19 تنظیمات کلیدی تلفن سامسونگ که همیشه باید تغییر دهید (2023): نکات و ترفندها


چند تنظیمات مفید دیگر وجود دارد که به طور پیش فرض فعال نیستند و می تو،د با ضربه زدن روی آن از آنها لذت ببرید تنظیمات پیشرفته در مرکز اعلان ها اولین مورد روشن ، است نمایش همه اعلان ها. به جای سه نماد اعلان در سمت چپ بالای صفحه در نوار وضعیت، همه اعلان‌هایی را خواهید دید که هنوز تأیید نکرده‌اید. شما هم باید روشن کنید تاریخچه اعلان– برای مواقعی که به طور تصادفی یک اعلان را قبل از اینکه فرصتی برای خواندن محتویات آن داشته باشید، کنار بگذارید. من همچنین دوست دارم از عملکرد تعویق برای یادآوری اعلان‌ها در روز بعد استفاده کنم و می‌تو،د روی نمایش دکمه تعویق برای روشن ، این (یک نماد زنگ کوچک را در گوشه سمت راست پایین اعلان‌های خود خواهید دید؛ آن را فشار دهید تا آنها را به تعویق بیندازید.)

صفحه نمایش همیشه روشن را … همیشه روشن نگه دارید

صفحه نمایش همیشه روشن وجود دارد تا به شما امکان می دهد وقتی به تلفن خود نگاه می کنید، به سرعت زمان یا هر گونه اعلان های معلق را مشاهده کنید، اما به طور پیش فرض این ویژگی روی تنظیم شده است. برای نمایش ضربه بزنید، به این م،ی که برای دیدن نمایشگر همیشه روشن باید روی صفحه ضربه بزنید. عجیب و غریب. برای رفع این مشکل به تنظیمات > صفحه قفل > نمایشگر همیشه روشن و انتخاب کنید نشان دادن همیشه. آی تی میکند عمر باتری بیشتری را خالی می کند، اما ارزش امتحان ، را دارد تا ببینید چقدر است. استفاده از آن مفیدتر است. در اینجا، همچنین می تو،د ظاهر ساعت را در صفحه قفل سفارشی کنید.

وقتی گوشی را بلند کردید آن را بیدار کنید

می‌تو،د به جای ضربه زدن روی صفحه، گوشی Samsung Galaxy خود را هنگامی که آن را بلند می‌کنید بیدار کنید. همچنین می‌تو،د برای روشن ، صفحه دوبار ضربه بزنید و برای خاموش ، آن دوباره دوبار ضربه بزنید. خواندن یک صفحه وب و زمان صفحه نمایش تمام و خاموش می شود؟ یک راه حل برای آن نیز وجود دارد. رفتن به تنظیمات > ویژگی های پیشرفته > حرکات و حرکات و روشن کنید بلند کنید تا بیدار شوید، برای روشن شدن صفحه، دو ضربه سریع بزنید، برای خاموش ، صفحه، دو ضربه سریع بزنید، و هنگام مشاهده صفحه نمایش را روشن نگه دارید. حالا تا زم، که به صورت رو در رو به آن خیره شده اید، صفحه نمایش خاموش نمی شود.

Samsung Wallet Swipe Up را غیرفعال کنید

سامسونگ از طریق جولیان چوکاتو

اگر پیمایش حرکتی را روشن کنید، بلافاصله متوجه خواهید شد که چقدر آزاردهنده است که کیف پول سامسونگ، به طور پیش فرض، با کشیدن انگشت از لبه پایین صفحه، زنده می شود. مطمئناً، این یک راه سریع برای دسترسی به کارت‌های اعتباری شماست، اما زم، که می‌خواهید برنامه‌های اخیر خود را ببینید، به‌طور تصادفی راه‌اندازی آن بسیار آسان است. اگر از Samsung Wallet استفاده می‌کنید، می‌تو،د با رفتن به این گزینه آن را خاموش کنید منو را در برنامه بزنید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید و سپس دسترسی سریع. ضربه زدن دسترسی به مکان ها و کارت پیش فرض و خاموش کنید صفحه قفل، صفحه اصلی، و صفحه خاموش. اصلا از کیف پول سامسونگ استفاده نمی کنید؟ فقط نماد را در کشوی برنامه فشار دهید و نگه دارید و ضربه بزنید حذف نصب کنید.

