Theramin Etherwave جدید Moog هنوز هم صدایی دور از ذهن دارد


یکی از جالب‌ترین سازهایی که امسال نواختم نیاز به یک درس کوچک تاریخی دارد: در سال 1949، در خانه‌ای کوچک در کوئینز، نیویورک، پسری 14 ساله به نام رابرت موگ اولین ترمین خود را جمع کرد. او وسواس زیادی به ابزار الکترونیکی کنترل شده با آنتن داشت، یک دستگاه الکترومغناطیسی بدون لمس که تنها دو دهه قبل به طور تصادفی در یک آزمایشگاه شوروی اختراع شده بود. ترمین که اکنون با صداهای نوستالژیک عصر فضا برای ما زوزه می کشد، صداهای هرگز شنیده نشده آینده را برای آن پسر جوان ارائه می دهد.

تا سال 1953، موگ نسخه بهبودیافته خود را از ترمین ساخته بود و پس از اتمام کالج، آنها را به صورت کیت از طریق پست می فروخت. پس از فارغ التحصیلی، موگ به عشق خود به صداهای الکترونیکی مبهم و ابزارهای ایجاد آنها متمایل شد، با استفاده از دانشی که ابتدا در کالج کوئینز، سپس دانشگاه کلمبیا و کرنل به دست آورد – جایی که او فوق لیسانس مهندسی برق و دکترا در فیزیک مهندسی گرفت. برای ایجاد برخی از نمادین ترین سینت سایزرها و کیبوردها از سن ما اما مردم هرگز واقعاً بر وجود او غلبه ن،د.

از دیوانه کنسرت های میز کوچک به نمایش های علمی در ک، درس، اولین ابزار الکترونیکی جهان، ابزاری که شما آن را لمس نمی کنید بلکه به سادگی با استفاده از دستان خود در یک میدان الکترومغناطیسی نامرئی دستکاری می کنید، راهی برای هیجان انگیز ، هر ،ی که به آن برخورد می کند، دارد و موگ معروف ترین مدل تاریخ را ساخت. .

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از رو،مه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بد،د.

سوار بر اترویو

پس از نزدیک به صد سال از اختراع آن و 60 سال از نسخه خود Moog، اکنون Etherwave Theremin کاملاً جدید را داریم، بازسازی مدرن کیت هایی که Moog می ساخت. هنوز هم این ساز است که بیشترین توجه را در زندگی من به خود جلب می کند. “شما یک ترمین دارید!؟!؟” طی شش ماه گذشته از زم، که آن را برای آزمایش دریافت کردم، در استودیوی حیاط خلوت من به علامت تعجب جه، تبدیل شده است. “راد!”

و بنابراین، نوازندگان و غیر، بچه‌ها و بزرگسالان، دست‌های خود را آزمایش کرده‌اند، سمت چپ را بالا و پایین می‌برند تا صدا را دستکاری کنند، حق تلاش برای زدن هر زمینی را که می‌خواهند بزنند – شاهکاری که به این آس، نیست. به نظر می رسد. مانند کلارا راکمور بازیکن معروف ترمین به عبارت دیگر، این یک ساز است “شما باید با بال های پروانه بازی کنید.” فقدان بازخورد فیزیکی می‌تواند شماره‌گیری با صدای عالی را دشوار کند، بنابراین بسیاری از افراد برای دقیق‌تر بودن، اشکال خاص دست را امتحان می‌کنند.

علیرغم اینکه ا،ریت قریب به اتفاق صداهایی که از Etherwave در استودیوی من بیرون می‌آیند… کمتر از حد عالی هستند… من نمی‌توانم دستگاهی را که امسال اشتیاق موسیقی بیشتری به زندگی من وارد کرده باشد، فکر کنم. این ممکن است یک ماشین لبخند باشد، با مردمی که صداهای خنده‌دار و خلاقانه‌ای پیدا می‌کنند که امواج الکترومغناطیسی را در هوا موج می‌زنند. حتی یک “حالت آسان” دارد—شما می تو،د از ،وجی های ولتاژ کنترلی روی سینت برای دستکاری سایر سینت ها و ماژول های صوتی کاربردی تر استفاده کنید.

همانطور که تقریباً به طور قطع شنیده اید که یکی از این ترمین ها به بیگانگان روی صفحه اشاره می کند، قطعاً این صداها را شنیده اید که شما را به فضا می برد. وقتی Moog، شرکتی که هنوز در اطراف است و به خاطر ساخت برخی از بهترین کیبوردهای روی کره زمین شناخته می‌شود، ذهن خود را به یک ترمین جدید معطوف می‌کند، می‌د،د که بهترین‌ها را دریافت می‌کنید. و بهترین آن حدود 750 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.


منبع: https://www.wired.com/story/moog-etherwave-theremin/