7 بهترین کروم بوک برای هر بودجه (2023): 2 در 1، تاشو، تبلت


کروم‌بوک‌ها در مجموعه‌ای گیج‌کننده از پیکربندی‌ها ارائه می‌شوند. گاهی اوقات حتی تلاش برای تصمیم گیری برای انتخاب گزینه های موجود در یک مدل می تواند طاقت فرسا باشد. به‌،وان آزمایش‌کننده محصول، من از صفحه‌گسترده استفاده می‌کنم تا همه چیز را صاف نگه دارم. اما مجبور نیستید این کار را انجام دهید، بنابراین در اینجا برخی از مشخصات گسترده وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

پردازنده: کروم‌بوک‌ها از دوازده پردازنده مختلف استفاده می‌کنند که احتمالاً نام ا،ر آنها را نشنیده‌اید. دلیلی برای آن وجود دارد: این پردازنده ها کند هستند و در لپ تاپ های ویندوزی نمایش داده نمی شوند. پس از آزمایش تعداد زیادی از ماشین‌های مبتنی بر Celeron اینتل، توصیه من این است که اگر توانایی مالی دارید، از چیزی قدرتمندتر استفاده کنید. پله بعدی از Celeron Core m3 است که برای ا،ر افراد بهترین انتخاب است. اگر دستگاه قدرتمندتر و مقاوم‌تری می‌خواهید، یک تراشه i3 یا i5 تهیه کنید.

ما شروع به دیدن کروم‌بوک‌های مبتنی بر ARM مانند Lenovo Duet در بالا کرده‌ایم. من هیچ مشکلی در استفاده از کروم‌بوک‌های ARM نداشته‌ام، اما آن‌ها به اندازه تراشه‌های Intel Core سریع نیستند. برخی کروم‌بوک‌های جدیدتر از جدیدترین تراشه‌های Ryzen AMD استفاده می‌کنند، و من تجربیات خوبی با آنها داشته‌ام.

رم: اگر توانایی مالی دارید، 8 گیگابایت حافظه دریافت کنید، به خصوص اگر قصد دارید هر برنامه اندرویدی را اجرا کنید. وقتی با کاهش سرعت و اشکالات شدید مواجه شده‌ام، تقریباً همیشه روی Chromebook با تنها 4 گیگابایت رم وجود دارد.

صفحه نمایش: یک صفحه نمایش IPS LCD دریافت کنید. هنوز چند مدل ارزان قیمت با نمایشگرهای TN LCD خفن تر وجود دارد و باید از آن ها اجتناب کنید. وضوح پی،ل شما به اندازه صفحه نمایش بستگی دارد. من از برخی کروم‌بوک‌های ۱۱ اینچی استفاده کرده‌ام (و توصیه می‌کنم) که نمایشگر ۷۲۰p دارند. از آنجایی که این صفحه‌ها در یک فرم کوچک فشرده شده‌اند، به نظر من وضوح قابل قبولی دارند، اما یک صفحه نمایش 1080p بسیار زیباتر خواهد بود.

پورت ها: بیشتر کارهایی که در Chromebook انجام می‌دهید مبتنی بر ابر هستند، بنابراین نیازی نیست که خیلی نگران پورت‌ها باشید. اگر می‌خواهید Chromebook خود را با باتری/شارژر قابل حمل اجرا کنید، ممکن است رایانه‌ای بخواهید که از طریق درگاه USB-C شارژ شود، اما شارژر USB-C بیشتر در مدل‌های با قیمت متوسط ​​و بالاتر در دسترس است. همچنین در صورت نیاز به دانلود فایل های زیادی در طول یک روز معمولی، داشتن یک اسلات MicroSD برای فضای ذخیره سازی افزایش یافته کمک می کند، اما این گزینه نیز به طور گسترده در دسترس نیست.


منبع: https://www.wired.com/gallery/best-chromebooks/