7 بهترین درایوهای ذخیره سازی خارجی قابل حمل (2023): SSD، هارد دیسک، مقاوم


اگر در حال دویدن هستید فضای ذخیره‌سازی لپ‌تاپ شما خالی است، یا اگر نیاز دارید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن بک لاگ ویدیوهایی را که قرار است روزی ویرایش کنید ذخیره کنید (،م می‌خورم که هستم)، یک هارد دیسک ا،ترنال می‌تواند مشکل شما را حل کند. مشکل اینجاست که صدها گزینه درایو از ارزان تا گران قیمت وجود دارد – کدام یک برای نیازهای شما من، است؟ من ده ها مورد را با موارد مختلف در ذهن آزمایش کرده ام تا بهترین درایوهای ذخیره سازی قابل حمل را برای گردش کار شما بیابم.

حتماً سایر راهنماهای ما را بررسی کنید، از جمله نحوه پشتیبان‌گیری و جابه‌جایی ع،‌های خود بین سرویس‌ها، نحوه پشتیبان‌گیری از زندگی دیجیتال خود، و نحوه پشتیبان‌گیری از آیفون.

به روز شده در ژانویه 2023: ما درایو جدید بازی وسترن دیجیتال P40 را اضافه کرده ایم. ما همچنین آ،ین گزارش آمار درایو را از Backblaze اضافه کردیم و قیمت‌ها را به‌روزرس، کردیم.

فهرست مطالب

پیشنهاد ویژه برای خوانندگان Gear: a اشتراک 1 ساله به سیمی برای 5 دلار (25 دلار تخفیف). این شامل دسترسی نامحدود به سیمی.com و مجله چاپی ما (در صورت تمایل). اشتراک ها کمک می کند تا کارهایی که هر روز انجام می دهیم تامین شود.

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از رو،مه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بد،د.

من می دانم که این راهنما برای قابل حمل دیسک های سخت، و این قطعا قابل حمل نیست، اما با من تحمل کنید. برای پشتیبان گیری افزایشی، که ما توصیه می کنیم، حمل و نقل اولویت اصلی شما نیست. و به طور معمول، نرم افزار پشتیبان شما یک شبه اجرا می شود، بنابراین سرعت نیز عامل مهمی نیست. به همین دلیل اولین درایوی که من توصیه می کنم این Western Di،al Elements است.

اکنون بیش از یک دهه است که از انواعی از هارد دیسک دسکتاپ WD Elements برای تهیه نسخه پشتیبان تدریجی از اطلاعات خود استفاده می کنم. آنها بزرگ هستند و به برق خارجی نیاز دارند، اما اینها برخی از ارزان ترین و قابل اعتمادترین درایوهایی هستند که من استفاده کرده ام. گزینه های ذخیره سازی تا 20 ترابایت می رسد. فقط مطمئن شوید که قیمت ها را بررسی کنید. گاهی اوقات شما می تو،د یک درایو 10 یا حتی 12 ترابایتی را برای خیلی بیشتر دریافت کنید.

سایر درایوهای پشتیبان عالی:

  • سیگیت قابل حمل HDD 8 ترابایتی با قیمت 180 دلار: سیگیت یکی دیگر از تولیدکنندگان درایو قابل اعتماد است. داشتن نسخه پشتیبان بیشتر ضرری ندارد و اگر می خواهید چندین نسخه پشتیبان تهیه کنید، از درایوهای برندهای مختلف استفاده کنید، زیرا احتمال ،ابی همزمان هر دو را کاهش می دهد. این مدل 8 ترابایتی اغلب با قیمتی در حدود 150 دلار به فروش می رسد.
  • HDD قابل حمل 5 ترابایتی Western Di،al Elements با قیمت 110 دلار: همچنین می تو،د نسخه قابل حمل تری از درایو وسترن دیجیتال را با قیمت بسیار کمتری تهیه کنید و نیازی به برق خارجی ندارد. مدل 4 ترابایتی اغلب با قیمت زیر 100 دلار به فروش می رسد.

