10 بهترین پوشاک پشم مرینو (2023): هود، پیراهن، شلوار و جوراب


پشم مرینو است یک فیبر فوق العاده تی شرت های مرینو به نوعی در گرمای 95 درجه فارنهایت راحت هستند و هودی های مرینو شما را تا زیر صفر گرم نگه می دارند. برخلاف الیاف مصنوعی مشتق شده از نفت، پشم مرینو طبیعی و قابل تجدید است. یک ، می تواند 4-5 پوند پشم در سال رشد دهد.

دلیلش این است که ،، که پشم مرینو می‌سازند، فقط خالص‌ترین آب‌های آلپ را می‌نوشند و هنر راحتی را زیر نظر آن بزهای پاشمینه کمی گیرافتاده مطالعه می‌کنند، که، بگذریم، یکی دو چیز در مورد نرمی شگفت‌انگیز و بالشی می‌دانند. شوخی کردم پشم ، مرینوس میکند از ، مرینو می آیند که پشم نازک تر و نرم تری دارند و پوشیدن مرینو در کنار پوست شما بسیار راحت تر است. مشخص نیست که آیا ، مرینو این ایده را از بزهای پاشمینا گرفته است یا خیر. چیزی که من می دانم این است که پشم مرینو یک پارچه قابل توجه و نادیده گرفته شده است که سنگ بنای کمد لباس زمست، من شده است.

، مرینو فقط در آب و هوای سرد زندگی نمی کنند. پشم آنها تکامل یافته است تا آنها را در طیف وسیعی از دماها راحت نگه دارد، و همین امر در مورد لباس های ساخته شده از پشم مرینو نیز صادق است. من تی شرت های مرینو را در روزهای 100 درجه پوشیده ام و احساس خوبی داشتم، اگرچه اگر رطوبت بالا را در ،یب قرار دهید این موضوع کمتر صادق است – ، مرینو ظاهراً در مناطق استوایی تعطیلات را نمی گذراند. در هر صورت، تطبیق پذیری پشم به این م،ی است که مجموعه ای گیج کننده از ،یب ها و گزینه ها برای انتخاب وجود دارد. در اینجا محصولات پشم مرینو مورد علاقه ما است که ما آنها را آزمایش کرده ایم.

پیشنهاد ویژه برای خوانندگان Gear: a اشتراک 1 ساله به سیمی برای 5 دلار (25 دلار تخفیف). این شامل دسترسی نامحدود به WIRED.com و مجله چاپی ما است (اگر مایل باشید). اشتراک ها کمک می کند تا کارهایی که هر روز انجام می دهیم تامین شود.

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از رو،مه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بد،د.

پشم مرینو همه کاره است، اما من همچنان استدلال می‌کنم که بهترین حالت استفاده از آن، به ،وان یک لایه می، سبک، مانند هودی است. این به تنهایی برای روزهای خنک به اندازه کافی گرم است، به طور شگفت انگیزی در برابر باد مقاوم است، و می تواند با یک پوسته بیرونی جفت شود تا یک سیستم لایه بندی سبک برای پیاده روی روزانه ایجاد کند. همچنین برای ورزشگاه یا اطراف شهر گزینه خوبی است.

یک هودی یخ شکن مقدمه من با پشم مرینو بود و همچنان کت مورد علاقه من است که تا به حال داشته ام. متأسفانه، پس از حدود 10 سال، مال من با پروانه مواجه شد (به راهنمای مراقبت ما در زیر مراجعه کنید) و مجبور به بازنشستگی شدم. سبک من دقیقاً همان استایلی بود که در تصویر می بینید، اما بسیار نزدیک به آن بود. این ژاکت 100 درصد مرینو و فوق العاده گرم است، علیرغم اینکه ضخیم نیست. این آن را برای روزهایی که ممکن است آب و هوا به طور قابل توجهی متفاوت باشد، گزینه ای عالی می کند – برای یک صبح سرد به اندازه کافی گرم است اما در بقیه روز بار سنگینی در بسته شما نخواهد داشت. این در ،مت محکم است، بنابراین اگر این مورد شما نیست (و مال من نیست)، سایز بعدی را افزایش دهید.

اگر نمی خواهید در اولین ،ید خود 100 درصد مرینو را انتخاب کنید، اشکالی ندارد. در حال حاضر یک تن پوشاک ،یبی در بازار وجود دارد که از مزایای مرینو بهره می برد، با پنبه یا پلی استر کافی برای حفظ نرمی که بسیاری از ما به آن عادت کرده ایم. این هودی از ده هزار نمونه خوبی است. این 76 درصد پلی استر، 18 درصد مرینو و 6 درصد ا،تین است که به آن حس نرم و کششی می دهد که آن را برای ورزش، ص،ه نوردی یا هر فعالیت دیگری در فضای باز که نیاز دارید ژاکت خود را با شما خم کند و کشش دهد، ایده آل می کند.

