“Under Alien Skies” نسل بعدی علم تخیلی را تقویت خواهد کرد


فیل پلیت، خالق وبلاگ محبوب نجوم نجوم بد، علاقه خود به فضا را تا حدی به عشق دوران کودکی خود به فیلم های علمی تخیلی مانند سیاره سرخ عصب، و رابینسون کروزوئه در مریخ.

پلیت در اپیزود 541 می گوید: «من یک بچه علمی تخیلی بزرگ هستم راهنمای گیک برای کهکشان پاد،ت من هر برنامه تلویزیونی را تماشا کرده ام، فیلم ها و همه چیز را تماشا کرده ام، هزاران کتاب خوانده ام. من عاشق داستان های علمی تخیلی هستم.»

در کتاب جدیدش، زیر آسمان بیگانهپلیت بررسی می‌کند که مناظر مختلف کیه، برای شخصی که از نظر فیزیکی در آن حضور داشته و با بینایی معمولی انسان مطالعه می‌کند، چگونه به نظر می‌رسد. او می‌گوید: «من هر فصل را با یک داستان کوتاه باز می‌کنم، که اساساً یک داستان تخیلی است. «بیشتر اوقات به صورت دوم شخص است. بنابراین من می گویم “شما در این سیاره هستید”، “شما روی پل سفینه خود ایستاده اید”، “شما در آنجا ایستاده اید و در حال تماشای طوفان گرد و غباری هستید که در مریخ به شما نزدیک می شود.” و به این ترتیب امیدواریم که حتی بیشتر از یک تجربه همهجانبه برای خواننده باشد.”

پلیت امیدوار است که این کتاب به ،وان منبع ارزشمندی برای فیلمسازان و نویسندگان داستان های علمی تخیلی باشد که به دنبال تزریق دوز اضافی واقعیت به دیدگاه های گمانه زنی خود هستند. او می‌گوید: «من در واقع برای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و حتی چند بازی ویدیویی مشاوره انجام داده‌ام. بنابراین من به نوعی می‌دانم که فرآیند مشاوره به نویسندگان، یا سایر افرادی که در تجارت سرگرمی درگیر هستند، درباره اینکه علم واقعی چیست.»

همان‌قدر که پلیت از دیدن داستان‌های علمی تخیلی با علم واقعی لذت می‌برد، می‌داند که هدف نهایی هر کتاب یا فیلمی بیان یک داستان خوب است. او می‌گوید: «حتی اگر علم را به درستی دریافت نکنند، مشکلی نیست، زیرا شما همچنان به مردم الهام می‌دهید». و اگر آنها علم را درست دریافت کنند؟ هی، پاداش.»

به مصاحبه کامل با فیلیپ پلیت در ،مت 541 گوش دهید راهنمای گیک برای کهکشان (در بالا). و برخی نکات برجسته از بحث زیر را بررسی کنید.

فیل پلیت در ماه مارس:

روی زمین، آسمان در طول روز آبی است، و سپس وقتی خورشید غروب می‌کند، در اطراف خورشید می‌تو،د آسمان قرمزی داشته باشید، زیرا به دلیل مه و ،‌هایی که در هوا شناور هستند، نور آبی و سبز را جذب یا پراکنده می‌کنند. فرآیند نهایی این است که آن نور به چشم شما نمی رسد، فقط چیزهای قرمزتر به چشم شما می رسد، و بنابراین خورشید قرمز به نظر می رسد و آسمان اطراف خورشید قرمز به نظر می رسد. اما در مریخ برع، است. این همه غبار در هوا وجود دارد، و آن غبار ا،ید آهن است، زنگ زده است و در جو شناور است و آسمان را قرمز می کند. اما در غروب آفتاب، نور آبی را به سمت شما پخش می کند. بنابراین در طول روز آسمان قرمز است، اما هنگام غروب خورشید – و البته طلوع خورشید نیز – آسمان به نوعی آبی است.