این درایوهای Crucial درایوهای قابل حمل مورد علاقه من هستند. آنها قیمت من،ی دارند (برای یک SSD قابل حمل) و بسیار سریع هستند. تنها درایوی که با سرعت خواندن سریع‌تر آزمایش کردم، SanDisk Extreme Portable SSD است (پایین را ببینید). اینها سبک وزن هستند، به این م،ی که برای زم، که خارج از خانه کار می کنید ایده آل هستند. من از یکی برای ذخیره کلیپ‌های ویدیویی استفاده می‌کنم، و به اندازه کافی سریع است که می‌توان آنها را مستقیماً از روی دیسک ویرایش کرد.

تنها نقطه ضعف آن ساختار پ،تیکی است. انتظار نداشته باشید که از قطرات زیاد جان سالم به در ببرد. اگر نگران ش،تن آن در کیفتان هستید، یک کیف خالی بردارید. من آن را امتحان نکرده‌ام، اما موارد زیادی وجود دارد این یکی 14 دلار.

این درایو قابل حمل جدید از SanDisk همه چیزهای دیگری را که من آزمایش کرده‌ام ش،ت می‌دهد. سبک وزن است و دارای محفظه‌هایی با استاندارد IP22 است تا در حین حرکت مقاوم باشد. این ارزان‌ترین درایو نیست، اما اگر در این زمینه پشتیبان‌گیری می‌کنید و می‌خواهید آن را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید، بهترین گزینه است. همچنین از جمع و جور بودن آن نسبت به برخی از این درایوها خوشم می‌آید – ردیابی آن را در کیفم آسان‌تر می‌کند.

سایر درایوهای سریع

جایگزین دیگر:

اگر به درایوی نیاز دارید که بتواند در یک کوله پشتی یا کیف دوربین مقاومت کند، خیس شود یا قطره ای را روی سطوح سخت کنترل کند، درایوهای OWC بهترین انتخاب شما هستند. انتخاب یک برنده در اینجا دشوار است زیرا گزینه‌های قوی زیادی وجود دارد، اما درایو الکترون OWC در تست‌های بنچمارک به سختی دیگران را ش،ت داد. من همچنین دوست دارم که می‌تو،د درایو داخل محفظه آلومینیومی را تعویض کنید (باز ، آن آسان است)، ی،ی دو سال بعد، می‌تو،د یک SSD برهنه سریع‌تر بردارید و آن را در Elektron بیندازید.

اگر درایو بزرگتری می خواهید، هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ظرفیت ذخیره سازی، OWC’s Envoy Pro FX (280 دلار برای 1 ترابایت) یک انتخاب عالی نیز انجام می دهد حتی سریع‌تر است و در اندازه‌های تا 4 ترابایت عرضه می‌شود، اگرچه دومی هزینه خیره‌کننده 900 دلاری را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای ا،ر افراد، مدل 2 ترابایتی بسیار من، است، اگرچه هنوز 400 دلار قیمت دارد. دارای رتبه IP67 و نسبتاً مقاوم در برابر سقوط است. (همه ادعاهای “استاندارد نظامی” را با کمی نمک در نظر بگیرید – وجود دارد هیچ ، واقعاً آزمایش مستقل انجام نمی دهدOWC را نمی توان انتخاب کرد، زیرا هر سازنده درایو «خشن» چنین ادعا می کند.) با این حال، چیزی که بیش از همه مرا در مورد این درایو تحت تأثیر قرار داد، خنک ماندن آن حتی در زیر بار سنگین (مانند ویرایش فیلم 4K) است. مستقیم از درایو).

سایر گزینه های مقاوم:

  • Sabrent Rocket Nano SSD 1 TB با قیمت 120 دلار: من واقعا این یکی را دوست دارم. کوچکتر و کمی سریعتر از OWC است، اما دو اشکال دارد. اولین مورد این است که می تواند واقعاً گرم شود. اگر سعی می کنید با آن در دامان خود کار کنید، ممکن است کاملاً ناراحت کننده باشد. مشکل دیگر این است که گاهی اوقات توسط کامپیوتر من دیر تشخیص داده می شود. من هیچ الگویی برای این پیدا نکردم. گاهی اوقات بلافاصله ظاهر می شود، گاهی اوقات چند دقیقه طول می کشد. اگر آن چیزها شما را آزار نمی دهد، این درایو کوچک، ارزان تر است و با یک قاب ،تیکی روکش دار عرضه می شود.