فلیس را با یک لایه می، جایگزین کنید

من چیزی در برابر پشم مصنوعی ندارم. جای خودش را دارد اما این روزها کمتر آن را می پوشم. من هودی مانند بالا یا لایه های می، زیر را ترجیح می دهم. مرینو بهتر است به بدن شما کمک کند تا دمای خود را تنظیم کند، نه اینکه شما را مانند پشم ، و سایر مواد مصنوعی گرم نگه دارد.

لباس یاردانگ کورا به ،وان یک لایه می، وزن طراحی شده است. این احتمالا همه کاره ترین چیزی است که در کمد لباسم دارم. در یک روز خنک بهاری به خودی خود مقدار زیادی دارد، اما سپس به اندازه‌ای نازک است که در صورت نیاز یک لایه دیگر روی آن قرار دهید. به طرز دلپذیری تنفس می کند و بسیار نرم است. یاردانگ ،یبی از 70 درصد مرینو است که با 30 درصد پشم یاک هیمالیا تکمیل شده است. این نرم ترین قطعه مرینو در مجموعه من است. اگر این ،یب را دوست دارید، وجود دارد یک کلاه و گتر گردنی در خط یاردنگ

اگر در مورد استفاده از آن نگر، دارید غاز به ،وان یک لایه عایق، پشم مرینوس نیز جایگزین من،ی برای عایق مصنوعی است. جلیقه‌ها مانند کد تقلب لایه‌بندی هستند، اگر می‌خواهید هسته‌تان را گرم نگه دارید اما بازوهایتان متحرک باشد یا می‌خواهید یک سو، گرمای اضافی بدون اضافه ، حجم زیاد دریافت کنید. من (آدرین) دوست دارم جلیقه Wool Aire از Ibex را زیر کت پشمی معمولی‌ام بگذارم اگر برای شب بیرون می‌روم یا در یک دویدن طول، مدت.

من آنقدر بزرگ شده ام که به یاد بیاورم هر تی شرت نخی که می پوشید “لایه پایه” بود. اگر در آن سرد شدی، ژاکت می پوشی. اگر در آن گرم شدی، عرق کردی. آیا تو نیاز یک پیراهن خاص برای پیاده روی؟ نه. فقط به پیاده روی بروید. گفته می شود، بازاریابی تج،ات در فضای باز یا نه، لایه های پایه یک چیز هستند. من عاشق برخی از تی شرت های مرینو شده ام، به خصوص در بهار و پاییز. آنها واقعاً تفاوت زیادی با پنبه ندارند، اما بعد از اینکه تمام روز در آنها عرق کرده اید بویی نمی دهند، که در سفرهای پیاده روی چند روزه یا فقط سفر به باشگاه یک امتیاز بزرگ است.

ما این پیراهن های آستین بلند Smartwool را به دلیل نرمی آنها دوست داریم. ،یب 87 درصد پشم مرینو با نایلون به این م،ی است که آنها فوق العاده راحت هستند. در راهنمای لایه پایه ما، می گوییم این پیراهن یک وزن ایده آل است، با درزهای سنگین (بخو،د: محکم تر، ماندگارتر) اما نه آنقدر سنگین که باعث ناراحتی شود – پیراهن ها صاف دراز می کشند و از روی شانه ها می نشینند. لایه پایه نیمه من، باید.

گران‌ترین تی‌شرت‌هایی که تا به حال داشته‌ام، با این وجود، برخی از مورد علاقه‌های من هستند. آنها گرم هستند، اما به نوعی خنک هستند و به طرز شگفت انگیزی در متوقف ، باد خوب هستند. این پیراهن ها از نظر رطوبت عالی نیستند. برای آن، من احتمالا با یک ،یب می روم. توجه داشته باشید که برخی از تی شرت های Icebreaker ،یبی هستند، بنابراین قبل از سرمایه گذاری جزئیات طرح مورد علاقه خود را بررسی کنید.

پاهایت را فراموش نکن! هرگز تعجب من (آدرین) را ندارد که چند نفر چند لایه عایق روی نیمه بالایی خود قرار می دهند و پاهای خود را ، می کنند. کاملا برهنه. بسته به آب و هوا، من چندین وزن مختلف شلوار لی دارم که می توانم آنها را عوض کنم. مورد علاقه من شلوار لی ک،یک Icebreaker است که تقریباً یک دهه برای من دوام آورده است. با این حال، بقیه اعضای خانواده من (همسرم و دو فرزندم) از لایه های پایه پشم مرینو و ساق های داخلی REI استفاده می کنند که گزینه ای با قیمت من، است و پوست حساس پسرم را تحریک نمی کند.

