11 راه برای ارتقاء وای فای و افزایش سرعت اینترنت (2022)


این کار به این صورت است: یک دوشاخه پاور لاین را به روتر خود وصل می کنید، سپس دوشاخه را در پریز دیواری قرار می دهید. یک دوشاخه برق دیگر را در هر اتاق دیگری در خانه خود اضافه کنید و می تواند یک اتصال سیمی یا بی سیم به آن اتاق ایجاد کند. مقداری کاهش سرعت وجود خواهد داشت، اما این یک گزینه ساده و موثر است. مگر اینکه خانه شما قدیمی باشد، باید سیم‌کشی برقی داشته باشد که این کار را پشتیب، می‌کند، اما بهتر است کیت خود را از یک ،ده‌فروش با سیاست بازگشت قوی در هر صورت ،یداری کنید.

7. یک رمز عبور به وای فای خود اضافه کنید

احتمالاً مجبور نیستیم این را به شما بگوییم، اما شما به یک رمز عبور در شبکه Wi-Fi خود نیاز دارید. این برای دور نگه داشتن هکرها و دور نگه داشتن همسایگان از Netflixing از پهنای باند شما خوب است، که قطعا سرعت شما را کاهش می دهد. مطمئن شوید که از رمزگذاری AES استفاده می‌کنید، که هم امن‌ترین و هم سریع‌ترین گزینه امنیتی است.

8. دستگاه های استفاده نشده را قطع کنید

داشتن ده ها مورد به طور همزمان به Wi-Fi می تواند مشکل ساز باشد. هر چیزی را که می‌تو،د به اترنت وصل کنید، و هر چیزی را که به آن متصل کرده‌اید اما به آن نیازی ندارید (مثل آن کتری چای «هوشمند» که هرگز سر کار نرفتید، از برق بکشید. مطمئن شوید که فقط چیزهایی که به اینترنت نیاز دارند اینترنت دارند.

روترهای خوب (مثلاً همه روترهای ذکر شده در بالا) کنترل هایی را برای اولویت بندی یک دستگاه یا سرویس خاص ارائه می دهند. این یک راه مفید برای اطمینان از اینکه بازی های شما هرگز توسط شخص دیگری پخش ویدیو در فیس بوک قطع نمی شود.

9. رایانه شخصی خود را بررسی کنید

این نکته مختص رایانه‌ها است: اگر اینترنت رایانه شخصی یا لپ‌تاپ شما همیشه کند است اما دستگاه‌های دیگر خوب به نظر می‌رسند، Task Manager یا Activity Monitor خود را باز کنید و ببینید کدام برنامه‌ها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند. برنامه های خاصی را می توان برای به روز رس، خودکار تنظیم کرد که نیازی به این کار نیست. اگر همیشه در پس‌زمینه به‌روزرس، می‌شوند، این می‌تواند دلیل کندی اینترنت شما باشد. آن را بررسی کنید و تنظیمات را انجام دهید.

10. روتر خود را مجددا راه اندازی کنید؟

ما این نکته را بارها در وب خواندیم، اما شک داشتیم. راه‌اندازی مجدد روتر به‌طور منظم به نظر می‌رسد گسترش راه‌حل شبه قدیمی برای هر چیز دیجیتالی باشد: آن را راه‌اندازی مجدد کنید. بله، ما می د،م که راه اندازی مجدد روتر شما گاهی اوقات می تواند اینترنت مرده را برطرف کند، اما از سازنده روتر Netgear پرسیدیم: آیا راه اندازی مجدد روتر به طور منظم به سرعت بخشیدن به کارها کمک می کند؟ پاسخ کوتاه این است که احتمالا نه.

Sandeep Harpalani، معاون مدیریت محصول در Netgear، می‌گوید که این شرکت راه‌اندازی مجدد روترهای خود را توصیه نمی‌کند «مگر اینکه واقعاً با مشکلات اتصال یا کاهش سرعت به دلیل تداخل فرکانس رادیویی مواجه شوید». او اضافه می کند که اگر هنوز از Wi-Fi 2.4 گیگاهرتزی استفاده می کنید و با مشکلات سرعت مواجه هستید، راه اندازی مجدد ممکن است کمک کند، زیرا روتر را مجبور می کند بهترین کانال را با کمترین تداخل در هنگام بوت آپ انتخاب کند. اگر پرش را به 5 گیگاهرتز رسانده باشید، به طور خودکار با کمترین میزان تداخل به کانال تغییر می کند.

در هر صورت، دلیلی برای راه اندازی مجدد منظم وجود ندارد. اگر مشکلات دائمی دارید، ممکن است ارزش راه اندازی مجدد روتر خود را داشته باشد، اما در بیشتر موارد از نکات دیگر ما استفاده کنید.

11. با ISP خود تماس بگیرید

اگر همه آن را امتحان کرده اید و همچنان مشکل دارید، همیشه می تو،د با ارائه دهنده اینترنت خود تماس بگیرید. آنها ممکن است بخواهند یک تکنسین خدمات را به بیرون بفرستند. آنها ممکن است بتوانند یک مشکل نادیده گرفته شده را که سر راه شما و وای فای سریع قرار گرفته است را مشخص کنند. با همه‌گیری در حال انجام، ممکن است افراد غریبه را در خانه خود نخواهید، و ISP شما ممکن است تکنسین‌هایی برای ارسال نداشته باشد. با این حال، اگر هیچ یک از این نکات مشکل شما را حل نکرد، وقت آن رسیده است که با ارائه دهنده خود تماس بگیرید تا چند سوال بپرسید.


منبع: https://www.wired.com/story/،w-to-make-your-wifi-better-faster/