CNET داستان های تولید شده توسط هوش مصنوعی را منتشر کرد. سپس کارکنان آن عقب رانده شدند


در نوامبر، محترم رسانه فناوری CNET شروع به انتشار مقالات تولید شده توسط هوش مصنوعی در موضوعاتی مانند امور مالی شخصی کرد که ثابت شد پر از اشتباهات. امروز اعضای انس، کارکنان تحریریه آن اتحادیه تشکیل شده اند و از روسای خود می خواهند که شرایط بهتری را برای کارگران و شفافیت و پاسخگویی بیشتر در مورد استفاده از هوش مصنوعی فراهم کنند.

در بی،ه ماموریت CNET آمده است: «در این دوران بی‌ثباتی، تیم‌های محتوای متنوع ما به حفاظت شغلی استاندارد صنعت، پاداش منصفانه، استقلال تحریریه، و صدایی در فرآیند تصمیم‌گیری نیاز دارند، به‌ویژه که فناوری خودکار مشاغل و شهرت ما را تهدید می‌کند». اتحادیه کارگران رسانه که بیش از 100 عضو آن شامل نویسندگان، ویراستاران، تولیدکنندگان ویدئو و سایر تولیدکنندگان محتوا می‌شود.

در حالی که تلاش سازماندهی قبل از اینکه مدیریت CNET راه اندازی هوش مصنوعی خود را آغاز کند، شروع شد، کارمندان آن می توانستند به یکی از اولین اتحادیه هایی تبدیل شوند که روسای خود را مجبور می کنند تا حفاظ هایی را در مورد استفاده از محتوای تولید شده توسط سرویس های هوش مصنوعی مانند ChatGPT تنظیم کنند. هر توافقی که با شرکت مادر CNET، Red Ventures منعقد شود، می تواند به ایجاد سابقه ای برای نحوه رویکرد شرکت ها به فناوری کمک کند. چندین رسانه دیجیتال اخیراً کارکنان خود را کاهش داده اند، برخی مانند BuzzFeed و Sports Il،rated در عین حال محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را در بر می گیرد. Red Ventures بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در هالیوود، نوشتارهای تولید شده توسط هوش مصنوعی باعث خیزش کارگران شده است. فیلمنامه نویسان برجسته از استودیوها می خواهند که با ممنوعیت نویسندگی هوش مصنوعی موافقت کنند و هرگز از نویسندگان نخواهند که فیلمنامه های تولید شده توسط هوش مصنوعی را اقتباس کنند. اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون این پیشنهاد را رد کرد و در عوض پیشنهاد برگزاری نشست های سالانه برای بحث در مورد پیشرفت های فناوری را داد. فیلمنامه نویسان و کارکنان CNET هر دو توسط انجمن نویسندگان آمریکا نمایندگی می شوند.

در حالی که CNET خود را به ،وان “راهنمای شما برای آینده ای بهتر” معرفی می کند، این نشریه 30 ساله در اوا، سال گذشته به طور ناشیانه وارد دنیای جدید هوش مصنوعی مولد شد که می تواند متن یا تصویر ایجاد کند. در ژانویه، وب سایت علم و فناوری Futurism آشکار کرد که در ماه نوامبر، CNET بی سر و صدا شروع به انتشار توضیح دهنده های نویسندگان هوش مصنوعی مانند “Zelle چیست و چگونه کار می کند؟” داستان‌ها تحت ،وان «کارکنان پول CNET» قرار داشتند و خوانندگان باید مکان‌نمای خود را روی آن نگه می‌داشتند تا متوجه شوند که مقاله‌ها «با استفاده از فناوری اتوماسیون» نوشته شده‌اند.

سیلی از افشاگری های شرم آور به دنبال داشت. آستانه گزارش شده است بیش از نیمی از داستان‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی حاوی خطاهای واقعی بودند که CNET را به این موضوع سوق داد گاهی طول، اصلاحات در 41 مقاله از 77 مقاله بات‌نوشته آن. ابزاری که ویراستاران استفاده می‌،د نیز به نظر می‌رسید سرقت ادبی از رسانه های خبری رقیب کار کنید، همانطور که هوش مصنوعی مولد مرسوم است.

سردبیر آن زمان، Connie Guglielmo بعدها نوشت اینکه یک ابزار تشخیص سرقت ادبی مورد سوء استفاده قرار گرفته یا ش،ت خورده است و این سایت در حال توسعه بررسی های اضافی است. یکی از کارکنان سابق مطالبه کرد با توجه به اینکه از هوش مصنوعی برای به‌روزرس، داستان‌های او در تلاش برای جذب ترافیک بیشتر از نتایج جستجوی Google استفاده می‌شود، خط خطی او از سایت حذف شود.

در پاسخ به توجه منفی به پروژه هوش مصنوعی CNET، Guglielmo یک مقاله منتشر کرد مقاله گفت که این ،وجی در حال آزمایش یک «موتور هوش مصنوعی طراحی‌شده داخلی» بوده است و «موتورهای هوش مصنوعی مانند انسان‌ها اشتباه می‌کنند». با این وجود، او متعهد شد که تغییراتی در سیاست‌های افشا و استناد سایت ایجاد کند و آزمایش خود را در زمینه نویسندگی ربات ادامه دهد. در ماه مارس، او از سمت خود به ،وان سردبیر استعفا داد و اکنون مدیریت استراتژی ویرایش هوش مصنوعی این رسانه را بر عهده دارد.


منبع: https://www.wired.com/story/cnet-published-ai-generated-stories-then-its-s،-pushed-back/