چند گزینه مخصوص ،ن

و اکنون، یک کلمه در مورد تن، اندام. ،ن تنها افرادی نیستند که بدنشان با سایز استاندارد متفاوت است. اما من (آدرین) 5′ 2 اینچ هستم و برای یافتن گزینه‌های لباس من، تلاش می‌کنم – به‌ویژه لباس‌هایی که در کنار پوست قرار می‌گیرند. همانطور که لایه پایه باکیفیت است، اگر شما را گرم نمی‌کند دور کمر شما خم می شود یا زیر ، شما فرو می رود.

ا،ر برندهای بزرگ یک نسخه ،نه از لایه های پایه خود را ارائه می دهند. با این حال، اگر برای پیدا ، یک جفت من، مشکل دارید، ساق‌های Kari Traa دارای کمر بسیار بلندی هستند که به حفظ آن‌ها کمک می‌کند. ال،ا نیز زیبا هستند، برای ،، از شما که مخالف رژه رفتن در اطراف خانه با لباس خوابی هستند. ساق همه پرنده (64 دلار) همچنین از ،یب Tencel و نایلون برای دوام، با کمر بلند برای تن، بیشتر استفاده کنید.

در حالی که پشم مرینوس بسیار نرم است، ا،ر محصولات این دسته از ،یبات، معمولاً با نوعی نایلون هستند. جوراب های Darn Tough یکی از جوراب های مورد علاقه WIRED هستند. آنها برای اسکی، پیاده روی، کوهنوردی و تقریباً هر کاری که می خواهید انجام دهید عالی هستند. این مخلوط ها بر اساس وزن متفاوت هستند، اما بیشتر آنها حدود 50 درصد نایلون و 50 درصد مرینو هستند، که باعث می شود کمی سریعتر از مرینوی خالص خشک شوند و در عین حال گرم و راحت باقی بمانند.

نکته عجیب در مورد جوراب این است که به ،وان یک عاشق هوای گرم، من از جوراب متنفرم. هر روز با جوراب نوعی ش،ت است. گفتنی است، این کارهارت ها (که توسط دوستی به من هدیه داده شده بود که نگران بود من با صندل های بدون جوراب در برف سرگردان باشم) واقعاً خوب هستند. آنها فوق العاده گرم و نرم هستند و هرگز بو نمی دهند. آنها احتمالاً جوراب های مورد علاقه من هستند – اگر بخواهم جوراب های مورد علاقه من را داشته باشم.

پشم مرینو در وزن‌های مختلفی عرضه می‌شود که اغلب آن‌ها را با ،وان «200 gsm» یا چیزی مشابه می‌بینید. (GSM به گرم در هر متر مربع اشاره دارد.) آنچه مهم است ترازو و جایی است که لباس شما روی آن می‌افتد. در رده پایین، شما تی شرت و لباس زیر دارید که معمولاً 150 گرم در متر وزن دارند، اگرچه ما برخی از آنها را تا 120 گرم در متر دیده ایم. به طور کلی، هر چیزی کمتر از 200 گرم در متر یک لایه پایه خوبی خواهد بود. از 200 تا 300 گرم در متر میانه شماست. -لایه ها و هر چیزی بالاتر از 300 لباس سنگین تر است.

چگونه از پشم مرینو مراقبت کنیم

ا،ر محصولات مرینو دستورالعمل های مراقبتی دارند. به احتمال زیاد شستشوی سرد و دراز کشیدن صاف تا خشک خواهد بود. مورد دوم مهم است، زیرا آویزان ، پشم برای خشک شدن آن را کش می دهد (به دلیل وزن آب). در حالی که ا،ر بر،ب های مرینو می گویند که لباس را می توان در ماشین شست، تجربه من این بوده است که شستن دستی مرینو عمر آن را افزایش می دهد. این امر به ویژه در مورد لایه های پایه مرینو و تی شرت های بسیار سبک وزن (150 گرم در متر) صادق است.

من هرگز برای نگهداری مرینو در کمد خود در فاصله زم، بین لباس‌ها مشکلی نداشته‌ام، اما برای نگهداری طول،‌مدت، توصیه می‌کنم از پروانه‌هایی که به خوردن سوراخ‌های پشم معروف هستند، احتیاط کنید. من لباس مرینو را به پروانه گم کرده ام.


منبع: https://www.wired.com/story/best-merino-wool-clothes/