Apple HomePod (نسل دوم، 2023): مشخصات، تاریخ انتشار، قیمت


پنج سال بعد هوم پاد اصلی، اپل سرانجام زمان انتشار یک جانشین را تشخیص داد. نسل دوم هوم پاد جان تازه ای به آرزوهای خانه هوشمند این شرکت می بخشد، پردازنده جدید و کیفیت صدا بهبود یافته، همراه با سنسور دما و رطوبت، اتوماسیون خانه هوشمند ساده تر، و پشتیب، از Matter – استانداردی که هدف آن هوشمند ، همه چیز است. دستگاه های خانگی قابل همکاری

با این حال، این اسپیکر هوشمند تقریباً به اندازه اصلی گران است. مطمئناً 50 دلار کمتر است، اما همچنان 299 دلار قیمت دارد. حداقل هنوز HomePod Mini با قیمت 99 دلار وجود دارد. اگر قیمت شما را منصرف نمی کند، هوم پاد نسل دوم است برای پیش سفارش موجود است و رسماً در 3 فوریه وارد قفسه ها می شود.

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از رو،مه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بد،د.

هوم پاد جدید که در پارچه مشبک با یک سطح لمسی با نور پس زمینه در بالا پیچیده شده است، ظاهری مشابه با مدل قبلی خود دارد. با این حال، یک گزینه رنگ جدید وجود دارد – نیمه شب، علاوه بر سفید سنتی. شما یک کابل برق بافته شده با رنگ همسان دریافت خواهید کرد که همیشه لمس خوبی است.

پیشرفت های قابل توجه تر در داخل هستند. هوم پاد جدید از پردازنده S7 برای صدای مح،اتی پشتیب، می‌کند – بله، همان پردازنده اپل واچ سری 7 – که ظاهراً یک ارتقاء عظیم از تراشه A8 در نسخه اصلی است. اپل می‌گوید وقتی با ووفر پرحرکت، میکروفون باس-EQ داخلی و مجموعه‌ای از پنج توییتر ،یب می‌شود، یک «تجربه شنیداری پیشگامانه» خواهید داشت. برای دوره آموزشی Applespeak برابر است، اما کیفیت صدا هرگز یکی از مشکلات ما با HomePod نبود.

اکنون به یک فناوری جدید حسگر اتاق مجهز شده است. هوم پاد با قابلیت تشخیص انعکاس صدا از سطوح مجاور، می‌تواند تشخیص دهد که روی دیوار یا ایستاده است و صدا را با توجه به مکان خاص آن در اتاق برای صدای واضح‌تر تنظیم کند. ما قبلاً تغییراتی از این فناوری را از برندهای صوتی و همچنین از تولیدکنندگان بلند،ای هوشمند مانند Google دیده‌ایم. برای تجربه ای همه جانبه تر، می تو،د دو بلندگوی هوم پاد را برای صدای استریو جفت کنید، و بله، همچنین می تو،د آن را با HomePod Mini برای صدای چند اتاقه جفت کنید.

این مدل جدید همچنین شامل فناوری Ultra Wideband است که برای اولین بار در HomePod Mini در سال 2021 دیدیم، که به شما امکان می دهد رسانه ها را از iP،ne خود به HomePod تحویل دهید. هنگامی که هر دو دستگاه در نزدیکی یکدیگر قرار دارند، می‌تو،د هر صدایی را که در آیفون شما پخش می‌شود (مانند پاد،ت یا تماس تلفنی) به هوم پاد منتقل کنید، این برای زم، که به خانه می‌رسید و می‌خواهید بدون هندزفری بروید بسیار عالی است. با «پشتیب، یافتن من»، می‌تو،د از بلندگو برای تعیین مکان آیفون خود با پخش صدایی در دستگاه گمشده استفاده کنید.

در مورد ویژگی‌های بهبود یافته خانه هوشمند، اکنون می‌تو،د از HomePod خود برای گوش دادن به هشدارهای دود و مونو،ید کربن با استفاده از ویژگی تشخیص صدا (که در ابتدا با iOS 14 راه‌اندازی شد) استفاده کنید. به طور عجیبی، این در زمان راه اندازی در دسترس نخواهد بود، اما از طریق به روز رس، نرم افزاری در ماه ژوئن به بلندگو راه می یابد. اگر هوم پاد این صداها را تشخیص دهد، فوراً یک اعلان به آیفون شما ارسال می کند (این ویژگی ها از قبل در بلند،ای هوشمند گوگل و آمازون نیز موجود است).


منبع: https://www.wired.com/story/apple-second-generation-،mepod/