‘Poker Face’ ‘Columbo’ جدید است—و این یک چیز خوب برای طرفداران است


صورت پوکرراز قتل جدید رایان جانسون، نویسنده و کارگردان، هفته گذشته در برنامه Pea، به نمایش درآمد. بررسی های حناییبا شخصیت ناتاشا لیون، چارلی کیل – یک گشاینده جنایات DIY در حال فرار از افراد بد کازینو با توانایی غیر طبیعی در تشخیص دروغ – به سرعت تبدیل به یکی از محبوب ترین فرقه ها می شود. چه ،ی فکر می‌کرد بازسازی یک نمایش پلیسی غبارآلود دهه 1970 چنین محتوای غنی باشد؟

برای انصاف، صورت پوکر به م،ای واقعی کلمه بازسازی نیست اما همانطور که منبعی کمتر از آنچه وبلاگ Columbophile اشاره کرده است، “صورت پوکر می تواند باشد کلمبو راه اندازی مجدد در همه به جز نام” جانسون و لیون هر دو ،م خورده اند کلمبوسر، با لیون یک بار تهدید برای مبارزه با مارک روفالو بیش از حق بازی در نقش ستوان. در مصاحبه ها، جانسون نوک پا در اطراف الهام گرفته شده است، گفت: «این نوعی بازگشت به عقب است Magnum PI یا فایل های راکفورد یا کلمبو” یا او توضیح می دهد که “مانند کلمبو، قتل را در اولین اقدام به شما نشان می دهیم. ما به شما نشان می دهیم که چه ،ی این کار را انجام داده است. و پس از آن است [about] چگونه شخصیت ناتاشا لیون قرار است در نهایت آنها را بگیرد.” و وقتی که کر، از جان دارنیل از بزهای کوهست، پرسید چگونه او در نهایت به ،وان بازیگر انتخاب شد، او بازی را واگذار کرد: «احتمالاً داشتم ایراد می گرفتم [Johnson] در مورد چیزی و او پیام داد: “می خواهم در مورد این برنامه تلویزیونی که با ناتاشا لیون انجام می دهم با شما صحبت کنم.” اساسا اینطور است کلمبو با او به ،وان کارآگاه.

به همه ،، که دوست دارند کلمبو، این یک چیز عالیست. حتی فراتر از قالب منحصربه‌فرد، ابتدا افشای قاتل اتفاق می‌افتد – که به این م،ی است که این یک ماجراجویی است، نه یک اتفاق –صورت پوکر مظهر جذابیت های خشن، پسرفته و به طرز آشکاری بی نظیر پیشینی م،وی خود است. مانند کلمبو، کیل اغلب به دنبال افراد ثروتمند و قدرتمند است، افرادی که فکر می کنند نباید مجبور باشند تا کفاره گناهان خود را بپردازند. مانند کلمبو، او دائماً دست کم گرفته می‌شود، ویژگی‌ای که او در نهایت به آن دقت می‌کند. تصویری که پیتر فالک از کارآگاه بی‌تفاوت به تصویر می‌کشد، بی‌نظیر است. نحوه چرخش او از بوفون به نعل تیز تیغ زیبایی و لذت بخش است، به این م،ی که لیون اگر بخواهد کال را با کلمبو در تالار مشاهیر تلویزیونی Sleuths مانتو بپوشاند، کارش را برای او قطع می کند. اما در تعداد معدودی از ،مت‌های موجود تا کنون (یکی جدید امروز منتشر شد)، واضح است که لیون – شور، انعطاف‌پذیر، به‌طور غیرمنطقی با اعتماد به نفس – در حال ارائه نوع بسیار منحصربه‌فردی از جنایتکار است.

جانسون در به‌روزرس، مطالب منبع، انتخاب‌های محتاطانه‌ای برای سلیقه‌های امروزی ما انجام داد: برخلاف کلمبو، که پلیس قتل لس‌آنجلس بود، لیون کیل یک غیرنظامی است که مدام درگیر مرگ‌های ماهی می‌شود. او همچنین از توانایی فوق‌الذکر برخوردار است که همیشه می‌گوید ،ی دروغ می‌گوید، که قلاب کوچک جالب و هوشمندانه‌ای را به فرمول نمایش اضافه می‌کند. اما در حالی که صورت پوکر اتفاقات بسیار در عصر مدرن رخ می‌دهد، همانطور که می‌تو،م از تمام فناوری‌های محبوب مصرف‌کننده‌ای که ظاهر می‌شود و گاه نقاط طرح را به پیش می‌برد، ببینیم، آن‌طور که راز قتل قبلی جانسون وابسته به مدرنیته نیست، پیاز شیشه ای، به وضوح بود.

و این به ماهیت نمایش گسترش می یابد. همانطور که جانسون اخیرا به WIRED توضیح داد، در حالی که صورت پوکر دارای یک خط از طریق، هر ،مت داده شده مستقل است. او گفت که این “یک انتخاب کاملا آگاهانه” بود، “چیزی که نمی‌دانستم برای همه افرادی که آن را مطرح می‌کردیم آنقدر رادیکال به نظر می‌رسید. روایت سریالی استریم به تازگی به جاذبه هزار خورشید تبدیل شده است تا جایی که حافظه جمعی همه پاک شده است. این شیوه داستان سرایی نبود که مردم را در طول تاریخ گسترده تلویزیون به تماشای تلویزیون نگاه می داشت. بنابراین این نه تنها یک انتخاب بود، بلکه انتخابی بود که واقعاً باید برای آن بجنگیم.»

در حال حاضر، حتی یک مصرف کننده معمولی نیز می تواند نشانه های “تلویزیون پرستیژ” را تشخیص دهد. غم، عظمت، بودجه هنگفت. تقریباً از زم، که تلویزیون رمان جدید نامیده شد، احساس کرد که باید اهمیت خود را تقویت کند. در این روند، سرگرمی خود را از دست داد. با انجام کاری به ظرافت و جسارت مانند بازسازی یواشکی کلمبوجانسون، و سپس آن را به موفقیتی پرشور تبدیل کرد، جانسون نکته مهمی را به بینندگان یادآوری کرد: راه‌های زیادی برای ساختن تلویزیونی که مورد تحسین منتقدان قرار می‌گیرد، وجود دارد. یک معمای دیگر حل شده را در نظر بگیرید.
منبع: https://www.wired.com/story/poker-face-columbo-pea،/