Roblox هوش مصنوعی مولد را به دنیای بازی خود می آورد


Roblox در حال آزمایش است ابزاری که می تواند فرآیند ساخت و تغییر اشیاء درون بازی را با دریافت هوش مصنوعی برای نوشتن کد تسریع بخشد. این ابزار به هر ،ی که Roblox را بازی می کند اجازه می دهد مواردی مانند ساختمان ها، زمین و آواتارها را ایجاد کند. تغییر ظاهر و رفتار آن چیزها؛ و با تایپ آنچه که می خواهند به زبان طبیعی به جای کد پیچیده به آنها دست یابند، ویژگی های تعاملی جدیدی را به آنها بدهید.

د،ل استورمن، مدیر ارشد فناوری، می‌گوید: «بگویید برای تجربه‌ای که خلق می‌کنم به یک شمشیر ف،ی درخشان نیاز دارم. روبلو،. “ایجاد آن باید واقعا آسان باشد.”

استورمن ابزار جدید Roblox را به WIRED نشان داد که کد مورد نیاز برای ایجاد اشیا و تغییر ظاهر و رفتار آنها را تولید می کند. در نسخه ی نمایشی، تایپ ، «درد قرمز، روکش ف،ی بازتابنده» یا «ورقه بنفش، الگوی ،د شده، بازتابنده» در پنجره چت ظاهر یک ماشین اسپرت را در بازی تغییر داد. همچنین می‌توان با وارد ، «هر بار که کاربر «B» را فشار می‌دهد، سرفصل‌ها را چشمک بزند» و «آن را شناور کن»، رفتار جدیدی به بازی اضافه کرد.

فناوری موسوم به هوش مصنوعی مولد توجه و سرمایه گذاری را در سال گذشته با نشان دادن اینکه الگوریتم ها می توانند متن به ظاهر منسجم و تصاویر زیبایی شناختی دلپذیر را در صورت ارائه یک متن کوتاه به خود جلب کنند. این فناوری متکی بر مدل‌های هوش مصنوعی است که با داده‌های زیادی، به شکل متن یا تصاویر ،اشیده شده از وب، آموزش دیده‌اند، و همچنین در ربات چت ویروسی ChatGPT کار می‌کند. برخی از محققان هوش مصنوعی در حال آزمایش تکنیک های مشابه برای تولید محتوای ویدئویی و سه بعدی هستند، اما این بیشتر در مراحل اولیه است.

تولید کد کامپیوتری یکی از اولین برنامه های کاربردی برای هوش مصنوعی مولد بود و مایکروسافت و آمازون در حال حاضر ابزارهایی را می فروشند که می توانند بلوک های مفید نرم افزار را خودکار بنویسند. اما اعلامیه Roblox نشان می‌دهد که چگونه شرکت‌ها می‌توانند قابلیت‌های کدنویسی را برای ایجاد محصولات هوش مصنوعی مولد خود با هدف افرادی که ممکن است کدنویس‌های با تجربه نباشند، تطبیق دهند.

استورمن می‌گوید این رویکرد برای Roblox نویدبخش است، زیرا بسیاری از بازی‌های روی پلتفرم آن توسط افراد یا تیم‌های کوچک ساخته می‌شوند. استورمن می‌گوید: «ما همه چیز را روی پلتفرم خود داریم، از استودیو گرفته تا کودکان 12 ساله که ایده‌ای باورن،ی از یک کمپ تابست، داشته‌اند.

Roblox می‌گوید که هوش مصنوعی کدسازی که از آن استفاده می‌کند به ،یبی از فناوری داخلی و قابلیت‌های منابع خارجی متکی است، اگرچه فاش نمی‌کند که از کجاست. در حال حاضر این شرکت تنها با استفاده از محتوای بازی که در حوزه عمومی است، هوش مصنوعی خود را آموزش می دهد. استورمن می‌گوید Roblox با دقت قدم بر می‌دارد تا اطمینان حاصل کند که کاربران مخالف این نیستند که آثارشان به الگوریتم‌های هوش مصنوعی مولد داده شود.

مایکروسافت اولین ،ی بود که از آ،ین نسل هوش مصنوعی برای کدنویسی استفاده کرد، از طریق قراردادی با OpenAI، که یک فناوری زبان عمومی به نام GPT را برای تامین انرژی یک تولید کننده کد به نام Codex تطبیق داده است. مایکروسافت توانایی های کد، را با تغذیه داده های بیشتر از GitHub، یک م،ن محبوب برای توسعه نرم افزار، افزایش داد و آن را از طریق برنامه برنامه نویسی ویژوال استودیو در دسترس قرار داد.

ویژوال استودیو و سایر محیط های برنامه نویسی مجهز به هوش مصنوعی معمولاً در پاسخ به نظر یک توسعه دهنده یا زم، که کاربر شروع به تایپ می کند کد می نویسند. استارت آپ تکرار کنیدکه یک ابزار برنامه نویسی آنلاین محبوب است، اخیراً رابطی شبیه ربات چت راه اندازی کرده است که نه تنها کد می نویسد بلکه به سؤالات برنامه نویسی پاسخ می دهد.


منبع: https://www.wired.com/story/roblox-generative-ai-gaming-universe/