درایوهای go-anywhere بالا یک راه حل خوب برای افرادی است که نیاز به تهیه نسخه پشتیبان در این زمینه دارند، مانند عکاسان و فیلمبرداران. اما اگر سطح بیشتری از راحتی را می خواهید، این درایو پر شده از LaCie برای مدت طول، مورد علاقه مسافران بوده است. LaCie هر دو نسخه SSD و نسخه درایو چرخشی سنتی را تولید می کند. اگر سرعت مشکلی نیست، مانند تهیه نسخه پشتیبان شبانه، پس درایو چرخشی ارزانتر منطقی تر است اگر واقعاً در وسط یک عکاسی یا موقعیت‌های مشابهی که باید سریع اتفاق بیفتد پشتیبان‌گیری می‌کنید، نسخه SSD همان چیزی است که می‌خواهید.

سایر گزینه های padded:

  • Samsung T7 Shield 2 TB با قیمت 180 دلار: به اندازه درایوهای مقاوم LaCie بالشتک نیست، اما ارزان تر است و تقریباً همان سرعت را ارائه می دهد. دارای استاندارد IP65 است، به این م،ی که در باران خوب است و از گرد و غبار و شن محافظت می شود، و سامسونگ می گوید که از سقوط از ارتفاع 9.8 فوتی جان سالم به در خواهد برد. خط T7 به دلیل ویژگی های امنیتی داخلی خود مانند رمزگذاری مبتنی بر سخت افزار قابل توجه است، اما بر خلاف مدل لمسی، Shield خواننده اثر انگشت ندارد. با این حال، اگر به محافظت کامل LaCie نیاز ندارید و می خواهید کمی در هزینه خود صرفه جویی کنید، T7 Shield گزینه خوبی است.

این دسته را با یک دانه نمک در نظر بگیرید. ا،ر درایوهای اینجا برای بازی به خوبی کار می کنند (فقط سریعترین درایوهایی را که می تو،د تهیه کنید ب،بید). همانطور که گفته شد، P40 جدید وسترن دیجیتال دارای چند چراغ RGB جالب در ،مت پایینی است، اگر این چراغ های جم شما باشد. با کمال تعجب، در آزمایش من، به نظر می رسد که هیچ تاثیری بر مصرف برق نداشته باشد.

از نظر سرعت، تست های من بسیار متناقض بود. این درایو قادر به سرعتی بود که به راحتی هر دو Envoy Pro و Samsung T7 را ش،ت داد، اما در زمان‌های دیگر به نظر می‌رسید (حداقل در بنچمارک‌ها) دچار مشکل شده است. در استفاده در دنیای واقعی، تنها گلوگاهی که من دائماً با آن مواجه می‌شدم، تاخیر در انتقال حجم عظیمی از داده‌ها بود. این ممکن است برای بعضی ها یک معامله شکن باشد، اما با توجه به قیمت، انتخاب بسیار محکمی است.

اگر می‌خواهید یک SSD بزرگ‌تر در لپ‌تاپ خود قرار دهید، تنها چیزی که نیاز دارید یک درایو خالی است که عموماً ارزان‌تر از درایوهای دارای محفظه‌های ذکر شده در بالا است. اولین چیزی که باید بفهمید کامپیوتر شما از کدام درایو استفاده می کند. برای اطلاع از مستندات سازنده خود مشورت کنید. در تجربه من، رایج ترین فرم فاکتور M.2 2280 است که درایو نازک طول، در تصویر بالا است. لپ‌تاپ‌های فشرده‌تر ممکن است از طراحی مشابه، اما کوتاه‌تر M.2 2242 استفاده کنند. مجدداً، قبل از ،ید رایانه شخصی خود را بررسی کنید تا درایو مورد نیاز آن را تأیید کنید. تعداد زیادی از اینها در بازار وجود دارد و من هنوز وقت نکردم بسیاری از آنها را آزمایش کنم، اما تا کنون، از نیم دوجینی که امتحان کرده ام، سری WD Black وسترن دیجیتال از نظر سرعت متمایز شده است، و آنها این کار را نکرده اند. خیلی داغ بدو

