SOTU بایدن: حریم خصوصی داده ها اکنون موضوعی است که باید مورد توجه ایالات متحده قرار گیرد


اتحادیه اروپا مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها که در سال 2018 تصویب شد، حفاظت از حریم خصوصی داده‌ها بسیار عالی نیست، اما کاملاً در تضاد با کمبود قانونی در ایالات متحده است، جایی که هیچ قانون جامع فدرال برای حفظ حریم خصوصی داده‌ها در این کتاب وجود ندارد. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در دومین سخنر، خود در مورد وضعیت اتحادیه، بیش از هر زمان دیگری توجه خود را به نیاز به چنین اقدامی معطوف کرد.

در حالی که کنترل سیاسی کنگره ایالات متحده اکنون ت،یم شده است، بایدن اظهار داشت که قانون حفظ حریم خصوصی داده ها می تواند حمایت هر دو حزب را جلب کند. این ایده ای است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است و ذکر مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی داده ها در وضعیت روز سه شنبه سابقه ای ایجاد می کند که این موضوع باید واقعاً مورد توجه روسای جمهور ایالات متحده و مردم باشد.

ما در نهایت باید شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را به خاطر آزمایش‌هایی که انجام می‌دهند، مسئول بد،م [on] بایدن در طول سخنر، خود گفت که تشویق شدید اعضای هر دو حزب را برانگیخت. «زمان آن فرا رسیده است که قو،ن دو حزبی را برای جلوگیری از جمع‌آوری اطلاعات شخصی کودکان و نوجوانان ما به صورت آنلاین از فناوری بزرگ متوقف کنیم. تبلیغات هدفمند برای کودکان را ممنوع کنید و محدودیت های سخت گیرانه تری برای داده های شخصی که شرکت ها برای همه ما جمع آوری می کنند، اعمال کنید.

روسای جمهور قبلی ایالات متحده به ندرت از حریم خصوصی داده ها در ایالت اتحادیه یاد می ،د. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، هرگز در هیچ یک از سخنر، های سالانه خود به این موضوع اشاره نکرد. باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین، تنها یک بار در جریان وضعیت اتحادیه در سال 2014، به دنبال افشای مقیاس و دامنه برنامه‌های نظارت انبوه آژانس امنیت ملی که قبلاً فاش نشده بود، به این موضوع اشاره کرد. وی سپس گفت: “با همکاری با این کنگره، برنامه های نظارتی خود را اصلاح خواهم کرد – زیرا کار حیاتی جامعه اطلاعاتی ما به اعتماد عمومی در اینجا و خارج از کشور بستگی دارد که حریم خصوصی مردم عادی نقض نمی شود.”

بایدن در اولین وضعیت اتحادیه خود، در سال 2022، در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها به ،وان حفاظت از کودکان صحبت کرد. او در آن زمان گفت: «زمان آن رسیده است که حفاظت از حریم خصوصی را تقویت کنیم، تبلیغات هدفمند برای کودکان را ممنوع کنیم، از شرکت‌های فناوری بخواهیم جمع‌آوری داده‌های شخصی کودکانمان را متوقف کنند».

اظهارات بایدن در سال جاری فراتر رفت و نشان دهنده تغییر در درک جریان اصلی در مورد فوریت بهبود حفاظت از حریم خصوصی داده ها در ایالات متحده بود. با این حال، این که آیا این گام به اقدامات سازنده در سال 2023 منجر خواهد شد یا خیر، چندان روشن نیست. بایدن در اظهارات خود خواستار همکاری میان قانونگذاران شد – پویایی که در هر دو مجلس در کنگره وجود ندارد. او گفت: «به دوستان جمهوری‌خواهم، اگر می‌توانستیم در کنگره گذشته با هم کار کنیم، دلیلی وجود ندارد که نتو،م با هم کار کنیم و در این کنگره نیز در مورد چیزهای مهم به اجماع دست یابیم».

همه بخش‌های طیف سیاسی ایالات متحده احتمالاً موافق هستند که کنگره قبلی دقیقاً نمونه‌ای درخشان از یک شاخه قانونگذاری با عملکرد بالا و مشارکتی نبود. بایدن با ذکر حریم خصوصی داده ها در ،ت اتحادیه، فشار بیشتری را بر ،ت و قانونگذاران خود برای ارائه موضوعی که همه را تحت تأثیر قرار می دهد، وارد می کند.


منبع: https://www.wired.com/story/biden-2023-sotu-data-privacy/