6 بهترین روتر Wi-Fi مش (2023): برای خانه های بزرگ و بودجه های کوچک


به‌،وان پیشنهاد مشبک اقتصادی TP-Link، امکانات اضافی کاملاً بی‌هدف هستند. هیچ ویژگی امنیتی اضافی وجود ندارد، و کنترل‌های والدین محدود هستند، اما شامل موارد اولیه مانند فیلترها و محدودیت‌های زم، می‌شوند. QoS فقط اولویت بندی دستگاه ها را پوشش می دهد و به ،وان یک سیستم Wi-Fi 5 هیچ پشتیب، از امنیت WPA3 وجود ندارد. اما می تو،د باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز را ت،یم کرده و شبکه های مهمان ایجاد کنید. در نهایت، برنامه Deco کمی کند و ابتدایی است اما به عمد ساده است. هر،ی که دوست دارد سرعت ارائه شده توسط ISP خود را بررسی کند یا بررسی کند، ناامید خواهد شد.

اگر بتو،د بودجه خود را به Deco X20 با تخفیف های مکرر اختصاص دهید، فکر می کنم باید این کار را انجام دهید، زیرا Wi-Fi 6، امنیت بالا و عملکرد کمی بهتر دریافت خواهید کرد. برای خانه‌های شلوغ با چندین نفر آنلاین به طور همزمان یا اتصالات بالای 500 مگابیت در ث،ه، باید به سراغ چیزهای قدرتمندتر بروید. اما اگر پول کم است، این بهترین گزینه شماست.


Google Nest Wifi Pro (3-Pack)

بهترین برای سادگی

سیستم های مش خیلی ساده تر از این نیستند. برای استفاده از Nest Wifi Pro Google (7/10، WIRED توصیه می‌کند) حتی نیازی به نصب برنامه ندارید زیرا می‌تو،د آن را از طریق Google Home اضافه کنید. این روترهای براق قرص شکل در بسته های یک، دو یا سه تایی عرضه می شوند. چهار رنگ وجود دارد و به اندازه کافی کوچک هستند که بدون مزاحمت روی قفسه بنشینند. هر روتر دارای دو پورت 1 گیگابیتی است.

راه اندازی بسیار ساده است، زیرا کدهای QR را اسکن می کنید و بازخوردهای موقعیت یابی را برای سیگنال قوی دنبال می کنید. Backhaul از باند 6 گیگاهرتز استفاده می کند و شما باید روتر و گره های خود را نسبتا نزدیک به هم نگه دارید زیرا برد محدودی دارد. هر روتر قرار است تا 2200 فوت مربع را پوشش دهد و می تواند تا 100 دستگاه را متصل کند. پوشش و عملکرد جامد و سازگار بود، و آزمایش به طرز تازه‌ای عاری از اشکال و بافر بود. اما Nest Wifi Pro با سرعت خام در برد کوتاه، متوسط ​​و بلند در وسط ج، قرار گرفت.

بخش Wi-Fi در برنامه Google Home به صورت بی‌سابقه است. گزینه‌های کمیاب شامل پشتیب، شبکه مهمان، کنترل‌های والدین (جستجوی ایمن، توقف برنامه‌ریزی‌شده، مسدود ، وب‌سایت بزرگسالان)، و اولویت‌بندی برای دستگاه‌های خاص است. اما این عمدتا یک سیستم مش برای افرادی است که نمی خواهند چیزی را پیکربندی کنند. Nest Wifi Pro همچنین دارای Thread داخلی و بلوتوث LE است و به زودی از Matter پشتیب، خواهد کرد، بنابراین، مانند Eero، انتخاب خوبی برای افرادی است که دستگاه‌های خانه هوشمند دارند.

ناامید کننده است که با روترهای قدیمی Nest سازگار نیست و Nest Wifi Pro هیچ نرم افزار امنیتی خاصی ندارد. با پورت های گیگابیتی، این سیستم برای افرادی که اتصال اینترنت سریع تری دارند خوب نیست. اما برای افرادی که سرعت 1 گیگابیت بر ث،ه یا کمتر را کاهش می دهند، این یک سیستم مش قابل اعتماد و ساده است که می تو،د آن را تنظیم کرده و فراموش کنید.


Netgear Orbi AX4200 RBK753 (3 بسته)

بهترین برای خانه های بزرگ

محدوده عظیم Netgear Orbi از شهرت بالایی برخوردار است، اما بسیاری از مدل‌های مشابه این شرکت انتخاب من، را برای شما دشوار می‌سازد. سیستم توری AX4200 RBK753 (،م می‌خورم که در این مرحله فقط صفحه‌کلید را ،د می‌کنند) سیستم مش که من آزمایش کردم در وسط محدوده قرار می‌گیرد و برای یک خانه بزرگ من، است. راه‌اندازی به‌طور شگفت‌آوری مشکل بود، بیش از یک ساعت طول کشید و چندین بار راه‌اندازی مجدد طول کشید، زیرا برنامه همچنان روی صفحه بارگیری می‌،بید. روتر و گره ها بزرگ هستند، اما من طراحی منحنی را دوست دارم. من همچنین از خاموش شدن چراغ LED در هنگام کار ، و نمایش رنگ های مختلف برای مشکلات پرچم قدرد، می کنم. هر روتر باید به این روش کار کند. سه پورت اترنت گیگابیتی روی روتر اصلی و دو درگاه در هر گره وجود دارد.

پس از راه‌اندازی، پوشش، سرعت و پایداری نشان داد که ارزش صبر ، را دارد و هر گره می‌تواند سرعتی مشابه روتر اصلی ارائه دهد. سرعت ها یک تار از XT8 ایسوس عقب تر بودند، با برخی محدودیت ها در فواصل طول، تر برای واحدهای جداگانه. اما با دو گره، این سیستم پوشش گسترده ای را ارائه می دهد. برنامه موبایل ساده به شما امکان می دهد اینترنت را به طور کامل یا با دستگاه یا نمایه متوقف کنید، ببینید چه دستگاه هایی متصل هستند، سرعت را بررسی کنید، Wi-Fi را تجزیه و تحلیل کنید (قدرت اتصال را در حین حرکت ببینید)، یک شبکه مهمان راه اندازی کنید، و چند مورد. چیزهای بیشتر. در تشخیص دستگاه ها بسیار خوب است که ت،یم آنها به پروفایل ها را آسان تر می کند. برای ویژگی های پیشرفته باید به رابط وب دسترسی داشته باشید.


منبع: https://www.wired.com/story/best-mesh-wifi-routers/