«Dune Messiah» مانند یک پیش نویس اول است


رمان 1969 تلماسه مسیحا دنباله ای بر ک،یک علمی تخیلی فرانک هربرت است تپه. نویسنده تلویزیون آندریا کیل از طرفداران سرسخت نسخه اصلی است تپه، اما همیشه دنباله آن را ناامیدکننده می دانست.

کیل در اپیزود 537 می گوید: «به طور کلی، به ،وان یک کتاب، به نظر می رسد که بسیار بی شکل است. راهنمای گیک برای کهکشان پاد،ت احساس می‌کردم، اینها ایده‌ها هستند، و من این ایده‌ها را کنار گذاشتم، و در اینجا اولین پیش‌نویس است. حالا بیایید برگردیم و آن را درست کنیم.’ و بعد، نه، هرگز برای رفع آن برنگشت.»

تلماسه مسیحا 12 سال پس از رمان اصلی، زم، که قهرمان جوان پل آتریدس به یک امپراتور مستبد تبدیل شده است. راهنمای گیک برای کهکشان میزبان دیوید بار کرتلی مفهوم کتاب را دوست داشتم، اما احساس می‌کردم که قدرت‌های فراطبیعی پل داستان را کمتر از آنچه ممکن بود هیجان‌انگیز کرده بود.

او می‌گوید: «دلیل اینکه می‌خواستم این را بخوانم این است که واقعاً مجذوب این ایده بودم که شما قهرمان مسیح را از اولین کتابی که همه دوستش دارند گرفته‌اید و به او نشان می‌دهید که نقص‌هایی دارد و تبدیل به یک حاکم بد شده است». “اما من از این که احساس کردم پل در واقع نقصی ندارد، کمی ناامید شدم. چون او چاره‌ای ندارد، چون تمام تلاشش را می‌کند تا از بدترین آینده‌ای که می‌تواند ببیند دوری کند، احساس می‌کردم که این موضوع جذابیتش را کمتر از اینکه واقعاً انتخاب می‌کند و تسلیم وسوسه‌های قدرت می‌شود، می‌کند.»

نویسنده داستان های علمی تخیلی راجان خانا از کتاب با وجود ایراداتش لذت می برد و می گوید که صحنه های خاصی از آن هنوز از اولین باری که آن را خوانده در مغزش می سوزد. او می‌گوید: «این رمان مطابق با رمان اول نیست، اما من همچنین فکر می‌کنم که برای هر چیزی واقعاً سخت است که مطابق با آن رمان عمل کند، زیرا یکی از رمان‌های مورد علاقه من در تمام دوران است. “اما من فکر می کنم که چیزهای جالب زیادی در آنجا وجود دارد.”

نویسنده داستان های علمی تخیلی متیو کرسل احساسات متفاوتی نسبت به تلماسه مسیحا، اما این اشتیاق او را برای مجموعه Dune به طور کلی کم نکرده است. او می گوید: «جه، که هربرت خلق کرد شگفت انگیز است. “من با اعدام کمی مشکل داشتم. دو سوم اول کمی کند است، اما در یک سوم آ، افزایش می یابد. من در پایان با مشکلاتی روبرو هستم، اما هنوز هم برای ادامه خواندن کتاب بعدی هیجان‌زده هستم.»

به مصاحبه کامل با آندریا کیل، راجان خانا و متیو کرسل در ،مت 537 گوش دهید. راهنمای گیک برای کهکشان (در بالا). و برخی نکات برجسته از بحث زیر را بررسی کنید.

آندریا کیل در حال خواندن تلماسه مسیحا:

تپه یکی از کتاب هایی است که باعث شد من بخواهم نویسنده شوم. این یکی از سه کتاب اساسی دوران کودکی من بود که من را شکل داد. و بنابراین زم، که شاید حدود 13 یا 14 ساله بودم آن را خواندم و فقط آن را بلعیدم. و البته، اولین کاری که وقتی کتابی را که دوستش دارید تمام می‌کنید این است که برای دنباله آن دوید. بنابراین برای دنباله دویدم و خواندم تلماسه مسیحا، و ی،ان نبود. تجربه بسیار متفاوتی بود. خیلی گیج کننده بود افسرده کننده بود. من فقط نمی دانستم چه خبر است. و من همه آنها را خواندم – دو مورد بعدی را که در آن زمان موجود بود خواندم – اما این به نوعی باعث شد که من از کل مطلب دور شوم. بنابراین اکنون که به آن باز می گردم، امیدوار بودم که تجربه متفاوتی داشته باشم و در بزرگسالی دوباره آن را بخوانم. و من در واقع متوجه نشدم. یه جورایی همون تجربه بود

متیو کرسل از دیدگاه:

خیلی زیاد [in Dune Messiah] خارج از صفحه نمایش اتفاق می‌افتد، که وقتی به آن فکر می‌کنید به نوعی دیوانه‌کننده است، زیرا هربرت این تغییر دیدگاه را در وسط صفحه انجام می‌دهد، کاری که امروزه تقریباً هیچ نویسنده‌ای انجام نمی‌دهد – یا حداقل در داستان‌های تخیلی که من خوانده‌ام، من هرگز آن تغییر نقطه نظر را به سختی می بینم. و منظور من از آن، اگر مردم در مورد آن واضح نباشند، این است که شما در سر ،ی هستید و بلافاصله در همان صفحه در سر شخص دیگری قرار می گیرید. ا،ر نویسندگان، برای تغییر آن، یا یک صحنه یا یک فصل استراحت می کنند، اما هربرت این کار را انجام نمی دهد. پس اینطور نیست که وقتی این اتفاق می‌افتد نمی‌تواند در دیدگاه آنها باشد، فقط تصمیم می‌گیرد این کار را نکند.

دیوید بار کرتلی در مورد شخصیت های زن:

فکر می‌کردم همه شخصیت‌های زن به خوبی در این رمان قرار نگرفته‌اند. من فقط کمی در مورد علیا صحبت می کنم. او در این مرحله از داستان یک نوجوان جوان است، اما با دانش و خاطرات این سلسله پیرزن های دانا متولد شد. و او فقط مانند یک نوجوان رفتار می کند. با توجه به آنچه در مورد او ثابت شده است، شخصیت پردازی بسیار عجیبی از او بود که ذهنش کل این آرشیو از این همه زندگی و ،د متفاوت را در اختیار دارد. اما به نظر می رسد که این تقریباً به هیچ وجه بر شخصیت پردازی او تأثیر نمی گذارد، به گونه ای که من واقعاً بسیار عجیب و غریب یافتم.


داستان های سیمی عالی بیشتر

بازگشت به بالا. پرش به: شروع مقاله.




منبع: https://www.wired.com/2023/02/geeks-guide-dune-messiah/