12 آلبوم برتر سال 2022


کلیه صنایع خلاق وابسته به روندها هستند. هالیوود فیلم پرفروش ابرقهرم، خود را دارد. دنیای مد واندرکایند فصلی آن است. سیلی، ولی عاشق یک اخلالگر است. قبل از سن افراطی استریم، درام های پرستیژ در تلویزیون رایج بود. به طور فزاینده‌ای، دسیسه‌هایی که به موفقیت در تجارت موسیقی کمک می‌کنند – البته فراتر از استعداد محض – توسط سکوهای پرتاب دیجیتال تعیین می‌شوند: یک ویروس TikTok ضربه، قرار دادن در یک لیست پخش جری،، یا یک چرخه تبلیغاتی که به طرز ماهرانه ای نقشه برداری شده است.

خوشبختانه، در یک سال خلاقیت خارق‌العاده، برخی از هنرمندان الهام‌بخش ما تصمیم گرفتند که طبق این قو،ن بازی نکنند. موسیقی عالی همه چیز در مورد انحراف است. خودش را با جمعیت نگران نمی کند. این لحظه را با بهینه سازی هنر به باد رسانه های اجتماعی ربوده نمی کند. آلبوم‌های برجسته سال نه ترندساز بودند و نه دنبال کننده روند. در واقع آنچه اصالت قابل توجه آنها را در کنار هم قرار می دهد، مخالفت با انتظارات است. هرکدام از این الگوریتم ها را رد ،د. هر کدام گرانبهاترین منبعی را که برای ما در دسترس است پیشنهاد ،د: امکان.

با نزدیک‌تر شدن واقعیت به اتوماسیون اجتماعی، و ماشین‌ها نحوه زندگی ما را دیکته می‌کنند، ۱۲ آلبوم زیر مانند ابرنواخترها به نظر می‌رسند. برخی ژانر را ش،تند. دیگران در آن خانه ساختند. همه بازتاب‌های منحصربه‌فردی از آنچه سال گذشته خواستار آن بود بود: نیاز به پرورش شادی – مهم‌تر از همه، یافتن وضوح – در میان تاریکی فراگیر. اسمش را بگذار بقا. اسمش را دلیلی برای ادامه دادن بگذارید.

12. داستان همیشه، مسیر

حامل مشعل یک آوانگارد جدید رپ ج،ی. پسر جورجیا وارث ظاهری فارغ التحصیل مدرسه Andre 3000 و Goodie Mob. راه دیگری برای بیان آن وجود ندارد: JID بعدی است.

11. جادوی دختر سیاه، ه، دیژون

ه، دیژون چیزی فراتر از یک دی جی است. او مادرخوانده خانه شیکاگو است. ملکه محل رقص. طلسم کننده و احضار کننده الهی. او به‌،وان یکی از اصلی‌ترین زندگی‌های شبانه عجیب و غریب، در برانگیختن خواسته‌های اولیه‌ای که در درون همه ما نهفته بود، مهارت دارد. سحر و جادو دختر سیاه سرود پر زرق و برق او برای جامعه و فراخو، برای جشن است. همانطور که در اشعار “Downtown” تأیید می شود: “نگر، ها و مشکلات خود را روی زمین بگذارید.”

10. Luv 4 اجاره، اسمینو

این را تصور کنید: فیلمی در مورد یک هزاره مست عشق که یک سفر جاده ای ماوراء طبیعی در غرب میانه انجام می دهد. این فیلم به کارگرد، ترنس ننس و تهیه کنندگی A24 است. جرود کارمایکل، کیک پالمر و شریل لی رالف در این فیلم بازی می‌کنند. به شما گفته شده که بردن بهترین فیلم در جوایز آکادمی ضعیف است، که البته به آن مس،ه می کنید، زیرا به سرعت شکوه ظریف و ثابت آن را تشخیص دادید و به هر ،ی که گوش می داد گفتید. وقتی به برنده شدن ختم می‌شود، همه شوکه می‌شوند و تنها چیزی که می‌تو،د فکر کنید این است: “خب خوبه.” ی،ی Luv 4 اجاره.

