Raycast برنامه لانچر است که اپل آرزو می کند ساخته شود


Raycast همچنین می‌تواند پنجره‌های باز فعلی را جابه‌جا کرده و اندازه آن را تغییر دهد – برای مثال، می‌تو،د یک پنجره را برای اشغال نیمه چپ صفحه و دیگری را برای گرفتن سمت راست حرکت دهید. یک ابزار داخلی برای جستجوی مخاطبین شما وجود دارد که یافتن و کپی ، سریع آدرس ایمیل یا شماره تلفن افراد را آسان می کند. حتی دستوراتی برای تغییرات سریع سیستم وجود دارد، مانند جابه‌جایی بین حالت تاریک و حالت روشن یا قرار دادن رایانه به حالت خواب. شما حتی می تو،د کلمه “Schedule” را تایپ کنید تا همه قرار ملاقات های تقویم خود را ببینید. اگر یک جلسه آنلاین است، Enter را بزنید تا جلسه باز شود.

می‌توانم ادامه دهم، اما بهترین راه برای استفاده از Raycast این است که آن را باز کنید و شروع به تایپ ، هر کاری کنید که می‌خواهید انجام دهید. شانس این است که برنامه بتواند شما را در خود جای دهد، و اگر نه، افزونه ای وجود دارد که می تواند.

پلاگین ها حتی بیشتر انجام می دهند

RayCast از طریق جاستین پات

Raycast می تواند حتی ویژگی های بیشتری را با برنامه های افزودنی اضافه کند، که به برنامه اجازه می دهد اطلاعات را از برنامه های دیگر جستجو کند. به ،وان مثال، من از Google Drive برای همکاری با ویرایشگران استفاده می کنم. را افزونه Google Work،e ی،ی می‌توانم هر سندی را در Drive خود با چند ضربه کلید باز کنم. یک ،د مشابه وجود دارد برای S،ify، به شما امکان می دهد هر آلبوم یا لیست پخشی را به سرعت پیدا کنید و به آن گوش دهید. یک برنامه افزودنی برای مدیریت رمز عبور وجود دارد 1 رمز عبور و Bitwarden، به این م،ی که حتی زم، که خارج از مرورگر خود هستید می تو،د رمزهای عبور را به سرعت پیدا و کپی کنید. یک ،د برای وجود دارد یافتن سریع GIF های متحرک.

و حتی بدتر می شود—شما می تو،د کارهایی مانند نصب نرم افزار انجام دهید با استفاده از Homebrew یا حتی دستورات ترمینال را اجرا کنید. اگر نمی د،د این چیزها چیست، نگران نباشید: نکته اینجاست که می تو،د تقریباً هر چیزی را که تصور کنید تنظیم کنید.

نصب اینها نمی تواند ساده تر باشد – فقط کلمه “Store” را در Raycast تایپ کنید، Enter را فشار دهید، سپس افزونه مورد نظر خود را جستجو کنید. شما همچنین می تو،د فروشگاه آنلاین را مرور کنید، اگر ترجیح می دهید.

ایجاد میانبرهای صفحه کلید برای هر چیزی

شما می تو،د یک میانبر صفحه کلید جه، برای هر کاری که Raycast می تواند انجام دهد تنظیم کنید، که احتمالاً ویژگی مورد علاقه من است. می‌تو،د میان‌برهای صفحه‌کلید برای راه‌اندازی یک برنامه خاص، به ،وان مثال، یا باز ، هر فایلی ایجاد کنید. همچنین به این م،ی است که می تو،د میانبرهای صفحه کلید سفارشی برای راه اندازی سریع انواع مختلف جستجو ایجاد کنید.

Raycast را باز کنید، سپس “General” را تایپ کنید و Enter را بزنید تا تنظیمات باز شوند. به تب Extensions بروید و برنامه یا عملکرد خاصی را که می خواهید میانبر صفحه کلید برای آن ایجاد کنید، پیدا کنید. روی گزینه Record Hotkey برای آن مورد کلیک کنید و میانبری را در نظر بگیرید که با هیچ یک از موارد دیگر تضاد نداشته باشد.

برنامه های بسیار کمی وجود دارند که در واقع نحوه استفاده من از کامپیوتر را تغییر داده اند. Raycast یکی از آنهاست. هر چیزی که بتوانم به آن فکر کنم تنها با چند ضربه کلید فاصله دارد، به این م،ی که تنها بهانه من برای انجام ندادن کار بیشتر، حجم زیاد حواس پرتی در اینترنت است. غلبه بر آن باید آسان باشد، درست است؟


منبع: https://www.wired.com/story/raycast-app-launcher-،uctivity-tool/