای نیجریه ای ها 2080 دلار بود در سال 2021.)

اما آبویجی می‌گوید هدف ایتانا اسکان افراد مرفه در ساختمان‌های بلند دارای تهویه مطبوع نیست. ما فقط در تلاش نیستیم که دسته ای از افراد مجلل و ثروتمند را در یک فضا گرد هم بیاوریم، درست است؟ آنچه ما در ت،م انجام دهیم این است که یک جمعیت جوان مولد را گرد هم بیاوریم.»

در حال حاضر، زمینی به مساحت 72000 متر مربع که ایتانا خواهد بود خالی است. جایی که زم، یک باتلاق بود، اکنون با ماسه نارنجی پر شده است و منتظر است تا اولین پایه ها گذاشته شود. اما، همانطور که Aboyeji اصرار دارد، این پروژه تماماً در مورد پتانسیل است، در مورد اینکه کشتی ای برای جاه طلبی بی قرار صحنه فناوری نیجریه باشد.

ما خارجی ها نیستیم که در تلاش برای فتح نیجریه باشیم. ما نیجریه‌ای هستیم که سعی می‌کنیم در داخل نیجریه مک، را پیدا کنیم که بتو،م ،ب‌وکار خود را اداره کنیم و برای جهان بسازیم.» من فکر می‌کنم در این زمینه درس‌های زیادی به غرب خواهیم داد.»


منبع: https://www.wired.com/story/itana-binance-charter-cities-ins،ute-africa-tech-s،up/