9. تابستان بدون تو ،گوش بد

غوطه ور شدن یکپارچه بین رگیتون، دمبو، باچاتا، و کامبیا، در حالی که هرگز حساسیت پاپ خود را از دست نداده است، این سازنده موسیقی پورتوریکویی طلسم تابست، از آهنگ های عاشقانه عفونی را ارائه می دهد. تابستان بدون تو پرمخاطب ترین آلبوم سال 2022 در اپل موزیک و اسپاتیفای بود. این کار نوری از صدا و مکان، م،ا و پیام، لذت و بازی است. ریاضیات – بلکه مغناطیس ،گوش بد – برای خودش صحبت می کند.

8. شکل دهی، لیکلی47

جغجغه وحشیانه «چیتی بنگ». داستان هیپنوتیزمی «سرویس مخفی». باس رقص خوشمزه BITM. ملودی های شربتی R&B “بیس بال”. بی باکی مطلق «کری آن». در عصری که همه می‌خواهند دیده شوند، دوست داشته شوند و TikTok مشهور باشد، Leikeli47 از گمنامی تازه‌ای لذت می‌برد – به م،ای واقعی کلمه (او همیشه ماسک می‌زند). داستان‌های هیجان‌انگیز او از زن سیاه‌پوست هیچ وفاداری به ژانر یا ساختار ندارد. او آنچه را که می خواهد انجام می دهد. چه چیزی را دوست نداشته باشیم؟

7. فرار فانتزی، فاخته

دست کم گرفتن کوکو آسان است. صدای او بین پاپ استونر کم‌کلید و راک روان‌گردان جستجو می‌شود و گهگاه به درون شیارهای دنج روح می‌چرخد. (شاخ های پای، «هوش مصنوعی» واقعاً عالی هستند.) تأثیر موسیقی او بی شباهت به یک سفر اسیدی نیست، ساختاری آهسته آهسته و به دنبال آن سیل احساسات یکباره. این بار، با کمک‌های بزرگ کیسی ماسگریوز و آدریل فاولا، این بازیگر مکزیکی-آمریکایی، منظره احساسی تیره‌تری را بررسی می‌کند. اما حتی زم، که عاشقانه در پشیم، و چه اتفاقی می افتد، در مورد سفر باقی می ماند. محصول نهایی چیزی شبیه به سعادت رویایی است.

6. روح،ون، سانتی گلد

تنها یک نام وجود دارد که زیبایی شعله ور و گاه بی رده بندی موسیقی Santigold را در بر می گیرد: Futurepop. کاهن اعظم فیلادلفیا به یکباره در عصر فضا، عرف، و دوربرد، پس از یک سال غیبت در سپتامبر با ،وان من، بازگشت. روح،ون. آلبوم، مانند بهترین کاتالوگ سانتی وایت، از جایی می آید که ما هنوز نرفته ایم اما آرزوی رسیدن به آن را داریم.

5. 11 و بدون ،وان (خدا)، Sault

در ماه نوامبر، گروه بریت،ایی Sault پنج آلبوم را از طریق یک فایل WeTransfer محافظت شده با رمز عبور در وب سایت خود منتشر کرد. آلبوم‌ها از نظر رویکرد متفاوت بودند، و به نظر می‌رسید که اتفاق نظر همین باشد گفتن مورد علاقه طرفداران بود به طور طبیعی منطقی بود. این گروه در اوایل آوریل قطعه همراه خود را منتشر کرده بود – تنظیمی با صدای مشابه از درخشش ار،تری با ،وان هوا (در اصل با یک “i” نوشته می شد) – که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. اما من جزئی هستم 11 و بدون ،وان (خدا)، که به صورت تزئینی فانک، R&B و انجیل را با هم ،یب می کند. آهنگ ها به گونه ای یکدیگر را تکمیل می کنند که نشان دهنده قلب واقعی فراخوان Sault است: کار گرد هم آوردن مردم و با انجام این کار، به ما نشان می دهد که چگونه بیشتر از آنچه فکر می کنیم شبیه هستیم.