SN 770 M.2 2280 در آزمایش من به سرعت 5100 مگابایت در ث،ه دست یافت که بسیار سریع است. اگر کارهای زیادی با درایو فشرده انجام می دهید، مانند ویرایش ویدیو یا بازی، این درایو ارزش پولی را دارد. بزرگترین نسخه ای که در حال حاضر می تو،د تهیه کنید 2 ترابایت است، اما با توجه به افزایش سرعت، قیمت آن معقول است. چندین ماه است که از آن به ،وان درایو اصلی خود استفاده می‌کنم و متوجه شدم که برای هر کاری که انجام می‌دهم، از جمله ویرایش فیلم ویدیویی 5.2K و نرم‌افزار کامپایل، به اندازه کافی سریع است. ،مت مورد علاقه من؟ گرمای بسیار کمی تولید می کند. Dell XPS 13 قدیمی‌تر من خیلی داغ می‌شد و نمی‌توانستم از آن چیزی بین آن و دامنم استفاده کنم. حالا تا زم، که شروع به صادرات ویدیو نکنم داغ نمی شود، اما به محض اینکه تمام شد به سرعت خنک می شود.

انتخاب هارد دیسک من، به تعادل سه چیز ختم می شود: سرعت، اندازه، و قیمت. اگر شبانه پشتیبان تهیه می کنید، احتمالاً سرعت آن مهم نیست. به سراغ ارزان‌ترین درایویی که می‌تو،د پیدا کنید بروید—تا حدی. درایوها برای همیشه دوام نمی آورند، اما برخی از آنها قطعا بیشتر از بقیه دوام می آورند. من پیشنهاد می‌کنم از مارک‌های معروفی مانند سیگیت، وسترن دیجیتال و سایر برندهای معرفی‌شده در اینجا استفاده کنید. این تا حدی بر اساس تجربه و تا حدی بر اساس اطلاعات ،ابی درایو است که Backblaze دارد اکنون سال هاست منتشر می شود. Backblaze از طریق تعداد زیادی هارد دیسک پشتیبان گیری از اطلاعات مشتریان می گذرد و گزارش آن ارزش خواندن دارد. غذای آماده ساده است: به نام هایی که می شناسید ب،بید.

اگر سرعت بیشتر از قیمت است، پس می‌خواهید به درایوهای حالت جامد که در اینجا فهرست کرده‌ایم نگاه کنید. SSD ها فقط مزیت سرعت ندارند. آنها همچنین فاقد قطعات متحرک هستند، به این م،ی که بهتر از درایوهای چرخشی در برابر ضربات و سقوط زندگی در یک کیسه در جاده مقاومت می کنند. عیب این است که آنها می توانند سریعتر فرسوده شوند. هر عملیات نوشتن روی یک SSD – ی،ی زم، که چیزی را در آن ذخیره می‌کنید – سلول‌های NAND منفرد را که درایو را تشکیل می‌دهند، اندکی ت،یب می‌کند، که تا حدودی سریع‌تر از یک درایو چرخان فرسوده می‌شود. سرعت بیشتر بستگی به نحوه استفاده شما از آن دارد. گفتنی است، من چندین SSD دارم که بیش از 5 سال از عمر آنها می گذرد و در طول این مدت از آنها برای پشتیبان گیری روزانه استفاده کرده ام. هیچ کدام از آنها مشکلی نداشته اند.

چه زم، می خواهید یک SSD روی یک درایو در حال چرخش داشته باشید؟ پاسخ تقریباً همیشه بله است – اگر بتو،د آن را بپردازید. اما آنها به ویژه برای هر درایوی که به طور منظم با آن کار می کنید مفید هستند: درایو اصلی بوت، درایو خارجی که برای ویرایش اسناد از آن استفاده می کنید، و حتی برای پشتیبان گیری در صورت نیاز به سرعت انجام شدن آنها.


منبع: https://www.wired.com/story/best-portable-external-storage-drives/