فیل پلیت در مورد مشاوره علمی:

من یک ایمیل از یکی از افراد افکت دیجیتال دریافت کردم [on The Expanse] گفت: “هی، ما یک شات داریم که به مشتری نزدیک می شویم. آن شبیه چیست؟” بنابراین من چند پاراگراف نوشتم و سپس آن را فرستادم، و سپس وقتی آن ،مت پخش شد، اینطور بود: «اوه ببین! آنها همه این کارها را ،د.» واقعا عالی بود … برای فیلم مشاوره انجام دادم ورودو دوباره این یک شرایط کاملاً عجیب و غریب بود که من با یک شرکت سازنده در مورد چیزی کاملاً متفاوت مشورت می کردم و آنها گفتند: “هی، ما این فیلمنامه را برای این فیلم داریم، اگر می خواهید نگاهی بیندازید. و علم آن را بررسی کنید.» و من انجام دادم و چند یادداشت کردم و آن را پس فرستادم و فراموشش کردم. و سال‌ها بعد فیلم اکران می‌شود، و من دارم آن را تماشا می‌کنم و می‌گویم: «هی یک دقیقه صبر کن! من این صحنه را به یاد دارم.» پس واقعا عالی بود این جالب است که چگونه آن چیزها گاهی اوقات کار می کنند.

فیل پلیت در سیارک ها:

بسیاری از سیارک‌های کوچک در واقع همان چیزی هستند که ما آن را «تپه‌های آوار» می‌نامیم. آن‌ها مجموعه‌های عظیمی از سنگ هستند، از سنگ‌های کوچک‌تر از سنگ‌ریزه گرفته تا تخته سنگ‌هایی که می‌توانند به بزرگی یک خانه یا بیشتر باشند. اما آنها یک جسم جامد نیستند. این یک سنگ غول پیکر در فضا نیست. … اگر در یک سفینه فضایی بودید که به سیارکی در عرض یک مایل نزدیک می شد، گرانش آن ناچیز است. بنابراین شما در سفینه فضایی خود هستید و از کنار این چیز آویزان می شوید، و از سفینه فضایی خود به سیارک می پرید، ممکن است سطح محکمی برای فرود شما نداشته باشد. شما ممکن است فقط در بالای لباس فضایی خود فرو رفته و از آن عبور کنید، فقط برای اینکه بتو،د روی آن بایستید. بنابراین من فکر کردم که این یک راه خنده دار برای باز ، این فصل است، با یک فضانورد اساساً در داخل یک سیارک، چند متر پایین تر، و هموطنش باید بیاید و او را بگیرد.

فیل پلیت روی خوشه های کروی:

نوع دیگری از خوشه به نام خوشه کروی وجود دارد، و این خوشه‌های تقریباً کروی صدها هزار یا حتی یک میلیون ستاره هستند. … وقتی شب بیرون می روید، از تاریک ترین مکان روی زمین، چند هزار ستاره در آسمان خواهید دید، و به نظر می رسد که آسمان فقط پوشیده از ستاره است. اما در یک خوشه کروی شما می تو،د 50 برابر این تعداد ستاره در آسمان داشته باشید، و بسیاری از آنها بسیار درخشان خواهند بود – زیرا اینها ستارگان غول قرمز هستند، یا ستارگان دیگری که بسیار درخشان و بسیار درخشان هستند و بسیار نزدیک به این هستند. سیاره، زیرا این خوشه ها آنقدر بزرگ نیستند که بتو،د توسط آنها بخو،د. بر زمین سایه می انداختند. و بنابراین شما می تو،د هزاران ستاره مانند آن را در آسمان خود داشته باشید.


داستان‌های بزرگ‌تر با سیم

بازگشت به بالا. پرش به: شروع مقاله.


منبع: https://www.wired.com/2023/04/geeks-guide-under-alien-skies/