10 بهترین روشنایی خانه هوشمند (2023): پانل های تزئینی، نوارهای LED و لامپ های محیطی


،ید روشنایی هوشمند و نصب آن ممکن است گیج کننده باشد، بنابراین ما در اینجا نکاتی را برای شما داریم. ما همچنین راهنمای جداگانه ای در مورد نحوه استفاده از نور هوشمند برای تغییر اتاق خواب کودک خود داریم.

پیدا ، مکان ایده آل برای روشنایی هوشمند شما تاثیر آن را به حدا،ر می رساند. بازتاب های احتمالی را در نظر بگیرید، به خصوص اگر آنها را در اتاق نشیمن یا دفتر نصب می کنید، زیرا نمی خواهید نورهای هوشمند شما روی تلویزیون یا نمایشگر منع، شوند. همیشه باید کابل را به پریز برق بکشید، بنابراین مدیریت کابل را در نظر بگیرید تا آن را به بهترین شکل ممکن مخفی کنید. قبل از نصب روشنایی را به برق وصل کنید و از طریق برنامه وصل کنید. با پانل ها، ابتدا طرح خود را بسازید و قبل از اینکه بخواهید آن را روی دیوار خود قرار دهید، مطمئن شوید که از آن راضی هستید.

ا،ر پانل ها و نوارهای روشنایی هوشمند دارای ،ب در پشت هستند. قبل از شروع ،بیدن باید آنها را به درستی آماده کنید. بسیار مهم است که دیوار را قبل از نصب تمیز کنید و دستورالعمل ها را به طور کامل دنبال کنید تا مطمئن شوید که می ،بد و می ماند (اگر می گوید “برای 30 ث،ه فشار دهید، این کار را انجام دهید). هنگام نصب، مطمئن شوید که گربه یا سگ کنجکاو خود را در اتاق دیگری ببندید!

برداشتن پانل ها و نوارها ممکن است به دیوارهای شما آسیب برساند. هنگام برداشتن مقداری روشنایی هوشمند دچار ، خوردگی رنگ و فرورفتگی در گچ شده ام. آهسته رفتن و استفاده از گرما با سشوار می تواند به کاهش خطر آسیب کمک کند، اما سختی این فرآیند دلیل محکمی است که باید مراقب نصب خود باشید.

روشنایی نور بر حسب لومن اندازه گیری می شود. به ،وان مثال، یک لامپ استاندارد 60 وات، حدود 800 لومن روشن می کند. از آنجایی که بیشتر نورپردازی های هوشمند تزئینی به ،وان منبع نور اصلی طراحی نشده اند، اغلب از نظر روشنایی کاملاً محدود هستند، بنابراین این را در نظر داشته باشید.

RGB (قرمز، سبز، آبی) استاندارد است و این سه را برای ایجاد رنگ های دیگر ،یب می کند. RGBW شامل رنگ سفید من، در کنار قرمز، سبز و آبی است که انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد و اگر نور سفید با کیفیت بالا می خواهید مهم است. دمای رنگ بر حسب کلوین (K) اندازه‌گیری می‌شود و به‌،وان یک محدوده (مثلاً 1200K-6500K) فهرست می‌شود. این محدوده تعیین می کند که نور شما چقدر گرم یا خنک می شود. شاید برخلاف شهود، رنگ‌های قرمز و نارنجی در انتهای پایین‌تر و آبی‌ها در انتهای بالاتر قرار دارند. آ،ین چیزی که باید به خاطر داشته باشید، شاخص رندر رنگ (CRI) است، امتیازی از 100 که نشان می‌دهد یک نور چقدر می‌تواند نور روز را تقلید کند. این بر نحوه ظاهر شدن رنگ اجسام روشن تأثیر می گذارد. به ،وان مثال، با نمرات پایین CRI، قرمزها می توانند قهوه ای به نظر برسند. نمره 80 یا بالاتر برای ا،ر موقعیت ها خوب عمل می کند.

بیشتر نورپردازی های هوشمند از طریق بلوتوث یا وای فای متصل می شوند و توسط یک برنامه روی گوشی شما کنترل می شوند. شما به یک سیگنال Wi-Fi من، یا در محدوده بلوتوث نیاز دارید. در حالی که ممکن است برای سادگی اتصال نور مستقیم به Wi-Fi یا استفاده از بلوتوث مطلوب به نظر برسد، اما سیستم هایی با هاب های اختصاصی مزایایی دارند. برای مثال، با Philips Hue، چراغ‌ها با استفاده از Hue Hub بسیار سریع‌تر از طریق بلوتوث در برنامه به فرمان‌ها متصل می‌شوند و واکنش نشان می‌دهند. ا،ر نورپردازی‌های هوشمند را می‌توان توسط دستیارهای صوتی هوشمند مانند Amazon Alexa، Google Assistant و Siri کنترل کرد، اما اطمینان حاصل کنید که سازگاری را قبل از ،ید بررسی کنید. احتمالاً می خواهید یک بلندگوی هوشمند یا صفحه نمایش هوشمند در همان اتاقی که نورپردازی شما قرار دارد، داشته باشید.

کنترل های فیزیکی را در نظر بگیرید. روشنایی هوشمند باید همیشه به برق وصل باشد تا پاسخگو باشد. اگر فقط با برنامه کنترل می شود، ممکن است برای بچه های خانه یا بازدیدکنندگان روشن یا خاموش ، چراغ ها سخت باشد. بسیاری از نوارها و پنل‌های نور نیز دارای یک واحد کنترل با دکمه‌های فیزیکی و گاهی اوقات دکمه‌ای برای چرخش در میان رنگ‌ها یا جلوه‌ها هستند – اگر بچه‌هایی در خانه دارید به دنبال آن باشید.

بررسی کنید که نورپردازی هوشمند شما از چند ناحیه پشتیب، می کند. نوارهای نور هوشمند در انتهای ارزان بازار ممکن است فقط دارای یک منطقه باشد، به این م،ی که کل نوار می تواند تنها یک رنگ را در یک زمان ارائه دهد. اگر چند رنگ یا افکت های متحرک می خواهید، چندین ناحیه می خواهید (هر چه بیشتر، بهتر).

برای نوارهای سبک، قبل از ،ید، طول آن را بررسی کنید و آن را در فضای خود اندازه بگیرید. نوارهای نور ارزان ممکن است فاقد پوشش محافظ برای LED ها باشند که بر طول عمر تأثیر می گذارد. اگر می خواهید یک نوار سبک را به طول خاصی برش دهید، مطمئن شوید که گزینه مورد نظر شما این اجازه را می دهد و بسیار مراقب باشید که دستورالعمل ها را دنبال کنید. برخی از نوارهای نور نیز قابل تمدید هستند، اما همیشه قبل از ،ید بررسی کنید.

ممکن است برخی نگر،‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی با روشنایی هوشمند وجود داشته باشد. چراغ‌های محیطی در اینجا که حالت واکنشی را ارائه می‌دهند که نورها را به ضرب صدای فضای شما تغییر می‌دهد، میکروفون‌هایی برای این عملکرد دارند. این چیزی است که باید از آن آگاه بود، اگرچه شرکت‌ها ادعا می‌کنند که صدا را ضبط نمی‌کنند یا آن را به جایی ارسال نمی‌کنند و همه چیز روی دستگاه باقی می‌ماند.


منبع: https://www.wired.com/gallery/best-smart-lighting/