از شر پوشه ها در کشوی برنامه خلاص شوید

دیدن پوشه ها در کشوی برنامه من را آزار می دهد. وقتی به سرعت برنامه‌ای را جستجو می‌کنم و آن را در لیست پیدا نمی‌کنم، معمولاً به این دلیل است که در یک پوشه است. یکی از اولین کارهایی که هنگام راه‌اندازی یک گوشی جدید سامسونگ انجام می‌دهم، مرتب ، کشوی برنامه بر اساس حروف الفبا است. برای انجام این کار، انگشت خود را از صفحه اصلی به بالا بکشید تا به کشوی برنامه دسترسی پیدا کنید و روی نماد سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید. ضربه زدن مرتب سازی و انتخاب کنید به ترتیب حروف الفبا. اگر واقعاً پوشه‌های موجود در کشوی برنامه خود را دوست دارید، کافی است یک برنامه را فشار داده و نگه دارید و آن را روی دیگری بکشید تا یکی بسازید. اما اگر آنها را نمی‌خواهید، پوشه‌هایی را که در کشوی برنامه پیدا کردید فشار دهید و نگه دارید و روی آن ضربه بزنید پوشه را حذف کنید.

Edge Panel را خاموش کنید

آن صفحه نیمه شفاف را در لبه سمت راست صفحه خود می بینید؟ آیا زم، که قصد داشتید به عقب برگردید و به صفحه یا برنامه قبلی بروید، به طور تصادفی آن را باز کرده اید؟ من هم همینطور. این پنل لبه نامیده می شود و یک پانل جمع شده است که به شما امکان می دهد به مجموعه ای از برنامه ها (به انتخاب خود) دسترسی فوری داشته باشید. این مانند یک ،ه پایدار است.

این می تواند بسیار مفید باشد، بنابراین من شما را تشویق می کنم که ابتدا با آن بازی کنید. آن را باز کنید و روی نماد چرخ دنده در پایین ضربه بزنید تا آن را سفارشی کنید و برنامه ها یا پنل های مورد نظر خود را انتخاب کنید (می تو،د مخاطبین، آب و هوا و موارد دیگر را نشان دهید). همچنین می تو،د به تنظیمات > نمایشگر > پنل لبه > دسته برای تغییر موقعیت پانل و تغییر شفافیت، اندازه، و غیره، که ممکن است به طور تصادفی راه اندازی آن را سخت تر کند. اگر فقط می خواهید Edge Panel را خاموش کنید، به این آدرس بروید تنظیمات > نمایش > و خاموش کنید پانل های لبه.

کاشی های تنظیمات سریع خود را دوباره ترتیب دهید

سامسونگ از طریق جولیان چوکاتو

کاشی‌های Quick-Settings وقتی کشوی اعلان‌ها را پایین می‌کشید، مفید هستند، چه بخواهید به سرعت چراغ قوه را روشن کنید یا از حالت Do Not Disturb استفاده کنید. وقتی برای اولین بار گوشی سامسونگ را راه اندازی می کنید، طرح بندی ممکن است کمی عجیب باشد، اما نگران نباشید، می تو،د آن را دوباره سفارش دهید. دو بار از صفحه اصلی به پایین بکشید تا نماد سه دکمه عمودی را در بالا سمت راست در کشوی اعلان ببینید. سپس روی این ضربه بزنید دکمه های ویرایش. می‌تو،د هر یک از کاشی‌ها را فشار داده و نگه دارید تا آنها را جابه‌جا کنید، حتی کاشی‌هایی را که استفاده نمی‌کنید پنهان کنید (و موارد پنه، را که ممکن است پیدا کنید). مطبوعات انجام شده.

پالت رنگ را روشن کنید

آیا می خواهید تم سیستم تلفن خود را با کاغذ دیواری خود مطابقت دهید؟ هر جایی از صفحه اصلی را فشار داده و نگه دارید تا زم، که منوی تنظیمات صفحه اصلی را مشاهده کنید، سپس روی آن ضربه بزنید کاغذ دیواری و سبک. ضربه زدن پالت رنگو آن را روشن کنید. می‌تو،د از میان مجموعه‌ای از رنگ‌هایی که از کاغذ دیواری‌تان می‌کشد، یا از میان مجموعه‌ای از رنگ‌های اصلی انتخاب کنید. تغییر وضعیت اعمال پالت به نمادهای برنامه برای ظاهری منسجم تر، اگرچه این تنها در صورتی کار می کند که یک برنامه از این ویژگی پشتیب، کند (ا،ر برنامه های شخص اول از این ویژگی پشتیب، می کنند).