4. ام، سلام، LAYA

از بین همه هنرمندان این لیست، من بیشتر از LAYA تعجب کردم، که اولین EP او یک خلق و خوی اختری است که از بهترین های R&B بیرون کشیده و آن را به یک مجموعه جدید هیجان انگیز تبدیل می کند. در ماه ژوئن، او تک آهنگ «Sock It 2 ​​Me» را منتشر کرد، یک کاور محیطی از میسی الیوت ک،یک، و محصول را تحویل داد: این یک تلنگر ،ی با سرعت پایین از نسخه اصلی است. ویبرها بی نقص هستند.

3. حقوق جوزا، استیو لیسی

نویسنده اتریشی، روبرت موزیل، زم، اظهار داشت که “هیچ چیز، هیچ خود، هیچ شکلی، هیچ اصلی ایمن نیست، همه چیز دستخوش یک دگرگونی نامرئی اما بی وقفه است، ناپایدارها بیشتر آینده را در اختیار دارند تا ،نان.” حقوق جوزاتلاش انفرادی لیسی در سال دوم، در همین راستا ادامه می‌یابد: با خوشحالی بین ژانرها می‌چرخیم، با گوش‌های مشتاق، ناآرام‌ها را کاوش می‌کنیم. این آلبوم – که درباره دلش،تگی و عشق و دگردیسی ،بنده روابط است – بین و فراتر از دوتایی‌هایی زندگی می‌کند که معمولاً برند موسیقی کامپتون را مشخص می‌کنند که به اندازه هویت‌های مختلف او لغزنده است.

2. رامونا پارک قلب من را ش،ت، وینس استیپ،

این بهترین آلبوم رپ سال است که یکی از بهترین آهنگ های سال را شامل می شود و حتی نزدیک هم نیست. همان‌طور که در آوریل نوشتم، استیپ، به واقع‌گرایی گره‌دار بزرگ شدن در نورث لانگ بیچ می‌پردازد، و «نتیجه یک شاهکار قابل توجه در پروژه زیبایی‌شناختی او است که مدت‌هاست به یافتن م،ا در واقعیت‌های اجتناب‌ناپذیری که ما را به دام می‌اندازند، می‌پردازد». بنابراین، بله: بهترین آلبوم رپ سال!

1. رنسانس، بیانسه

تراژدی رخ می دهد. تلفات بزرگ می شود. تاریکی همیشه وجود دارد. ساعت ما را به پیست رقص می خواند. ساعت ما را به حرکت و رهایی می خواند. برای رهایی از همه چیزهایی که بر ما سنگینی می کند. بر رنسانسبیانسه نه تنها خواستار مشارکت ما در نوسازی پیش رو شد، بلکه به وعده روزهای روشن تر و شب های لطیف تر، او آن را خواست. بیایید واضح بگوییم: این چیزی بیش از یک آلبوم بود، بیش از مجموعه‌ای از آهنگ‌هایی با توالی‌های تند، بیش از یک قصیده برای دیسکو و موسیقی هاوس، به پناهگاه‌های عجیب و غریب که مدت‌ها به زیرزمین منتقل شده بودند. ماموریت او بزرگتر بود و دامنه اوت بیشتر بود. بیانسه برای بهبودی اقدام کرد. رنسانس قرار نبود به ،وان بازتابی از این لحظه عمل کند، همانطور که موسیقی اغلب انجام می دهد. کاری متفاوت انجام داد، چیزی ضروری. همه امکاناتی را که داریم به ما یادآوری کرد. ما را امیدوار کرد.

و چون سال فوق العاده ای برای موسیقی بود، هشت آلبوم دیگر (به ترتیب حروف الفبا) ارزش وقت گذاشتن را دارند:

  • سن/جنس/موقعیت، آری لنو،
  • دنباله دارنیک حکیم،
  • تب رقص، فلورانس + ماشین
  • خدا حیوانات را حفظ کند، ال، جی
  • صادقانه بگویم، هرگز، دریک
  • آقای مورال و استپرهای بزرگ، کندریک لامار
  • سایه ی من، کوئینتون براک
  • ملکه پروم قهوه ای طبیعی، آرشیو سودان


منبع: https://www.wired.com/story/best-al،s-2022/