10 بهترین فیلم در Apple TV+ در حال حاضر


وقتی که می آید برای نسخه های اصلی، نتفلی، و آمازون عمیق ترین کتابخانه های فیلم های معتبر را دارند. اما از آن زمان CODA اپل تی‌وی پ، که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد، یک رقیب جدی در فضای اصلی فیلم بوده است.

مسلماً، مانند هر سرویس استریم دیگری، همه فیلم‌های موجود در فهرست برنده نیستند، اما از مستندهای بیلی آیلیش تا عزیزان ساندنس، سرویس استریم اپل در حال ایجاد کاتالوگ قوی برای اجرای برنامه‌های تلویزیونی محبوب خود است.

در زیر گزینه های WIRED برای تلنگرهایی که باید در صف خود اولویت بندی کنید، آمده است. پس از پایان کار، به لیست ما از بهترین فیلم‌های نتفلی، و بهترین فیلم‌های Disney+ بروید. اگر کمی اپیزودیک‌تر احساس می‌کنید، راهنمای ما برای بهترین نمایش‌ها در آمازون ممکن است فقط بلیط باشد.

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از رو،مه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بد،د.

CODA

این همان چیزی است که Apple TV+ را روی نقشه قرار داده است. ،وان این فیلم مخفف کلمه “کودک بزرگسالان ناشنوا” است. این داستان روبی است، تنها فرد شنوا در خانواده ای که شامل دو والدین ناشنوا و یک خواهر و برادر ناشنوا است. وقتی روبی عشق به موسیقی را کشف می کند، مجبور می شود آرزوهای خود را با آرزوهای خانواده اش که یک تجارت کوچک ماهیگیری را اداره می کنند و اغلب به او برای برقراری ارتباط نیاز دارند، آشتی دهد. گرم و گیرا، CODA فیلمی است که شما را تشویق می کند و همزمان گریه می کنید.

شبح شده

اگر خوانده اید بررسی ها، می د،د که این فیلم دقیقاً نیست خوبفی‌نفسه، اما اگر می‌خواهید کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز) و جان ویک (Ana de Armas) را ببینید که به ،وان بخشی از ،انه‌ترین فرض ممکن عاشق می‌شوند، او یک کشاورز است! او یک مامور مخفی است! – این برای شماست. به این فیلم نگاه کنید.

دنیا کمی تار است

در حال حاضر، هزاران نفر از طرفداران موسیقی پاپ، بیلی آیلیش را می شناسند: یک نوجوان جوان، کمی پانک و کمی گوت، شروع به ساخت آهنگ در اتاق خواب برادرش می کند، آنها را آنلاین می کند و به یکی از بزرگترین ستاره های پاپ در جهان تبدیل می شود. این یک داستان عالی است، اما این فقط یک چهارم داستان صعود ایلیش به وضعیت فوق ستاره است. دنیا کمی تار است (برخی از) جاهای خالی را پر می کند. کارگردان، آر جی کات،، دسترسی شگفت انگیزی به این فیلم داشت، که همه چیز را از روند ترانه سرایی ایلیش با برادرش فینیاس تا صحبت های صریح او در مورد تورتش روایت می کند. این نوعی از مستند موسیقی است که مستند موسیقی را دوباره تعریف می کند.

چا چا واقعی صاف

«هیبت ساندنس با بازی داکوتا جانسون» تقریباً یک دوجین است، اما این یکی، در مورد یک بار/خفاش میتزوای جوان که شروع کننده مهم، است، واقعاً یک معامله واقعی است. همچنین ثابت می کند که کوپر رایف – که نویسندگی، کارگرد، و بازیگری در فیلم را بر عهده دارد – یکی از افرادی است که باید مراقب آن باشید.

تراژدی مکبث

بله، بیشتر مردم از قبل داستان مکبث – ارباب اسکاتلندی که چشمش به حکومت کشورش است – می‌دانند، اما همه آن را از چشم کارگردان جوئل کوئن ندیده‌اند. این فیلم که تماماً سیاه و سفید فیلمبرداری شد و دنزل واشنگتن در نقش مکبث و فرانسیس مک دورمند در نقش همسر قدرتمند او نقش آفرینی ،د، نامزد سه جایزه اسکار شد و چرخش بسیار جدیدی را در یک داستان ک،یک ش،پیر به ارمغان آورد.

مشکی و بلوز لوئیس آرمسترانگ

بیش از همه، لوئیس آرمسترانگ به ،وان یکی از مشهورترین نوازندگان جاز در تمام دوران شناخته می شود. اما او همچنین یکی از چهره‌های مبارز برای برابری در آمریکا بود – البته یک مبارزه پیچیده. همانطور که ساشا جنکینز کارگردان در این مستند نشان می دهد، در حالی که آرمسترانگ موانع نژادی را در سرگرمی ش،ت، او همچنین با این اتهامات روبرو شد که به اندازه سایر بازیگران دوره خود از حقوق مدنی دفاع نکرده است. جنکینز به تعداد زیادی از ع،‌ها، بریده‌ها و حتی ضبط‌هایی که آرمسترانگ از مکالمات خودش برای این مستند ساخته بود، دسترسی پیدا کرد و این دسترسی تصویری بسیار کامل‌تر از آنچه که دنیا داشته است، از این موسیقی‌دان افسانه‌ای ارائه می‌دهد.

تتریس

یکی از محبوب ترین بازی های ویدئویی در تمام دوران، تتریس در دهه 1980 یک پدیده برای دارندگان بازی Boy نینتندو بود. ولی تتریس (فیلم) داستان افرادی است که بازی را ساخته اند و آن را از اتحاد جماهیر شوروی به سایر نقاط جهان آورده اند. ،متی درام تاریخی، ،متی فیلم جاسوسی، فیلم همیشه به نشانه های خود نمی رسد، اما اگر هرگز داستان چگونگی تتریس از پشت پرده آهنین بیرون آمدم، ارزش تماشا ، را دارد.

تیزتر

تیزتر یک فیلم هیجان انگیز نئو نوآر با بازی جولیان مور، سباستین استن و جاستیس اسمیت است.

سرگذر

سرگذر زم، که در سال 2022 اکران شد، یک جورهایی آمد و رفت، اما این همان فیلمی است که هست. این فیلم با تمرکز بر سربازی (جنیفر لارنس) که پس از آسیب مغزی در افغانستان به خانه بازمی‌گردد، درباره تروما و نحوه تکیه افراد به یکدیگر برای عبور از آن است. یک ساعت با ارزش برای مواقعی که چیزهای خود را برای کار ، دارید.

سیدنی

سیدنی پواتیه در سال 2022 درگذشت، همان سالی که Apple TV+ این مستند را با نگاهی به حرفه طول، مدت این بازیگر منتشر کرد.در گرمای شب، حدس بزنید چه ،ی برای شام می آید– و تأثیر بر فرهنگ و سیاست آمریکا. با مصاحبه‌هایی از اسپایک لی و مورگان فریمن گرفته تا هری بلافونته، فیلم فراتر از دوران او در هالیوود است و از تربیت او در باهاما شروع می‌شود و با تأثیر گسترده‌اش بر جنبش حقوق مدنی و جاهای دیگر خاتمه می‌یابد.


منبع: https://www.wired.com/story/best-apple-tv-plus-movies/