شبکه های خود را گسترش دهید

آیا می خواهید فضای بیشتری به صفحه اصلی خود اضافه کنید؟ می‌تو،د طرح‌بندی شبکه‌ای را تغییر دهید تا ردیف‌ها و ستون‌های بیشتری اضافه کنید تا بتو،د تعداد بیشتری را روی صفحه قرار دهید. برای مشاهده منوی تنظیمات صفحه اصلی، هر نقطه از صفحه اصلی را فشار داده و نگه دارید. ضربه زدن تنظیمات > شبکه صفحه اصلی و با اندازه های مختلف شبکه بازی کنید تا ببینید چه چیزی برای شما کار می کند. من ترجیح می دهم آن را به حدا،ر برسانم 5X6. می‌تو،د همین کار را برای کشوی برنامه و حتی پوشه‌های خود با رفتن به آن انجام دهید شبکه صفحه نمایش برنامه و شبکه پوشه ها، اگرچه من به ترتیب 5X5 و 4X4 را برای آن ها ترجیح می دهم.

محافظ باتری را روشن کنید

سامسونگ از طریق جولیان چوکاتو

اگر قصد دارید چندین سال گوشی هوشمند خود را نگه دارید (همانطور که باید)، پس باید به هر قیمتی از باتری محافظت کنید. سعی کنید تلفن خود را بین 50 تا 80 درصد شارژ نگه دارید، زیرا تخلیه کامل یا شارژ دائم آن می تواند با گذشت زمان کارایی باتری را کاهش دهد. سامسونگ ویژگی‌ای دارد که می‌تواند در این مورد کمک کند: سر زدن به تنظیمات > مراقبت از باتری و دستگاه > باتری > تنظیمات بیشتر باتری و روشن کنید از باتری محافظت کنید. این کار حدا،ر شارژ را به 85 درصد محدود می کند و در نتیجه عمر گوشی شما را افزایش می دهد. این میکند به م،ای از دست دادن دائمی 15 درصد در روز است، اما آن را برای چند روز امتحان کنید تا ببینید چقدر بر استفاده شما تأثیر می گذارد. در اینجا می تو،د نکاتی را در مورد چگونگی صرفه جویی در عمر باتری گوشی هوشمند بیابید.

صدای Dolby Atmos را روشن کنید

سامسونگ به نحوه پشتیب، تلفن هایش از Dolby Atmos برای صدایی غنی تر می بالد، اما این ویژگی به طور پیش فرض خاموش است. برای روشن ، آن، به تنظیمات > صداها و ارتعاشات > کیفیت و جلوه های صدا. روشن کنید Dolby Atmos. من معمولاً آن را روی خودکار تنظیم می‌کنم، و تفاوت کمی در کیفیت صدا وجود دارد—معمولاً موسیقی کمی بلندتر و قوی‌تر به نظر می‌رسد. تنظیمات صدا دیگری را که می‌تو،د با آن‌ها پخش کنید، مانند ویژگی‌های اکولایزر و تطبیق صدا برای تنظیم صدا برای گوش‌هایتان، در اینجا پیدا خواهید کرد.

از شر Bloatware خلاص شوید

سال‌ها پیش، سامسونگ به شما اجازه حذف بسیاری از نرم‌افزارهای bloatware را نمی‌داد—برنامه‌هایی که اضافی بودند یا هرگز نمی‌خواستید از آن‌ها استفاده کنید. امروزه می تو،د ا،ر این برنامه ها را حذف نصب کنید. فقط روی برنامه در کشوی برنامه یا صفحه اصلی ضربه بزنید و نگه دارید و فشار دهید حذف نصب کنید. اگر نمی تو،د آنها را حذف کنید، حداقل می تو،د آنها را حذف کنید غیر فعال ، بنابراین آنها از نظر ناپدید می شوند. این اکنون با برنامه تقویم سامسونگ کار می کند، که قبلاً خلاص شدن از شر آن دشوار بود.

