Gear News این هفته: برای یک گوشی پیکسل تاشو آماده شوید


صنعت فناوری تقریباً به اندازه یک زیردریایی ساخته شده از پنیر سوئیسی نشتی دارد. آ،ین افشای نابهنگام می آید توسط CNBC، که گزارش می دهد اسناد داخلی گوگل نشان می دهد که این شرکت در شرف معرفی یک تلفن تاشو است.

گوگل قصد دارد یک گوشی تاشو پی،ل را در رویداد توسعه‌دهنده IO آینده خود در 10 مه معرفی کند و عرضه کامل دستگاه برای زم، در ژوئن برنامه ریزی شده است. شایعه شده است که این گوشی به جای تاشوی عمودی، از مدل تاشوی کتابی شکل گل،ی زد فلیپ سامسونگ یا ریزر اصلاح شده موتورولا استفاده می کند. به گفته CNBC، این دستگاه در حالت بسته 5.8 اینچ مورب اندازه گیری می کند و به یک تبلت 7.6 اینچی باز می شود. این آن را کاملاً در رقابت با سامسونگ گل،ی زد فولد هم اندازه قرار می دهد. ظاهراً قیمت این گوشی جدید 1700 دلار است، تقریباً به اندازه Z Fold.

جزئیات مربوط به اجزای داخلی گوشی تاشو گوگل بسیار اندک است، اما گفته می شود که با همان تراشه Tensor 2 که گوگل در جدیدترین گوشی های پی،ل خود قرار داده است، عرضه می شود. حتی ممکن است گوگل آن را با ساعت شش ماهه پی،ل گوگل بسته بندی کند.

دیر رسیدن به مهم، ،ابک به موضوعی تکراری برای Google تبدیل شده است. این شرکت در عرضه اولین ساعت هوشمند خود کند بود و سال ها پس از هجوم اپل، سامسونگ و گارمین به بازار، Pixel Watch را معرفی کرد. در اوایل سال جاری، گوگل وحشت کرد تا Bard، سرویس چت مولد هوش مصنوعی خود را کنار بگذارد تا بتواند به ChatGPT و Bing Chat مایکروسافت برسد، که هر دو توسط رقیب دیگری، OpenAI پشتیب، می‌شوند.

سامسونگ در چند سال گذشته دستگاه های لولایی و چند صفحه ای را به طور قابل اعتمادی عرضه کرده است، اما تلفن های تاشو هنوز نسبتاً جدید هستند و تنها بخشی از بازار جه، گوشی های هوشمند را نشان می دهند. گوگل ممکن است با دستگاه جدید خود شانسی داشته باشد، اما آینده دستگاه های تاشو هنوز در جریان است. جزئیات کامل به احتمال زیاد، آها، گشودن فقط در چند هفته

در اینجا اتفاق دیگری در این هفته در دنیای فناوری مصرف کننده رخ داد.

اخبار جدید سامسونگ

با برگرداندن این روحیه رقابتی، سامسونگ در حال انجام حرکت هایی برای رقابت با شرکت هایی مانند گوگل و اپل در تجارت توزیع اخبار است. این هفته سامسونگ خود را راه اندازی کرد اخبار سامسونگ برنامه موبایل، یک نسخه تغییر نام یافته و اصلاح شده از Samsung رایگان سرویسی که بر داستان های خبری متمرکز است.

این سرویس بسیار شبیه به اخبار اپل عمل می کند، و داستان های مختلفی را ارائه می دهد که خواننده می تواند از رسانه های خبری مانند نیوزویک، معاون، زرق و برق، نیویورک پستو بلومبرگ مدیا. این سرویس در حال حاضر در یک برنامه بتا از فروشگاه برنامه سامسونگ در دسترس است. همچنین، اگر برنامه Samsung Free را روی گوشی خود داشته باشید، متوجه خواهید شد که نام آن به Samsung News تغییر یافته است. سامسونگ می‌گوید فعلاً فقط در «دستگاه‌های منتخب» در دسترس خواهد بود و در آینده نزدیک به همه تلفن‌های سامسونگ منتقل می‌شود.

همچنین می‌د،د، اگر می‌خواهید داستان‌های یک نشریه را بخو،د، می‌تو،د به وب‌سایت خود آن نشریه بروید.

ابزار رمز و راز Humane

Humane، شرکتی که توسط یک جفت کارمند سابق اپل تأسیس شده است، با یک شرکت جدید عرضه می شود پوشیدنی AI thingamajig.

عمران چودری، یکی از بنیانگذاران شرکت، دستگاه را در جریان سخنر، TED در روز پنجشنبه به نمایش گذاشت که به بیرون درز کرد. مع، یک روز قبل از انتشار قرار بود. در ویدیوی فاش شده، چودری دستگاه را در جیب قفسه سینه‌اش می‌گذارد و به ،مت‌های مختلف آن ضربه می‌زند تا بتواند به سؤالات پاسخ دهد، گفتار را ترجمه کند و تماس‌های ویدیویی را روی دستش بفرستد. این دستگاه ظاهراً دارای پلتفرم آگنوستیک است و برای کار ، نیازی به جفت شدن با گوشی هوشمند ندارد. هیچ جزئیاتی در مورد نحوه اتصال آن به اینترنت، عمر باتری و عملکرد آن، یا اینکه Humane خودش پشتیبان را تامین می‌کند یا کار را در اختیار سایر ارائه‌دهندگان خدمات قرار می‌دهد، وجود ندارد.


منبع: https://www.wired.com/story/folding-google-pixel-p،ne/