ChatGPT وارد جنگ های فرهنگی هند شده است


مفسران جناح راست که از موضع ،ت تشویق شده اند، به سرعت ا،ریت هندوهای هند را تحت تهدید و تبعیض دائمی نشان می دهند.

هارتوش سینگ بال، ویراستار اجرایی در می گوید: «مفسران کار خود را انجام می دهند، ی،ی دامن زدن به مشکلات اجتماعی در کشور به هر بهانه ای، مهم نیست چقدر ،انه باشد. کاروان، مجله سیاسی و فرهنگی. نه تنها ،ت روایت را تحت فشار قرار می دهد، بلکه این مفسران نیز محیط خود را در اطراف خود ایجاد می کنند … آنها از چنین جنجال هایی تغذیه می کنند زیرا آنها را مرتبط نگه می دارد و به آنها شهرت خاصی می بخشد.

آکار پاتل، رو،مه‌نگار و رئیس سابق دفتر هند عفو بین‌الملل، می‌گوید: «گفتمان در هند بی‌تفاوت است.

تاکنون هیچ تماس رسمی مبنی بر ممنوعیت ChatGPT وجود نداشته است، و ،ت نیز روی این جنجال سنجیده نشده است، اما شرکت هایی که در این طوفان های سیاسی گرفتار می شوند با پیامدهایی مواجه می شوند که برخی از کاربران بالقوه را عصبی می کند.

ا،ر ،یداران من هندو هستند. زید، یک کارآفرین ،ن دهلی، می‌گوید که من عشق یا نفرت آنها نسبت به علم را نمی‌دانم، اما ریسک نمی‌کنم با یک نرم‌افزار جنجالی به آنها توهین کنم. . او افزود که «مطمئناً چیزی مانند ChatGPT را برای تجارت آنلاین خود قرار نخواهد داد».

در سال 2020، یک شرکت جواهرسازی به نام Tanishq پس از انتشار آگهی تبلیغاتی که خانواده‌ای با اعتقادات مختلف را به تصویر می‌کشد، کانون یک کمپین اعتراضی آنلاین شد. گروه‌های هندو رادیکال خواستار تحریم شدند و شرکت آگهی را لغو کرد. در سال 2021، شرکت لباس و سبک زندگی Fabindia طیف وسیعی از لباس‌ها را برای جشنواره هندو Diwali با استفاده از عبارت اردو (زب، که عمدتاً با مسلمانان هند و پا،تان مرتبط است) تبلیغ کرد. در عرض چند ساعت، #بایکوت فابیندیا در توییتر ترند شد. برند کناره گیری کرد، تبلیغ را حذف کرد و خط تولید لباس را تغییر نام داد.

در ماه مه 2021، Unacademy، یکی از بزرگترین پلتفرم های edtech هند، بود مجبور به عذرخواهی شد پس از آن که سؤالی در یکی از برگه های امتح، آن با واکنش شدید گروه های ملی گرای هندو مواجه شد. شش ماه بعد، ویدئویی از یک دانش آموز در حال اجرای یک اسکیت بر اساس حماسه هندو رامایانا در یک رویداد تحت حمایت شرکت در فضای مجازی پخش شد و گروه های دست راستی این پلت فرم را به توهین به دین متهم ،د. #AntiHinduUnacademy در توییتر ترند شد.

در سال 2016، شرکت تجارت الکترونیک Myntra به دلیل بی اهمیت جلوه دادن فرهنگ هندو پس از یک میم مورد حمله قرار گرفت. صحنه ای از حماسه مهابهاراتا با نام تجاری این شرکت در رسانه های اجتماعی منتشر شده است. هم این میم و هم جنجال در سال 2021 احیا شدند. این شرکت معتقد بود که هیچ ربطی به تصویر ندارد، اما #BoycottMyntra و #UninstallMyntra با این وجود روند رو به رشدی داشتند.

چهره‌های صنعت فناوری می‌گویند که امیدوارند این مناقشه مردم هند را از آزمایش هوش مصنوعی مولد که به گفته آنها پتانسیل بسیار زیادی در بخش‌های مختلف دارد، بازدارد.

Raviisutanjani Kumar، مدیر اجرایی استارت‌آپ edtech Testbook به WIRED گفت: «شما نمی‌تو،د هوش مصنوعی را برای این موضوع سرزنش کنید. Testbrook در حال حاضر از هوش مصنوعی مولد در تجارت خود استفاده می کند.

با این حال، برخی در بخش فناوری می گویند که بحث بر سر ChatGPT باعث توقف آنها شده است. یکی از مدیران پلتفرم edtech PhysicsWallah که ارزش بازار آن بیش از یک میلیارد دلار است، به شرط ناشناس ماندن، گفت که این شرکت به احتمال زیاد از ChatGPT دوری خواهد کرد، حداقل تا زم، که طوفان تمام شود. آنها گفتند: “به طور ایده آل ما دور می م،م.” اما اگر پتانسیل ،ب و کار بالا باشد، ما باید منتظر بم،م تا جنجال از بین برود و سپس آن را گسترش دهیم.

یکی از مدیران ارشد TradeIndia که همچنین درخواست ناشناس ماندن کرد، عملگراتر بود و اظهار داشت که آنها در حال حاضر به طور گسترده از ChatGPT برای نوشتن محتوای وب سایت برای مشتریان تجاری استفاده می کنند. آنها گفتند: “ببینید، در پایان روز، این در مورد هزینه ها است.” “اگر ChatGPT بتواند به صرفه جویی در هزینه دستمزد نویسنده کمک کند و نتایج دلخواه را به همراه داشته باشد، بحث و جدل مهم نخواهد بود.”

گوپتا می‌گوید شرکت‌های فناوری که می‌خواهند در هند فعالیت کنند، باید برای جنجال‌های آینده آماده باشند. او می‌گوید که این نارضایتی‌ها برای منافع سیاسی و برای جلب نظر حوزه‌های قدرتمند محافظه‌کار و مذهبی مطرح می‌شوند، و ،ت نشانه‌ای نشان نداده است که می‌خواهد به خاطر فضای تجاری از لفاظی‌های خود عقب نشینی کند.

گوپتا می‌گوید: «شرکت‌ها همچنین باید فرآیندی برای مق، با تحریم‌های آنلاین یا هر نوع اتهامی که مطرح می‌شود، داشته باشند. “ولی [they] باید اقدامات زیادی برای اطفای حریق انجام داد زیرا این نوع حوادث همچنان ادامه خواهد داشت.»
منبع: https://www.wired.com/story/chatgpt-has-been-،ed-into-indias-culture-wars/