Crackdown API توییتر بیش از ربات ها خواهد بود


در 13 فوریه، انتظار می رود توییتر دسترسی رایگان به API یا رابط برنامه نویسی برنامه خود را پایان دهد، دسترسی باطنی که به افراد امکان می دهد ربات هایی بسازند تا به طور خودکار توییت ها را در سایت پست کنند و به آنها پاسخ دهند. ایلان ماسک که در اکتبر سال گذشته مدیریت توییتر را به دست گرفت، مدت‌ها گفته است که می‌خواهد پلتفرم ربات‌ها را جست‌وجو کند و گفته است که پرداخت حداقل 100 دلار در ماه برای دسترسی به API باعث می‌شود.همه چیز را تا حد زیادی تمیز کنید

اما با قطع دسترسی رایگان به API خود، توییتر همچنین از دسترسی بسیاری از محققان به داده های خود جلوگیری می کند و آنها را از تجزیه و تحلیل نحوه انتشار اطلاعات نادرست و سخنان نفرت انگیز در رسانه های اجتماعی باز می دارد.

تنها در چند هفته گذشته، محققان دانشگاهی از دسترسی رایگان API استفاده کرده اند تمام فعالیت‌های روی پلتفرم را در یک دوره 24 ساعته پیگیری کنید، نقشه چگونه شورشگر، که سعی ،د ،ت ایالات متحده را در 6 ژانویه 2021 سرنگون کنند، بر روی پلت فرم هماهنگ شدند – و حتی نسبت کاربر، که ربات هستند را ،ن بزنید بر روی پلت فرم. این نوع تحقیق اکنون بسیار سخت تر خواهد شد.

دیوید لازر، دانشمند علوم اجتماعی مح،اتی در دانشگاه نورث ایسترن در بوستون، ماساچوست، می گوید: «این تأثیر به طور بالقوه ویرانگر است. توییتر رایج‌ترین منبع داده برای مطالعه ا،یستم اطلاعات، به‌ویژه اطلاعات نادرست، برای درک اینکه چه محتوایی در آنجا جاری است و چرا، بوده است.»

به گفته فیلیپ لورنز اسپرین، دانشمند پژوهشی در موسسه توسعه انس، ما، پلانک در برلین، تغییر سیاست توییتر به سال‌های شفافیت نسبی پایان می‌دهد، اما مطالعه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و تأثیر آنها بر جامعه همیشه دشوار بوده است. مشکل همیشه حول جایگاه کنجکاوی پلتفرم‌های اجتماعی در جامعه متمرکز بوده است: آن‌ها خدمات عمومی شبه عمومی هستند – «میدان عمومی شهر واقعی» که ماسک در اطراف غوغا کرد زم، که او برای اولین بار پیشنهاد خود را برای ،ید پلتفرم ارائه کرد – اما مالکیت خصوصی آنهاست.

چنین وضعیتی به دلیل خطرات موجود، شبکه‌های اجتماعی را از دسترسی محققان به داده‌هایشان منصرف می‌کند. اگر یک دانشگاهی از دسترسی رایگان به API یک پلتفرم برای شناسایی یک مشکل بزرگ با اطلاعات نادرست حمایت‌شده ،تی یا مشکلات مربوط به تعدیل محتوا که اجازه می‌دهد سخنان نفرت‌انگیز بدون کنترل تشدید شود، استفاده کند، می‌تواند برای سایت دردسر ایجاد کند. در نتیجه، بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی تصمیم می‌گیرند که به سادگی محققان را از تجزیه و تحلیل پلتفرم‌هایشان قفل یا محدود کنند، یا قیمت‌های غیرقابل اجرا برای دسترسی به API تعیین کنند. لورنز اسپرین می‌گوید این وابستگی «وضعیت غیرقابل تحملی برای تحقیقات مستقل» است.

فیس بوک دسترسی محدود به API آن در سال 2018، پس از اینکه مشخص شد شرکت مشاوره کمبریج آنالیتیکا به داده‌های میلیون‌ها کاربر برای استفاده برای تبلیغات سیاسی هدفمند دسترسی داشته است.

ابتدایی ترین طرح برای دسترسی به API توییتر، با 100 دلار در ماه، از دسترس بسیاری از محققان خارج خواهد شد.

جرمی بلکبرن، استادیار دانشگاه بینگهامتون در نیویورک و یکی از اعضای آزمایشگاه iDRAMA، که سخنان مشوق تنفر در رسانه‌های اجتماعی را تحلیل می‌کند، می‌گوید: «در بهترین حالت، این عدم درک شدید از نحوه عملکرد بودجه دانشگاهی است. در بدترین حالت، این ت، است برای گرفتن پول بیشتر مالیات دهندگان از طریق آژانس های مالی فدرال، مانند کاری که او با سایر شرکت های خود انجام داده است.
منبع: https://www.wired.com/story/twitters-api-،down-will-hit-more-than-just-bots/