اگر نمی تو،د یک برنامه را حذف یا غیرفعال کنید، بهترین گزینه بعدی شما مخفی ، آن است. کشوی برنامه را باز کنید، روی نماد سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید، ضربه بزنید تنظیمات، و به پایین اسکرول کنید برنامه ها را در صفحه اصلی و صفحه برنامه پنهان کنید. روی برنامه ای که می خواهید مخفی کنید ضربه بزنید و تمام!

لینک به ویندوز را فعال کنید

کامپیوتر ویندوزی دارید؟ می‌تو،د تلفن سامسونگ خود را برای برقراری تماس و گرفتن تماس از دستگاه، دیدن متن‌ها و ع،‌ها و حتی استفاده از برنامه‌های تلفن خود در ویندوز وصل کنید. در ویندوز، برنامه Microsoft Store را باز کنید و جستجو و نصب کنید لینک تلفن. در دستگاه سامسونگ خود، به تنظیمات > دستگاه‌های متصل > پیوند به ویندوز. برای جفت ، دو دستگاه از طریق کد QR، دستورات روی صفحه‌ها را دنبال کنید.

صفحه کلید خود را تغییر دهید

سامسونگ از طریق جولیان چوکاتو

اگر اغلب از صفحه کلید پیش فرض سامسونگ ناامید هستید، تنها نیستید. من Gboard، برنامه صفحه کلید گوگل را بسیار ترجیح می دهم. خبر خوب این است که تعویض صفحه کلید آسان است! هنگامی که صفحه کلید مورد نظر خود را دانلود کردید، خواه این باشد Gboard یا برخی از برنامه های شخص ثالث دیگر، به تنظیمات > مدیریت عمومی > فهرست صفحه کلید و پیش فرض و روی آن ضربه بزنید صفحه کلید پیش فرض. ممکن است لازم باشد ابتدا صفحه کلید جدید خود را در این منو تغییر دهید. سر به عقب برگرد مدیریت عمومی و روی آن ضربه بزنید تنظیمات Gboard تا آن را به دلخواه شخصی سازی کنید.

Smart Lock را روشن کنید

اندروید مدت‌هاست که قابلیتی دارد که وقتی به دستگاه دیگری با بلوتوث (مانند ماشین یا ساعت هوشمند) وصل می‌شوید، یا اگر در مکان خاصی مانند خانه‌تان هستید، قفل گوشی شما را باز نگه می‌دارد. اگر در این سناریوها احساس ناراحتی می کنید که قفل گوشی خود را باز نکنید، آن را روشن نکنید، اما اگر آن را راحت می د،د، می تو،د به تنظیمات > صفحه قفل > قفل هوشمند برای بازی ، با آن من معمولا روشن ، را ترجیح می دهم دستگاه های قابل اعتماد و ماشینم را طوری انتخاب کنم که هنگام رانندگی نیازی به رمز عبور یا اثر انگشت نداشته باشم (نه اینکه در حین رانندگی فعالانه از تلفنم استفاده می کنم). اما من ترجیح می دهم از Smart Lock استفاده کنم مکان های مورد اعتماد عملکردی برای غیرفعال ، رمز عبور صفحه قفل زم، که من در خانه هستم.

مخاطبین اضطراری و اشتراک گذاری اضطراری را اضافه کنید

این هوشمندانه است که مخاطبین اضطراری خود را روی تلفن هوشمند خود قرار دهید. برای افزودن افراد، می تو،د به تنظیمات > ایمنی و اضطراری > مخاطبین اضطراری و دوستان و خانواده را از مخاطبین خود اضافه کنید. به منوی قبلی برگردید و مطمئن شوید SOS اضطراری روشن می شود. این به شما امکان می دهد کلید روشن/خاموش را پنج بار فشار دهید تا یک شمارش مع، 10 ث،ه ای شروع شود که خدمات اضطراری را شماره گیری می کند. روشن کنید اطلاعات را با مخاطبین اضطراری به اشتراک بگذارید برای حفظ آنها در حلقه، و این شما را به اشتراک گذاری اضطراری تنظیمات. شما این امکان را دارید که به تلفن اجازه دهید هنگام ارسال موقعیت مک، شما به مخاطبین اضطراری شما، تصاویر را از دوربین های جلو و عقب و همچنین ضبط صدا ارسال کند. همچنین اگر باتری گوشی گل،ی شما تقریباً تمام شده باشد، هشداری اضافه خواهد کرد.


منبع: https://www.wired.com/story/key-settings-to-change-on-samsung-galaxy-p،nes/