4 بهترین سرویس VPN (2023): برای روترها، رایانه شخصی، آیفون، اندروید و موارد دیگر


با استفاده از این معیارها، من حوزه را به محبوب ترین و معتبرترین ارائه دهندگان VPN محدود کردم و شروع به آزمایش آنها بر روی انواع شبکه ها (4G، کابل، FiOS، و تعداد زیادی شبکه های کافی شاپ با سرعت دردناکی) کردم. من سرعت شبکه و سهولت استفاده (نحوه اتصال شما) را آزمایش کردم، همچنین روش‌های پرداخت موجود، دفعات قطع اتصالات و کاهش سرعتی که با آن مواجه شدم را نیز در نظر گرفتم.

چرا ممکن است به VPN نیاز نداشته باشید

این مهم است که نه تنها بفهمیم که یک VPN چه کاری می تواند انجام دهد، بلکه همچنین آنچه را که نمی تواند انجام دهد. همانطور که در بالا ذکر شد، VPN ها مانند یک تونل محافظ عمل می کنند. VPN شما را در برابر افرادی که سعی می کنند ترافیک شما را در حال انتقال بین رایانه شما و وب سایتی که در حال مرور آن هستید یا سرویسی که استفاده می کنید، ردیابی کنند محافظت می کند.

شبکه‌های عمومی که هر ،ی می‌تواند به آن ملحق شود – حتی اگر مجبور باشد برای اتصال از رمز عبور استفاده کند – مکان‌های شکار آس، برای مهاجم، است که می‌خواهند داده‌های شبکه شما را ببینند. اگر داده‌های شما به صورت رمزگذاری نشده ارسال می‌شوند – مثلاً اگر وب‌سایتی که به آن متصل می‌شوید از روش امن HTTPS استفاده نمی‌کند – مقدار اطلاعاتی که مهاجم می‌تواند از شما جمع‌آوری کند می‌تواند فاجعه‌بار باشد. مرورگرهای وب تشخیص امنیت اتصال شما را آسان می کنند. فقط به دنبال نماد قفل سبز رنگ در بالای صفحه در کنار آدرس وب بگردید. این روزها، بیشتر وب سایت ها با استفاده از HTTPS به هم متصل می شوند، بنابراین احتمالاً خوب هستید. اما اگر آن نماد قفل سبز وجود نداشته باشد، زیرا گاهی اوقات در وب‌سایت‌های مدرسه، کتابخانه و ،ب‌وکارهای کوچک وجود ندارد، هر ،ی می‌تواند داده‌هایی را که می‌فرستید مشاهده کند. مگر اینکه از VPN استفاده کنید، که تمام فعالیت های شما را پنهان می کند، حتی در وب سایت های رمزگذاری نشده.

فقط اتصال به VPN کافی نیست. حتماً راهنمای ما برای استفاده از VPN را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز را به درستی تنظیم کرده اید.

یک VPN همچنین آدرس IP شما را تغییر می دهد که یک لایه حفاظتی اضافی اضافه می کند. با دادن یک آدرس IP متفاوت، یک VPN می تواند آن را طوری به نظر برساند که گویی در یک مکان فیزیکی متفاوت هستید. بنابراین حتی اگر در کالیفرنیا نشسته باشید، وب سایتی که به آن دسترسی دارید فکر می کند که در کانادا، مجارستان، اروگوئه یا تایلند هستید. متأسفانه، این روش برای پنهان ، موقعیت مک، شما بدون هوا نیست. فناوری تعبیه شده در مرورگرهای وب که به ،وان WebRTC شناخته می شوند، می توانند آدرس IP واقعی شما را حتی زم، که از VPN استفاده می کنید فاش کند. اگر این یک نگر، است، قبل از اتصال به VPN، WebRTC را در مرورگر خود غیرفعال کنید. مولود دستورالعمل هایی در مورد چگونگی انجام آن دارد WebRTC را در ا،ر مرورگرها غیرفعال کنید.

این که در وهله اول چقدر پنهان ، آدرس IP شما واقعاً به محافظت از حریم خصوصی شما کمک می کند قابل بحث است. آدرس IP شما تنها یکی از بسیاری از بیت های داده ای است که وب سایت ها درباره شما جمع آوری می کنند. اگر نگر، شما حفظ حریم خصوصی است، بهتر است از مرورگرهای وب (و برنامه های افزودنی) استفاده کنید که ابزارهای اضافی برای محافظت از حریم خصوصی شما ارائه می دهند. موزیلا فایرفا، چندین مورد از این ابزارها را در اختیار دارد. یا اگر می خواهید در مورد آن جدی باشید، از فوق خصوصی استفاده کنید مرورگر Tor همانطور که در بالا اشاره شد.

برای افزودن به سردرگمی در مورد VPN ها، ارائه دهندگان – حتی برخی از آنها که متاسفانه در اینجا توصیه کرده ام – اغلب در بازاریابی گمراه کننده شرکت می کنند. تقریباً هر وب‌سایت سرویس VPN که من بازدید کردم دارای نوعی بنر قرمز بود که ادعا می‌کرد «محافظت نشده‌ام»، حتی زم، که در آن زمان از VPN استفاده می‌کردم. مشکل اینه که استفاده نکردم آنها VPN. ارائه دهندگان VPN صادق تر، مانند Mullvad، به شما می گویند که در واقع چه اتفاقی می افتد: “شما محافظت نمی شوید توسط مولود” آفرین به مولود که از ترس برای فروش اشتراک استفاده نمی کند.

در هر صورت، نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که استفاده از VPN شما را ناشناس نمی کند. در حالی که VPN ها ممکن است نتوانند کارهای زیادی برای محافظت از حریم خصوصی شما انجام دهند، آنها ابزاری ضروری برای محافظت از شما در برابر جاسوس، هستند که سعی در جمع آوری داده های رمزگذاری نشده شما ارسال شده از طریق شبکه های ناامن دارند.


منبع: https://www.wired.com/story/best-vpn/